Komentowana treść: Phonolith 0.4 dla AmigaOS 4.0
[#1] Re: Phonolith 0.4 dla AmigaOS 4.0
jak ja nie cierpie tego kobylastego gui z os4....
program zapowiada się natomiast nieźle
[#2] Re: Phonolith 0.4 dla AmigaOS 4.0

@rzookol, post #1

jak ja nie cierpie tego kobylastego gui z os4...

Z ust mi to wyjąłeś. Ten domyślny GUI chociaż nie jest brzydki to jest maksymalnie nieekonomiczny. Ramki, belki dużo grubsze niż w Windows XP. Okropne. Przecież ja nie jestem ślepy. Mnie zawsze wkurzała amigowa dolna krawędź ramki. Taka zupełnie bezużyteczna i zabierająca taki kawał ekranu. W obecnych systemach przynajmniej można za nią złapać i zwiększyć okno w pionie. No ale w tym domyślnym GUI OS4 jeszcze ją pogrubiono. Okropieństwo. Na ekranie powinno zostać jak najwięcej obszaru roboczego i różne gadżety powinny być możliwie jak najmnijesze (ale jednak takie żeby można było w nie bez problemu trafić). Odkąd pojawił się basSkin dla MorphOS to używam już tylko jego. Rameczki zminimalizowane do granic możliwości. MUI też można sobie tak skonfigurować, że jakieś zakładki są widoczne i łatwodostępne ale nie zabierają 10% ekranu jak w OS4. GUI amigowy zawsze był ekonomiczny pod względem wykorzystania miejsca na ekranie. Domyślny GUI OS4 zaprzecza tej idei. Jest jednym z najbardziej "kobylastych" i nieprzemyślanych GUI jakie widziałem. No, może poza różnymi Linuxowymi. Tam też byla ikonka, której używa się raz w życiu ma ogromne rozmiary, wielką ramkę dookoła i trzeba na nią patrzeć przez cały czas. :) Jak czasem widzę zrzuty ekranu z Linuxa to mi się wydaje, że te programy to same panele, belki, ramki, a obszaru roboczego zupełnie nie ma. Jak patrzę na screenshoty OS4 to dostaję klaustrofobii. Widze tylko te kobylaste (określenie rządzi) ramki, zakładki. Kto coś takiego wrzucił do domyślnych ustawień? To musiał być ktoś kto zupełnie nie czuje amigowego klimatu... Przecież jak ktoś ma starego LCD i rozdzielczość tylko 1024x768 to każdy prosty program zajmuje cały ekran. To tak jak Windows XP na ekranie 1024x768 w którym preferencje zegarka zajmują cały ekran. :D Oczywiście przy standardowym GUI dla inwalidów. XP można na szczęście sporo "zmniejszyć" i robię to przy każdej instalacji (wbrew pozorom niezbyt często, hehe) na każdym z moich pecetów.
[#3] Re: Phonolith 0.4 dla AmigaOS 4.0
A już niedługo pojawi się SoundTool reloaded. MDW zna ten program .
[#4] Re: Phonolith 0.4 dla AmigaOS 4.0

@MDW, post #2

@ MDW
Popieram, MDW. Te slidery z ReAction sa okropne. Juz jak widzialem pierwsze screenshoty z OS3.5 to mi sie nie podobaly. I o lile wiem, nie mozna w prefsach zmienic ich na takie w prostej ramce, jakie moga byc w MUI.
Z drugiej strony jednak, bedac szczerym, gdy komus sie zachcialo takich suwaczkow jakie sa w ReAction, to prefsy MUI jak na razie nie daja takiej mozliwosci.
[#5] Re: Phonolith 0.4 dla AmigaOS 4.0

@R-Tea, post #4

ale można w mui napisać taki slider i wcale to nie takie trudne
[#6] Re: Phonolith 0.4 dla AmigaOS 4.0

@rzookol, post #1

Ja chyba jestem zboczony, bo mi się podoba xD
[#7] Re: Phonolith 0.4 dla AmigaOS 4.0

@x3nU, post #6

Nie jesteś zboczony. :) Mi też by się ten wygląd podobał gdyby był mniejszy. Ja naprawdę nie jestem inwalidą i belka okna nie musi mieć 30 pixeli żebym w nia mógł trafić. :) Przecież to strata cennego miejsca na ekranie. To nawet do rozdzielczości 1600x1200 jest za grube. Gdyby nie kobyłowatość tego GUI to byłby on naprawdę bardzo sympatyczny.
[#8] Re: Phonolith 0.4 dla AmigaOS 4.0

@Grzegorz Kraszewski, post #3

A już niedługo pojawi się SoundTool reloaded. MDW zna ten program

Oooo, a jednak! Myślałem, że zaniechałeś rozwoju tego programu. Wczesne wersje bardzo fajnie się zapowiadały. Program był tak jak np. ShowGirls - po prostu przyjemnie się go używało. Widać, że robi go ktoś kto go używa. Program naprawdę dla ludzi. Wszystko przemyślane, proste, logiczne, wygodne. Może opcji nie ma jeszcze wiele ale to co jest to jest naprawdę fajnie zrobione. Bardzo mnie cieszy to, że jednak się pojawi. Obróbka dźwięku na Pegasosie G3/G4 przy pomocy tego softu to niewątpliwie będzie przyjemność.

Nie podlizuję się! :)
[#9] Re: Phonolith 0.4 dla AmigaOS 4.0

@Grzegorz Kraszewski, post #3

a poszukujesz może betatesterów ?
[#10] Re: Phonolith 0.4 dla AmigaOS 4.0

@rzookol, post #9

Bety będą publiczne. Program utknął tylko dlatego, że zmieniło się swego czasu API Reggae, ale dostosowanie nie będzie zbyt trudne, trzeba też reaktywować (przystosować do nowego API) klasę filecluster.stream, która niewątpliwie jest mocnym punktem SoundToola (obróbka strumieni powyżej 2 GB na dowolnym filesystemie).
[#11] Re: Phonolith 0.4 dla AmigaOS 4.0

@rzookol, post #5

@ rzookol
ale można w mui napisać taki slider i wcale to nie takie trudne

To nie jest argument. W ReAction też można przygotować inne slidery Pomijam, czy łatwo, czy nie, bo nie wiem.
[#12] Re: Phonolith 0.4 dla AmigaOS 4.0

@x3nU, post #6

@ x3nU
Ja chyba jestem zboczony, bo mi się podoba xD

To linuxowe GUIa też ci się pewnie podobają, bo mi ReAction jako żywo przywodzi na myśl rozlazłe i kobyłowate linuxowe GUIa :)
[#13] Re: Phonolith 0.4 dla AmigaOS 4.0

@R-Tea, post #12

Z linux'a to tylko kde 2.x, gnome 1.x, fvwm95 (perwersja, raczej z powodu wspomnień) i oczywiście enlightenment.

Ostatnia edycja: 03.02.07 22:38:56
[#14] Re: Phonolith 0.4 dla AmigaOS 4.0

@R-Tea, post #12

Tylko czekać aż przyjdzie jakiś "fan amigi" z pianą na ustach, i świętym stwierdzeniem, że tu się szydzi z amigi, wyśmiewa się z niej, krytykuje, i w ogóle niebieski portal (chociaż u mnie jest szaroczarny)...
[#15] Re: Phonolith 0.4 dla AmigaOS 4.0

@MinisterQ, post #14

"fani amigi" tworzą zamknięte niedostępne grupy o dziwnych skłonnościach grupowych, może dlatego mają pianę na ustach
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem