Komentowana treść: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach
[#1] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach
Fajna sprawa ten krążek. Ma ktoś rozeznanie o tym ile i jakie inne publikacje tego typu sie ukazywaly i gdzie je mozna nabyc?

I drugie pytanie, czy bylo jakieś wydanie wszystkich, powtarzam WSZYSTKICH dem wydanych na Amige (takze tych dla AGA)?

Gdzie cos takiego można zdobyć? Szukałem na p2p ale w całym zatrzęsieniu tego co wyświetla wyszukiwarka licze na jakąś konkretną nazwę kompilacji.
[#2] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach
/me chcieć taka płytka. Może ktoś w Polsce będzię ją dystrybuować? :>
[#3] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@Duracel, post #1

Fajna sprawa ten krążek. Ma ktoś rozeznanie o tym ile i jakie inne publikacje tego typu sie ukazywaly i gdzie je mozna nabyc?

Tak profesjonalnie zrobionych na DVD nie przypominam sobie. Był jednak Scene Explorer (dwie części).

I drugie pytanie, czy bylo jakieś wydanie wszystkich, powtarzam WSZYSTKICH dem wydanych na Amige (takze tych dla AGA)?

Wspominany Scene Explorer, ale na pewno nie wszystkie, bo dema nadal wychodzą.

Gdzie cos takiego można zdobyć? Szukałem na p2p ale w całym zatrzęsieniu tego co wyświetla wyszukiwarka licze na jakąś konkretną nazwę kompilacji.

Scene Explorera można trafić na Allegro.
[#4] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@Duracel, post #1

I drugie pytanie, czy bylo jakieś wydanie wszystkich, powtarzam WSZYSTKICH dem wydanych na Amige (takze tych dla AGA)?


Nie ma i nigdy pewnikiem nie będzie. Jest tego po prostu za dużo.
[#5] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@Ijon_Tichy, post #2

ja tez sie pisze od zaraz gdyby ktos chcial to sprzedawac u nas.
[#6] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@mailman, post #3

Dzieki za odpowiedz.

Tak się składa że kupiłem Scene Explorera do swojej CD32, niestety nie uruchamia się na konsolce. Mam też A1200 z HD, ale na niej z wiadomych przyczyn tez nie moge tego uruchomic.

Czy wina lezy po stronie uszkodzonego nosnika? Czy zwyczajnie CD32 nie czyta tej plyty i wymagana jest np. A4000 z CD-romem?
[#7] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@Duracel, post #6

Z tego co pamiętam płyta nie jest bootowalna, więc na CD32 pożytku z niej nie będzie.
[#8] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@quaint, post #5

koszt wysylki to niby 28zl, wiec nie ma tragedii. moze po swietach sie skusze. prponuja tam tez ciekawy zestaw mincandy 1 i 2, ksiazka demoscene i 2cd z muzyka za 58 euro.
[#9] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@mailman, post #3

Fajna sprawa ten krążek. Ma ktoś rozeznanie o tym ile i jakie inne publikacje tego typu sie ukazywaly i gdzie je mozna nabyc?

Tak profesjonalnie zrobionych na DVD nie przypominam sobie. Był jednak Scene Explorer (dwie części).


Jest oczywiscie Mindcandy 1 DVD oraz inne kompilacje DVD (np. Amiga Demos DVD 1 i 2), ale nie wiem jak z ich "legalnoscia" - no i przygotowanie duzo gorsze...

Ostatnia edycja: 17.12.06 13:55:49
[#10] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@X-Type^HVR, post #9

Jest oczywiscie Mindcandy 1 DVD

Mind Candy 1 zawiera dema pecetowe.
[#11] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@mailman, post #10

Mind Candy 1 zawiera dema pecetowe.

tak
[#12] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@X-Type^HVR, post #11

Ja nie pytałem, tylko stwierdzałem. W świetle zapytania Duracela, mówienie o pierwszej części jest trochę bezsensowne. Poza tym w wiadomości jest odnośnik, gdzie także o pierwszej części jest napisane.
[#13] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach
z pierwszym demem na tej plycie dali ciala. na wjazd powinni dac demo Gift grupy Potion, w ostatecznosci Planet Potion, ale nawet dostepny film tego dema w sieci i na plycie DVD czasopisma Chip nie ma tej plynnosci nie mowiac juz o jakosci, a i tak jest bardzo dobrej jakosci w porownaniu do wiekszosci jakosci filmow zgranych z dem dostepnych w internecie. wszystko piekne, ale nie wiadomo jak to wyglada, bo demo DesertDream dziala poprawnie tylko na procesorze 68000, na 68010 nie mialem okazji sprawdzic. jak zgrywali te dema odpalajac na UAE to juz nie specjalnie kilka "dziel" widze.
[#14] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #13

All demos were captured using several models of original Amiga hardware and then scene by scene stitched and optimized for best possible performance in framerate and audio/video quality on your TV.


Czytanie nie boli
[#15] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@baderman, post #14

jak to mowia reklama dzwignia handlu ;)
[#16] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach
No... fajna rzecz. Kupiłem sobie 4 w 1. Zawsze mozna zabrać ze soba na wypady do starych kumpli z grupy i ogladanie przy piwku i czyms tam jeszcze. Nie trzeba wtedy stale siedziec przy kompie żeby cos odpalić fajnego. Poza tym niewiele miejsca zajmuje i da sie to obejrzeć wszćdzie.
[#17] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@Deftronic/..., post #16

Czy operacja kupna byla skomplikowana? :) Ile to wszystko trwalo i jak wygladalo?
[#18] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@Duracel, post #17

Hmmm... pare minut. Kupilem przez siec, zaplacilem karta, otrzymalem potwierdzenie i tyle. Co tu wićcej pisać. Na pewno kupie sobie za jakis czas DVD o C64 (jestem "chorym" maniakiem sceny, który kiedys sie w to bawil... :). Wlasciwie mam pare plyt CD z produkcjami na AMI (chyba zdecydowana wiekszosc, dobrze bylo mic w grupie goscia z BBSem :), C64, ATARI i PC, ale wiadomo... podstawowe (nazwijmy to w ten sposób) produkcje sa na DVD. Bierzesz je z soba i idziesz do kumpla powspominac stare czasy... Nie trzeba sie bawic w rozne konfigi na AMi czy PC. Tylko piwko i full relax... Nigdy by nie pomyslal, ze majac tyle stuffu scenowego bede za niego placil. Czlowiek to jednak wygodna bestia - aczkolwiek NIC NIE ZASTAPI OGLADANIA TEGO NA PRWDZIWYM SPRZECIE.
Dlatego mam tyle tych gratow (czyt. kompow).

btw: tak naprawde to ciekawia mnie komentarze tworcow...
[#19] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@Duracel, post #6

wiele dem nie uruchomuisz z pod systemu , w wielu starszych mosisz wylaczyc kosci aga lub tez w nowszych startowac bez startupseqence :) do niektorych wymagany jest lepszy procek lub wiecej pamieci fast , chociaz mimo tego ze mialem sporo pamieci i procka 040 rowniez nie udalo mi sie uruchomic wszystkiego . do niektorych rownierz trza wylaczac procka
p.S sorki za metny text , ale jestem po kilku glebszych :D
[#20] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@mailman, post #12

Ja nie pytałem, tylko stwierdzałem. W świetle zapytania Duracela, mówienie o pierwszej części jest trochę bezsensowne. Poza tym w wiadomości jest odnośnik, gdzie także o pierwszej części jest napisane.


no zgadza sie... a Ty sie troche czepiasz, bo w poprzednim mailu po prostu sie z Toba zgodzilem, ze Mindcandy 1 jest z demami na pc... ot co.

A mowienie o pierwszej czesci? dlaczego? ogolnie to tez dema... i chodzilo mi bardziej o serie Mindcandy, ale zreszta - Ty wszystko wyjasniles i jestes wielki. ok.
[#21] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@X-Type^HVR, post #20

Nie czepiam się, lecz wyprowadzam z błędu.
[#22] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach
A ja wezmę i się czepnę

na przełomie 15 lat

to na pewno poprawnie?
[#23] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@LeMan, post #22

Poprawiłem.
[#24] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@mailman, post #23

Mam A500, A1200, CD32... Na krazkach do CD32 posrod gier jest tez kilka demek (w tym i na AGA), ale dziwi mnie ze do tej pory nikt nie zebral wlasnie demek Agowych i nie wydal ich na jakims powszechnie dostepnym nosniku i formacie, tak jak to w przypadku Mind candy 2 uczyniono.

Tez mam bzika na punkcie sceny Amigowej. Zreszta demkami zachwycalem sie juz za czasow mojego Atari XL (Fucked Vocabulary, Perestrojka itp. itd.) potem C64 i wspaniale czasy Amigi. Faktycznie do dzisiaj podczas zakrapianych wspominek z kumplami zdarza mi sie odpalic Amige, ale niestety coraz wiecej dyskietek daje po sobie znac slad minionego czasu. Przydalaby sie megakompilacja na jakims dysku DVD.

Swoja droga na PPA co jakis czas jest chyba wiadomosc kolejnego uaktualniania kompilacji demek Amigowych. Ktos moze mi po krotce wyjasnic czy to sa wersje pod UAE w adf'ach czy moze jakis inny format i na czym mozna je odpalic?

Szczegolnie gdy sobie troche wypije ze starymi kumplami czuje przeogromny glod Amigi a to chyba wiadomo co znaczy. Konczy sie nostalgia, sluchaniem moich starych modulow, demek takich jak Desert Dream, Enigma itd.

btw. Bylo takie demko chyba Kryptoburners w ktorym na poczatku lecial taki olbrzymi miecz, kojarzy ktos tytul? :)
[#25] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@Duracel, post #24

Swoja droga na PPA co jakis czas jest chyba wiadomosc kolejnego uaktualniania kompilacji demek Amigowych.

To są informacje o uaktualnieniu strony Amiga Demoscene Archive, na której autor zamieszcza od czasu do czasu najlepsze produkcje. Na tej stronie można komentować produkcje, oceniać, obejrzeć shoty, a także znaleźć odnośnik, z którego można daną produkcję pobrać.

Ktos moze mi po krotce wyjasnic czy to sa wersje pod UAE w adf'ach czy moze jakis inny format i na czym mozna je odpalic?

Do uruchomienia na Amidze, emulowanej także.
[#26] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@Duracel, post #24

Obawiam się niemożliwe jest zebranie wszystkiego, trafiłem ostatnio na dyskach od kogoś kupionych dema o których ciężko coś znaleźć, a i z polskim Prezydemem jest problem...
[#27] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach
W sieci pojawiła się pierwsza recenzja tej kompilacji.
[#28] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach

@mailman, post #27

Zamierzam napisać kilka słów od siebie (może do TA, jeśli się nada), gdy tylko dotrze do mnie paczka z Niemiec.
[#29] Re: Mind Candy Volume 2: Amiga Demos na półkach
Pare dni temu otrzymalem wreszcie przesylke i musze przyznac, ze wlozono w to wydawnictwo mase pracy. No i najwazniejsze jest to zrobione naprawde z glowa. Swietna ksiazeczka dolaczona do DVD, w ktorej jest miedzy innymi:krotka, chronologiczna hisoria sceny, krotki opis zawartych produkcji wraz z kilku zdaniowym komentarzem. Swietna jakosc i doskonaly design. Co do samego DVD, naprawde sporo dodatkow, ciekawe menu, mozliwosc wlaczenia komentarzy tlumaczacych dlaczego dane demo w swoim czasie bylo wyjatkowe itp. Sporo interesujacych informacji jak chociazby, info odnosnie Captured Dreams: kto wiedzial, ze w tworzeniu tego demka pomogli troche ludzie z Team 17? TBL - nieladnie ;), wspierac sie zawodowcami :D. DVD Amigive jest troszke lepiej wydane niz to z produkcjami PC. Wiadomo, jest nowsze... Polecam jak najbardziej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem