Komentowana treść: Zestawy ikon 32-bitowych
[#1] Re: Zestawy ikon 32-bitowych
Tutaj obrazek jak wyglądają te ikonki.
[#2] Re: Zestawy ikon 32-bitowych
Takie odswiezone GlowIcons
[#3] Re: Zestawy ikon 32-bitowych
Pragnę przypomnieć, że 32-bitowe ikony PNG są bardzo "beeee" i bardzo "nieamigowe".

Ja nie trolluję. Ja tylko powtarzam to co przeczytałem na jedynym polskim amigowym portalu. :)
[#4] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@MDW, post #3

w os4 32bitowy ikonki są dwustanowe tak jak stare amigowe (mozna by było dodać to do ambienta w sumie)
[#5] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@rzookol, post #4

Przyznam się, że mi nigdy (w czasach głębokiej AmigiClassic także) nie zależało na drugim obrazku w ikonach. Ten drugi obrazek widać tylko przech chwilę. Bardziej istotne dla mnie jest to żeby pierwszy obrazek był sensowny. Drugi może nie istnieć jeżeli ikona może się dowolnie zabarwiać, rozjaśniać, przyciemniać po jej zaznaczeniu. 24-bitowe ikony PNG z 8-bitowym kanałem alpha to ogromne krowy. Trochę nieekonomiczne byłoby trzymanie dwóch takich obrazków. Tym bardziej, że tego drugiego prawie się nie widzi podczas używania. No ale zgodzę się - możliwość mogłaby być. Może komuś by się to przydało...
[#6] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@MDW, post #5

Stare ikonki z aos3, aos3.9 niech sobie zostana tak jak sa teraz w mosie/ambiencie bo sa przezytkiem.Teraz kroluja ikonk png i dokladnie tez tak uwazam ze strata miejsca jest wpakowywanie alternatywnego widoku ikony.Chyba ze w os4 nie potrafia lub nie da sie nalozyc efektu w czasie rzeczywistym .
[#7] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@AmiChris, post #6

dokladnie tez tak uwazam ze strata miejsca jest wpakowywanie alternatywnego widoku ikony
- rotfl - no to masz bardzo niewielkiej pojemności hdd jeśli to problem
[#8] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@MDW, post #5

Coś takiego, a ja myślałem po wielu Twoich wcześniejszych komentarzach, że jesteś taki innowacyjny - tak to najlepiej zainstalować jakiegoś linucha z X-ami i "lets rock"

Ostatnia edycja: 25.12.06 22:50:53
[#9] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@Kiv_Master, post #7

Po co mi cos czego nie uzywam?odpowiada mi tak jak teraz a dwa obrazki smierdza mi klasykiem,a tego to juz mam dosyc.Podobaja mi sie gadki noefitow amigowych.jakbys uzywal aosa 2.x,3.x przez iles lat do pracy/nauki to bys (IMO) mial jakies pojecie a tak to popatrzy jeden z drugim na uae i mysla ze tak na klasyku bylo i w ogole,ech.

Nie traktuj tego jak atak na swoja osobe,poprostu jakos tak wyszlo..
[#10] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@Kiv_Master, post #8

Jakieś ikony domyślne filetypów przechowywane są w pamięci. Oczywiście - dzisiaj kupić dodatkowego DDRa 1 GB to żaden problem czy wydatek. Jednak nie lubię trzymać czegoś czego nawet nie widzę. Tej drugiej wersji ikony przecież zupełnie się nie widzi. To miało sens w czasach słabych maszyn gdzie nie dało się inaczej zaznaczyć ikony. Maszyny były za słabe, system nie był w truecolor więc nie dało sie modyfikować, zabarwiać zaznaczonej ikony. Można było stworzyć ikonę, której kolory po zaznaczeniu robiły się "inverse". No ale wyglądało to koszmarnie. :) Jeżeli ikony PNG miałyby drugą wersję to ja i tak bym sobie wybrał takie ładne podkolorowywanie dowolnym kolorem z dowolnym stopniem przezroczystości jak jest teraz w Ambiencie. Ja naprawdę nie potrzebuję mieć obrazka, którego nie widzę. :)
[#11] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@MDW, post #10

MDW wszystko racja ale powiedz gdzie ten biedny uzytkownik "AMIGI_ŁAN" wlozy tego DDR no chyba ze tak jak ja kosci z romu 1.3 przykleji do obudowy laptoa .
[#12] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@MDW, post #3

Ja nie trolluję. Ja tylko powtarzam to co przeczytałem na jedynym polskim amigowym portalu.

Bo ikonki to najważniejsza rzecz w systemie O wiele ważniejsza niż nowy hardware czy software "na czasie"

BTW: zerknij tutaj:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5683#komentarz

Nawet na dobrychprogramach.pl mamy newsa o OS 4.0 Final
[#13] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@Grzegorz_Piaskowski, post #12

AmigaDOS używa 64 bitów dla nazw plików oraz usunięto występujące w różnych miejscach 30-znakowe limity nazw plików. Dodano wsparcie dla 32-bitowych ikon.

No taaak... Naważniejsze są 64 bity dla nazw plików i ikony. ;)
[#14] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@Grzegorz_Piaskowski, post #12

to na dokładkę... Proszę zwrócić uwagę na komentarze.
[#15] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@MinisterQ, post #13

No taaak... Naważniejsze są 64 bity dla nazw plików i ikony.

Aby się przekonać o tym jak ważne są te "prawdziwe amigowe" dwuobrazkowe ikony wystarczy poczytać na exec.pl - nie raz już o tym pisali Chyba nie wątpisz w ich niezwykle istotne znaczenie
[#16] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@Grzegorz_Piaskowski, post #12

Nawet na dobrychprogramach.pl mamy newsa o OS 4.0 Final

Nooo ładnie! :) Ileż to naklejka i nazwa robią. Jednak wyraz "Amiga" nadal jest kojarzony. Myślałem, że już nie bardzo... Pod tym względem AmigaOS (czymkolwiek by on był) zawsze będzie miał przewagę nad MorphOS.
[#17] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@MDW, post #16

Tak, pewnie. To widać szczególnie po komentarzach w drugim linku, jaki wkleiłem:

"A new release of AmigaOS! A new release of OS/2 can't be far behind!"

"I'm still waiting for my CP/M update... Curse you, Amiga users! All three of you will burn in hell!"

"Well, I for one, am waiting on the new graphical OS for my Sinclair Z80. I hear it's going to kick some ass, the only problem is the boot time of 2 weeks from cassette tapes."

"Rest in peace, Amiga. You were beautiful at a time when no other computer was, but your era has long passed. Leave us with our wonderful memories, and sleep well."
[#18] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@MinisterQ, post #17

Nooo... Jak się czyta takie komentarze to się można zdołować. :( Przykre.
[#19] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@MinisterQ, post #14

Wystarczy na jakimś portalu niezwiązanym z amigą o niej wspomnieć i już mamy 'piękne' komentarze ;)
[#20] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@alpine, post #19

na jakimś portalu niezwiązanym z amigą


Np. na tym portalu?
[#21] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@MinisterQ, post #17

No wlasnie,Amiga jest martwa.Pora na MOS-a.
Az sie dziwie ze na slashdot jescze nie ma paskudnych mosowych troli
[#22] Re: Zestawy ikon 32-bitowych

@AmiChris, post #9

Używałem AOS3.x przez "ileś lat" i wiem co mówię, dwuobrazkowe ikonki to amigowy feeling i bez przesady, ale nawet na ECS i AGA przy liczbie kolorów jaki te chipsety wyświetlają nie jest tak źle ani z prędkością, ani z pamięcią ok, racja (A od UAE to wolę mojego wciąż sprawnego klasyka OK )
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem