Komentowana treść: IBrowse 2.4
[#31] Re: IBrowse 2.4

@Fei, post #29

Właśnie przez takich jak ty Polska jest w takiej sytuacji obecnie jak jest.

Na szczęście teraz Polską zajęli się ludzie będący moim przeciwieństwem - prawdziwi patrioci, ludzie którym można ufać, ludzie bez skazy, kompetentni, wszechpolacy! Więc teraz już będzie dobrze. A tacy bandyci jak ja nie mają znaczenia i zostają zepchnięci na margines społeczeństwa. I bardzo dobrze, bo lubię być w cieniu i mieć święty spokój. :)

Dla mnie zawsze znaczenie miała szczerość. 100 razy bardziej wolę jak ktoś mówi, że nie jest patriotą niż, że jest, a w rzeczywistości nie jest. Tak samo z fałszywą religią. No ale u nas lepiej głosić fałszywe poglądy. Najważniejsze żeby były zgodne z aktualnie panującą linią. Nie będę udawał, że kocham swój kraj, bo go nie kocham. Nie będę udawał, że wierzę w to, że w Polsce będzie normalnie, bo nie wierzę. Nie widzę powodu dla którego miałoby się tu zmienić cokolwiek. Podwyżka 6 zł (zamiast obiecanych chyba 160 zł) dla nauczycieli nie zmieni sytuacji w kraju. :) Każdy to wierzy, że kolejne wybory sprawią jakiś cud jest śmieszny. Mieliśmy na górze już wszystkie opcje polityczne i jakoś nie zauważyłem żeby któraś cokolwiek zmieniła. I nie jest to ich wina. Po prostu cudotwórców nie ma i zmienić się tego nie da więc dopatrywanie się szans w wyborach jest śmieszne. No ale kiedyś przynajmniej nie musiałem się wstydzić. Może dam jeszcze szansę nadchodzącej władzy - Jezusowi Królowi Polski. Monarchii jeszcze nie przerabiałem za swojego życia. :)


Gdybym używał amisystemów na poważnie

No to jest zrozumiałe. Ja nie używam MacOS więc na pewno nie kupię programu dla tego systemu. :) Według mnie jestś w pełni usprawiedliwiony (piszę serio) i wierzę, że jakbyś się w te rzeczy bawił to na pewno byś się dorzucił.


Nie wszyscy starają się, żeby było lepiej tylko im. Ale nie oczekuję, żebyś to zrozumiał.

Moje życie jest zbyt krótkie żebym miał cień szansy na zobaczenie jakichkolwiek zmian. Tym bardziej, że wszystko idzie w przeciwnym kierunku więc szanse są wręcz ujemne. Porządnych dróg we Wrocławiu nie mam szans się nigdy doczekać, normalnych pensji, wiadomości bez wyrazu "prokuratura", mieszkania w zasięgu moich możliwości też nie. Po co mam tracić całe życie na zdobywanie tak oczywistych rzeczy skoro te wysiłki z góry są skazane na niepowodzenie?
[#32] Re: IBrowse 2.4

@MDW, post #24

Po prostu nie podoba mi się moja ojczyzna. Bardzo mi się nie podoba. Zwłaszcza od ponad roku.

Dziwne, że podobała Ci się zniewolona za rządów komuny... poza tym naiwnością jest myśleć że wyjeżdżając na Zachód znajdziesz się w raju... generalnie: dziękujcie Bogu że urodziliście się w Polsce i na dodatek biali... bywam tu i ówdzie w świecie i wcale nie jest w Polsce źle... a skupiając się na możliwościach legalnego zarobkowania (nie mylić z pracą etatową) to mamy chyba lepiej niż w USA... może nieco przesadzam ale myślę że:

"cudze chwalicie swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie".

IBrowse nie kupię bo jako produkt jest po prosta zbyt drogi, nie chcę przpepłacać i przywykłem do AWEba... btw: wróble ćwierkają że jest już następny Aweb release candidate w wersji dla OS 4.0...
[#33] Re: IBrowse 2.4

@MDW, post #31

Panowie, mamy święta. Może dosyć tego politykowania? Poza tym to trochę odbiega od tematu wiadomości.
[#34] Re: IBrowse 2.4

@FOrest, post #30

zagalopowałeś się koleś...

A dlaczego? Wcale tak nie uważam. Czy ja piszę, że życzę tego Polsce? Nie. Po prostu mówię, że jej los interesuje mnie tak samo jak los Tadżykistanu. Jestem szczery. Wielu "patriotów" ma takie samo zdanie tylko po prostu głośno tego nie mówią. Ja już znam wielkich skinów, którzy jeszcze nie tak dawno krwią chcieli bronić swojego kraju, a teraz oczywiście myją gary w Anglii. :) No ale oni są ok, a ja jestem be. Komuna się skończyła ale zakłamanie zostało dokładnie takie samo. Tylko, że teraz za to grozi tylko publiczny lincz, a nie Sybir.
[#35] Re: IBrowse 2.4

@Dopuser, post #32

Dziwne, że podobała Ci się zniewolona za rządów komuny...

W którym miejscu tak napisałem? Dlaczego jeżeli ktoś mówi, że nie kocha kaczek (wyjątkiem jest Kaczuś, hehe) to od razu przypisywana jest mu łatka "komuch"? Czy my naprawdę mamy tylko dwie opcje? Albo rządy głupków albo komuna. Ludzie, komuna to była kicha totalna (żałosna fikcja jeszcze gorsza od tego co jest teraz) ale to nie jest jedyna alternatywa! Opanujmy się, co do tego ma komuna? Ja chce normalności, a nie czerwonej bandy. :)


poza tym naiwnością jest myśleć że wyjeżdżając na Zachód znajdziesz się w raju...

Zgadzam się w 100%. Zawsze to powtarzam. Jednak ja nie mówię tego na podstawie jakiś mrzonek. Mam kilka(naście) namacalnych, sprawdzonych "własnoocznie" przykładów. Tam jest po prostu normalnie. Nie mam na myśli tylko spraw finansowych.


generalnie: dziękujcie Bogu że urodziliście się w Polsce i na dodatek biali...

Mnie bóg nie urodził więc pozwolisz, że podziękuję Mamie. :) Jestem jednym z tych podludzi, którzy pochodzą od małpy. Dzisiaj takich jest niewielu ale jednak nadal istnieją. ;)

A co do równania w dół... Jak złamiesz sobie rękę to nie płacz - ciesz się, że nie złamałeś od razu dwóch. Jak pod koniec miesiąca odbierzesz pensję 600 zł to ciesz się, że nie dostałeś 400 zł. Jak będziesz spał pod mostem to ciesz się, że nie śpisz pod gołym niebem... Dziwna filozofia. Ale chyba słuszna. Jednak nie wiem czy mam aż tyle optymizmu w sobie. :)
[#36] Re: IBrowse 2.4

@mailman, post #33

Panowie, mamy święta. Może dosyć tego politykowania? Poza tym to trochę odbiega od tematu wiadomości.

Przepraszam, znów się zagalopowałem. :) Przerywam swoje wywody ze względu na to, że zupełnie odbiegły od tematu (nie ze względu na święta). Jeszcze raz przepraszam. Dawno mnie już nie poniosło ale ostatnio zrobiłem się znów nerwowy. Chyba ostatnio zbyt często wokół siebie słyszę wyraz/słowo "prokuratura".
[#37] Re: IBrowse 2.4

@rzookol, post #15

e tam, przejmować się małpą w czerwonym
[#38] Re: IBrowse 2.4

@MDW, post #31

Nie będę udawał, że wierzę w to, że w Polsce będzie normalnie, bo nie wierzę...
Nie widzę powodu...
Każdy to wierzy, że kolejne wybory sprawią jakiś cud jest śmieszny...
dopatrywanie się szans w wyborach jest śmieszne...
kiedyś przynajmniej nie musiałem się wstydzić.


Wg mnie zbyt dużo przejmujesz się tym co piszą w gazetach/pokazują w TV i chyba mylisz propagandę i dziennikarskie "fakty" z rzeczywistością...

Poniżej łap PRZEPIS NA ZADOWOLENIE:

"Brytyjscy psychologowie ułożyli wzór na szczęście - obiegła media unformacja. Przepis jest banalnie prosty. Szczęście = P + (5 x E) + (3 x H). Wystarczy pomnożyć i dodać.
Wzór został opracowany na podstawie badań prowadzonych wśród tysiąca osób. Musiały one odpowiedzieć na kilka prostych pytań: "Czy jesteś elastyczny i otwarty na zmiany?", "Czy jesteś optymistą i masz poczucie, że kontrojujesz swoje życie?", "Czy zaspokojone są twoje podstawowe potrzeby życiowe - czy jesteś zdrowy i czy masz poczucie bezpieczeństwa, w tym finansowego?". "Czy odczuwasz satysfakcję z pracy i życia rodzinnego?". Z analizy odpowiedzi naukowcy wysnuli następujące wnioski: P (personal characteristics) oznaczacechy charakteru takie jak: podejście do życia, zdolność adaptacji, elastyczność (pytanie pierwsze i drugie). E (existence) we wzorze to egzystencja - czyli ogólna kondycja, stan zdrowia, finansów oraz życia towarzyskiego (pytanie trzecie). H (higher order) zaś to potrzeby wyższego rzędu, takie jak poczucie własnej wartości, ambicje i poczucie humoru (pytanie czwarte).
Na ile ważne są te składniki w osiągnięciu szczęścia, mówią liczby, przez które należy je pomnożyć. Im większe, tym bardzoej istotny składnik. Mówiąc więc najprściej: aby być szczęśliwym, musisz mieć zaspokojony byt materialny, czuć się kochanym, być optymistą i mieć poczucie własnej wartości. Proste?

- Nie zdarzenie, lecz nasza interpretacja tego zdarzenia jest tym, co powoduje nasze poczucie szczęścia lub nieszczęścia - mówi amerykański psycholog Albert Ellis. Potwierdzają to badania naukowców z University of Minnesota. Wydarzenie życiowe jedynie na krótko zmieniają subiektywne odczucie zadowolenia. Po kązdym epizodzie radości lub rozpaczy powracamy do pewnej normy, tak zwanego poziomu nastawczego set point), różnego dla każdego z nas i w znacznej mierze wrodzonego - tłumaczą."

Na podstawie powyższego śmiem podejrzewać że w Twoim przypadku wyjazd za granicę niewiele zmieni jeśli chodzi o Twój stosunek do rzeczywistości...



I jeszcze jeden fragmencik:

Autorzy [...] wiele razy obserwowali polskich emigrantów, szukających swojego miejsca w Ameryce - w Kalifornii, Bostonie, Dallas. Byli wśród nich oczywiście ludzie sukcesu, ale były też osoby nieszczęśliwe, zagubione i nastroszone na swoją nową ojczyznę. Ci zbuntowani porównywali "prostackich" Amerykanów do "europejskich" Polaków. Źle wychowaną młodzież Ameryki do naszej młodzieży - i tak dalej. Mijały lata, a w nich narastała niechęć i pogarda do nowego świata. Przy pierwszej okazji pakowali rzeczy i wracali do kraju, żeby... dalej narzekać, pić amerykańską whisky i dalej porównywać, tym razem porządek i dobrobyt Zachodu z krajową mizerią. Potem pakowali walizki i znowu wracali do Stanów, "bo w Polsce nie da się wytrzymać". Tacy ludzie krzywdzą samych siebie. Do końca życia będą porównywali i wyszukiwali powody, dla których warto być nieszczęśliwym.

Gdziekolwiek więc jesteś i cokolwiek robisz - nigdy nie porównuj. Wyłuskuj to, co najlepsze, a nie to, co najgorsze. Karm swoje emocje tym, co daje radość.

Za: http://niesmialosc.net/szczescie.htm

Ostatnia edycja: 23.12.06 11:17:55
[#39] Re: IBrowse 2.4
Hehe, na PPA się politycznie zrobiło. Dajcie sobie już siana i napiszcie, jak wrażenia z użytkowania nowego IB?
[#40] Re: IBrowse 2.4

@Baron Althaar, post #39

No właśnie jeśli chodzi o wrażenia, to moim zdaniem różnice między wersjami 2.3 i 2.4 są... niezauważalne wręcz.
[#41] Re: IBrowse 2.4

@Mario, post #40

Może jakiś artykulik?
[#42] Re: IBrowse 2.4

@mailman, post #41

no przecież już jest jeden w komencie 40, po co więcej pisać :D

Ostatnia edycja: 23.12.06 11:57:22
[#43] Re: IBrowse 2.4

@Mario, post #40

wyszli chłopaki z założenia, że nie ma sensu poprawiać ideału :D
[#44] Re: IBrowse 2.4

@MDW, post #31

Porządnych dróg we Wrocławiu nie mam szans się nigdy doczekać, normalnych pensji, wiadomości bez wyrazu "prokuratura", mieszkania w zasięgu moich możliwości też nie.

Moze zmien miasto na troche mniejsze, ale w pelni wykorzystujace srodki z UNI i wspopracujace z miastami partnerskimi (z krajow UNI). Wielkie kobyly zawsze beda glodne, a mniejsze (srednie) sie rozwijaja :)
[#45] Re: IBrowse 2.4

@Andrzej Drozd, post #44

Moze zmien miasto na troche mniejsze, ale w pelni wykorzystujace srodki z UNI i wspopracujace z miastami partnerskimi (z krajow UNI). Wielkie kobyly zawsze beda glodne, a mniejsze (srednie) sie rozwijaja

Calkowicie sie zgodze. Nie wiem Andrzeju jak Rybnik, ale "u mnie" w Tarnowskich Górach widac "kop ewolucji" :D, chociaz miescina niewielka.
[#46] Re: IBrowse 2.4

@Baron Althaar, post #39

Hehe, na PPA się politycznie zrobiło. Dajcie sobie już siana i napiszcie, jak wrażenia z użytkowania nowego IB?

Identyczne jak z 2.3. Nie widze roznicy. Allegro, Interia itd. w dalszym ciagu zle wygladaja. Ciekawe czy beda ladowac sie strony zbudowane tylko na Flash (gdy wyjdzie plugin).
[#47] Re: IBrowse 2.4

@mailman, post #41

Mario zawarl artykul wlasnie w tym jednym zdaniu. Zaczekamy jeszcze na Flash, wtedy bedzie mozna polac troche wody na temat mniej znaczacych dodatkow :)
[#48] Re: IBrowse 2.4

@Lokaty, post #45

Rybnik to srednie miasto ( www.rybnik.pl , www.rybnik.com.pl ). Jest to jedno z najbardziej rozkopanych miast w Polsce. Masowo powstaja kanalizacje, takze na peryferiach i co za tym idzie naprawy drog. Rowniez w centrum przebudowywanych jest duzo rzeczy i powstaja nowe. Jednym slowem - UNIa wkroczyla na calego.
Rozbudowywane i przeksztalcane sa takze inne czesci miasta zwiazane z kultura itp. Cos sie dzieje.
[#49] Re: IBrowse 2.4

@Andrzej Drozd, post #44

MDW nie o to raczej chodzi.
Drogi we Wrocławiu będą rozkopane w takim stopniu jeszcze z pół roku, potem nie będą już odbiegać standardami od tych w innych polskich miastach. To nie jest argument aby opuszczać kraj. MDW raczej chodziło o całokształt i fakt, że w żadnym polskim mieście nie będzie zadowolony (tak zrozumiałem).
Oczywiście sytuacja w Polsce dzięki osobom o poglądach zgodnych z MDW się trochę poprawia. Dzięki temu, że tak dużo osób wyjeżdża pracować za granicą, bezrobocie we Wrocławiu odnotowało kolosalny spadek, a płace minimalnie się podwyższyły (pracodawcy przyciągają pracowników).
Zgodnie z powyższym MDW niewątpliwie jest patriotą. ;)
[#50] Re: IBrowse 2.4

@Mario, post #49

Hehe :P

Ja tez bym stad wyjechal (najlepiej gdzies na wyspy brytyjskie), z tym ze wiem, ze nie ustrzeglbym sie nostalgii :P
Po zatym za duzo zostaloby niezalatwionych spraw i nie wszystkie "mrzonki" o pewnych szansach legly juz w gruzach ;)

Moze kiedys peknie ta cienka nic... :P
[#51] Re: IBrowse 2.4

@MDW, post #31

Na szczęście teraz Polską zajęli się ludzie będący moim przeciwieństwem - prawdziwi patrioci

To argument w stylu "a u was biją Murzynów". Mnie ci ludzie nie interesują, ani ich afery, ani dno moralne jakie prezentują. Nie porównuję się do nich, bo byłoby to porównanie w dół. Wystarczy wyłączyć telewizor i już ich nie widać.

I bardzo dobrze, bo lubię być w cieniu i mieć święty spokój.

Jednocześnie poświęcasz wiele czasu i energii na publiczne wywnętrzanie swoich żalów, obojętnie na jaki temat. Szkoda, bo kiedyś byłeś obiecującym programistą. Z takim zawodem ludzie mają dobre pensje i fajne życie, prawie wszyscy, których znam.

Porządnych dróg we Wrocławiu nie mam szans się nigdy doczekać, normalnych pensji, wiadomości bez wyrazu "prokuratura", mieszkania w zasięgu moich możliwości też nie.

Dziwne, bo ja się w mojej okolicy całkiem sporo porządnych dróg doczekałem, autostradę wybudowano i to wszystko w kilkanaście lat, nie całe życie.

Po co mam tracić całe życie na zdobywanie tak oczywistych rzeczy skoro te wysiłki z góry są skazane na niepowodzenie?

Masz rację. Jeśli się jest nikim i nie wychyla się poza przeciętność, nigdy się nie osiągnie zbyt wiele.

Ja kończę temat, Wesołych Świąt
[#52] Re: IBrowse 2.4

@Andrzej Drozd, post #50

Ja tez bym stad wyjechal (najlepiej gdzies na wyspy brytyjskie)...


Ja z chęcią bym osiadł w Szkocji... jak dla mnie jest bajeczna... ale z Polski nie widzę obecnie żadnego powodu do wyjazdu zwłaszcza że też mi się podoba :) ... a bagno polityczne(korupcje, predyspozycje polityków) jest takie samo wszędzie w świecie... Polska zaczyna być "mlekiem i miodem płynąca" dla coraz liczniejszej grupy Polaków... wystarczy się choćby przejechać na obrzeża miast by przekonać się naocznie... każdy nowy domek to kwota minimum 0.5 mln złotych... obok tych domków całkiem nowe samochody i ładne ogródki przydomowe...
A wracając do Anglii: pokażcie Anglikowi nowe polskie domy jednorodzinne to mu szczęka opadnie... tak, że bez nadmiernej euforii proszę... w każdym razie moje doświadczenie życiowe oparte o wieloletnie kontakty z innymi nacjami mówi że w kompleksy tak z powodu kultury, wiedzy czy stanu posiadania nie mamy powodu wpadać...


[#53] Re: IBrowse 2.4

@MDW, post #24

A co Ty masz do swojej ojczyzny, mało się wycierpiała w historii, żeby Ciebie jeszcze mogła nosić na sobie, a Ty jej w podzięce będziesz pluł w twarz... pełna poprawność polityczna... lepiej pluć na swój kraj niż mówić i pokazywać kto go tak na dno ściąga... co za odwaga z Twojej strony...
[#54] Re: IBrowse 2.4

@MDW, post #27

Tobie tylko się wydaje, że się starasz... plując na święte wartości za które inni kiedyś oddawali swoje życie, może nawet z twojej rodziny, jesteś nikim we własnym kraju, tylko widzisz u jednych jest tak nie z ich winy tylko chorego systemu w którym przyszło im żyć, a Ty sam się prosisz swoimi słowami o ten stan... ok, racja
[#55] Re: IBrowse 2.4

@Dopuser, post #52

Polska zaczyna być "mlekiem i miodem płynąca" dla coraz liczniejszej grupy Polaków...

Zgadza sie. Glosowalem za Unia. I to sprawdza sie. Jest coraz lepiej. "Dzieki" temu, jest tez mozliwosc wyjazdu. Tak czy inaczej, "dzieki" temu wszystkiemu, jest duzo wiecej mozliwosci niz bylo. I wbrew temu co krzyczeli kiedys przeciwnicy UE, wcale nie stracilismy swojej niezaleznosci i indywidualnosci. Po prostu otworzyly sie nam pewne granice, dzieki czemu mamy wiekszy wybor. A co do samego wyjazdu na zarobek do UE, to zaloze sie ze najwiekszy procent stanowia Ci, ktorzy glosowali przeciw Uni ;)
[#56] Re: IBrowse 2.4
przepraszam że napisze coś w tym wątku dotyczącego IBrowsa ale:
nie działają iframesy, rozumiem ze css to troszke pracy ale iframesy ma aweb więc mogli by jednak coś takiego dodać
[#57] Re: IBrowse 2.4
Porownanie nowego ibrowse wykonane przez Skolmana
http://skolman-mws.w.interia.pl/test/ib24.html
oraz Rafała Chyłe.
http://www.amigaone.neostrada.pl/ibrowse.html
[#58] Re: IBrowse 2.4

@Andrzej Drozd, post #3

dziala nowa biblioteka javascript z IB2.3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem