Komentowana treść: Minimig - stan prac
[#1] Re: Minimig - stan prac
Nie podoba mi się to, że to odpowiednik tylko A500.
[#2] Re: Minimig - stan prac
Właściwa forma to odpowiednik A1200, wyposażony w złącze procesora. Mógłby zastąpić wówczas sypiącą się płytę A1200 w systemach opartych na Mediatorze lub Dragonie. Dodatkowo, z drugiej strony płytki, widziałbym chętnie złącze PCI, do umieszczenia Minimiga w Pegazie, A1, albo innej Efice. Minimig działałby tam charakterze najzwyklejszej karty rozszerzeń, dodającej tym maszynom funkcje amigowych custom chipów dla pełnej zgodności ze starym softem.
[#3] Re: Minimig - stan prac

@Daclaw, post #2

Jak to się łatwo pisze... ;)
[#4] Re: Minimig - stan prac

@Daclaw, post #2

A po co?mowie o karcie dla pega.jest uae i wystarczy,reszte mozna zignorowac ;)

a1200 to juz eksponat muzealny.moze tak wszyscy klasykowcy wzielilby swoje amigi do jakichs gablot oszklonych i sie nimi cieszyli?
[#5] Re: Minimig - stan prac

@AmiChris, post #4

A po co?mowie o karcie dla pega.jest uae i wystarczy,reszte mozna zignorowac


Właśnie, to tak jakby sobie zamontować kalkulator na karte PCI.. ok, lekko przesadziłem ..ale po co, gdy morzna wszysto zrobic softwarowo (UAE), bez zadnych problemów z driverami, bez p******ów. grafika i tak by musiała być transportowana do karty graficznej.

z minimigiem można sobie postawic system classic za małą kase, a to że gośćiu wyda żródła to myśle że ktoś doda AGA i jakiś inny processorek.. tylko szkoda że bedzie trzeba zrobić nowy PCB.
[#6] Re: Minimig - stan prac

@Pinto, post #1

Nie podoba ci sie? No to zrob sam cos wiecej malkontencie.
[#7] Re: Minimig - stan prac
Niby A500, ale mamy CPU 20Mhz 68SEC000, 2 MB ram, scandoubler.
Jestem przekonany że projekt mikroAmigi (sic!) wkrótce znacząco przerośnie A500 :)
[#8] Re: Minimig - stan prac

@Prince, post #7

Jeśli dadzą z ROMem 3.0/3.1 to może być naprawdę ciekawie :] Na pewno ktoś jeszcze projekt udoskonali i karta pamięci będzie widziana jako twardy dysk :D A wtedy to faktycznie dość mocna A500 by była... W sumie... A 600 z szybszym prockiem... Możnaby lapka zrobić z tego...
[#9] Re: Minimig - stan prac
mi sie pomysl podoba i chetnie zakupie jak bedzie taka mozilwosc.
[#10] Re: Minimig - stan prac

@Prince, post #7

Mnie sie sam pomysl podoba i zycze autorowi samozaparcia. Jesli projekt jest inspirujacy to moze pojawi sie kolejny zapaleniec i popchnie go w innym kierunku (A1200, a moze cos mocniejszego). Zawsze to jakas dodatkowa maszyna z AmigaOS na pokladzie.
[#11] Re: Minimig - stan prac

@AmiChris, post #4

na drzewo!
[#12] Re: Minimig - stan prac
Ktos tam napisal, ze "fajnie sie pisze" o tym jak powinno byc, ale przeciez sam autor prosi o sugestie jak to powinno wygladac wiec w czym problem kolego.

Pomysl jest super. Pisalem juz dawno, ze powinno sie z klasycznej amigi zrobic cos w rodzaju PSP z mozliwoscia podlaczenia do TV. Zapis i odczyt oparty na MemoryStick np. Dazenie do jak najwiekszej miniaturyzacji, kosci AGA z 1200 i wydajnosci mozliwie najblizszej czy tez przewyzszajacej (mamy XXI w.) A4000. Mysle ze zwazywszy na dzisiejsza technike to wszystko jest do zrealizowania. Odrobina dobrej woli, zapalonych ludzi i sponsora z kasą ktory wyczuje w powiewie nostalgii Amigowej dobry interes dla komputerowych romantykow w wieku 25-40 lat ;)

Co do karty PCI tez sie zgadzam. Cokolwiek milego nie pisac by o WinUAE, to jednak fajnie by bylo miec sprzetowy emulator bez zaprzeproszeniem pieprzenia sie z ustawianiem UAE ktore czasami potrafia zniechecic i zabijaja cala otoczke wspomnien. Nie jestem programista a zwyklym grafikiem w poligrafii, ale bezproblemowe uruchamianie plytek z CD32 i dyskietek na standardowej stacji PC byloby rajem :)

Oczywiscie mowiac o tym sprzecie nikt nie mysli o tym ze powstana nowe gry, jednak biorac pod uwage liczbe wydanych pozycji na amige, o zycie takiego cacka mozna by byc spokojnym. Poza tym wciaz znalezli by sie zapalency ktorzy tworzyli by cos na ksztalt PSP'owego HomeBrew. Na takim malym ekraniku stare amigowe graficzki nabralyby nowej swiezosci.

Wielkie nadzieje wiazalem z emulatorem PSPUAE, niestety autor skupia sie narazie nad "makijazem" tego emulatorka, a predkosc przy wlaczonym dzwieku pozostawia delikatnie mowiac, wiele do zyczenia.

Jezeli ktos jest tu dobrze oblatany w pisanym angielskim powinien nasze pomysly podrzucic autorowi Minimaga na forum. W koncu gdzie jak gdzie ale w Polsce jest najwiecej plodnych umyslow amigowych, tyle ze tzw. golodupcow bez pieniedzy i mozliwosci ;>
[#13] Re: Minimig - stan prac

@Duracel, post #12

Akurat w tym projekcie nie ma raczej nic z układów specjalizowanych, ich działanie jest symulowane przez PLD na bramkach (zależy jeszcze jakich...mogą być NANDy, NORy ;) )...zewnętrznie układ będzie widziany jako np. Agnus, ale w praktyce to tylko układ zaprogramowany by działał jak Agnus :P
Ale życze powodzenia, mój najambitniejszy projekt przy użyciu PLD to obsluga 4 8-segmentowych wyświetlaczy ;)
Swoja droga FPGA bylo uzywane chyba w C64 o ile sie nie myle..hmm...tylko nie az w takiej zaawansowanej formie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem