Komentowana treść: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł
[#1] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł
Świetnie, że w końcu wyszedł. Szkoda tylko, że niektóre rzeczy trzeba przegrać z czwartej aktualizacji.

To teraz czekamy na sprzet :D
[#2] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@Ziolo, post #1

jak wyjdzie PV LT to bedzie gicior

http://safir.amigaos.se/article_ack_eng.html
[#3] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@Ziolo, post #1

Świetnie, że w końcu wyszedł.

To powiedz mi gdzie go mozna kupic w wersji dla Classica lub gdzie mozna kupic Misia Koale czy inna Sabrine pod ten OS.
Nigdzie?
[#4] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@Andrzej Drozd, post #3

jeszcze jeden komentarz nie po myśli redakcji Execa a dostaniesz i tutaj czerwona kartka ,następnym razem dobrze się zastanów co piszesz

Ostatnia edycja: 13.02.07 13:01:23
[#5] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@rzookol, post #4

:P
[#6] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł
Czy naprawdę nie macie ciekawszych zajęć niż wałkowanie tematu "gdzie go można kupić"? Przecież wiadomo, że nigdzie. Po co po raz dwudziesty piąty dyskutować o tym samym?
[#7] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@Andrzej Drozd, post #3

A co szkodzi ci że wyszedł? Hyperion odwalił kawał dobrej roboty, więc można mu tylko pogratulować. Przecież to nie jego wina, że nie ma tego na czym odpalić. To AInc miała zorganizować sprzęt ale jak zwykle nawaliła.
[#8] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@Ziolo, post #7

To AInc miała zorganizować sprzęt ale jak zwykle nawaliła.

Dla nich wielkim problemem nie do rozwiązania były głupie koszulki za 50$. :) Dostarczenie sprzętu jest zupełnie poza ich zasięgiem.
[#9] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@Grzegorz Kraszewski, post #6

Czy naprawdę nie macie ciekawszych zajęć niż wałkowanie tematu "gdzie go można kupić"? Przecież wiadomo, że nigdzie. Po co po raz dwudziesty piąty dyskutować o tym samym?

Pójdę dalej - po co wogóle pisać a potem dyskutować o czymś, co istnieje tylko wirtualnie? Czytając newsy poświęcone Prawdziwej Amidze na przestrzeni kilku już lat można odnieść wrażenie, że platforma świetnie prosperuje i się rozwija - powstaje coraz to nowy sprzęt, rozwija się system, ludzie się tym jarają, dyskutują o tym. Tak jakby nikomu nie przeszkadzało to, że to nie dzieje się naprawdę (w realu dostępne są zdjęcia, filmy i feature listy). Równie dobrze możnaby się najadać zdjęciami jedzenia.

Jakieś to chore jest jak dla mnie.
[#10] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@Andrzej Drozd, post #3

Dajcie wersje dla Clasyka :)



Benedykt
[#11] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@Daclaw, post #9

kurcze, a ja przez ostatnią godzinę wpatrywałem się w zdjęcie ananasa :)
[#12] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@rzookol, post #11

Daj linka, niech reszta też sobie popatrzy :)
[#13] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł
Tylko tak w ramach ciekawostki...
W artykule jest porownanie czasu rendrowania scenki w programie Cinema 4D.
Test na 68k byl robiony przez mnie na 060/66. Osiagniety czas to 241 sekund.
Jakis czas temu zainteresowalem sie programem MuRedox z pakietu MuTools.
Po jego zaistalowaniu czas renderingu skrocil sie do 175 sekund.
[#14] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@Phibrizzo, post #13

czyli przyspieszenie jest 7x w stosunku do zwykłej 060, czy ktoś posiadający Cinema4d na pegu mógłby zrobić test ?
[#15] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@rzookol, post #14

Hmmm, mozliwe, ze mam gdzies C4D. Ta scenka jest gdzies do zassania ?
[#16] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@morgoth6, post #15

Pamiętaj o ustaleniu dokładnie tych samych parametrów renderingu. :) Zmiana choćby jednego ustawienia może zafałszować wynik o kilkaset procent. Trzeba byłoby się dokładnie dowiedzieć jakie ustawienia były tam stosowane.
[#17] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł
[obecnie AmigaOS ma najbardziej zaawansowany system obsługi ikon ze wszystkich ważniejszych systemów operacyjnych.]

To naprawdę imponujące Ale co kto lubi... Jest wolność...
[#18] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@Daclaw, post #9

Czytając newsy poświęcone Prawdziwej Amidze na przestrzeni kilku już lat można odnieść wrażenie, że platforma świetnie prosperuje i się rozwija
Bo tak jest.

istnieje tylko wirtualnie
Ktoś kto kupił sprzęt ma to jak najbardziej w realu, a jak ktoś nie ma dajmy na to peceta to i windows istnieje dla niego tylko wirtualnie.
[#19] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@Ziolo, post #7

A co szkodzi ci że wyszedł?

Nie szkodzi. Tyle tylko, ze tak naprawde ten system nie istnieje. To jest system - widmo.
Wiec nie ma czego gratulowac. A system wyjsc musial, poniewaz jednak liczyla sie wartosc slowa jego tworcow - dali slowo, to wyszedl. Co w dalszym ciagu nie zmienia faktu ze jeszcze duzo rzeczy jest niedopracowanych i czesc zrobiona na szybko.
Tak czy inaczej, dopoki nie bedzie dostepny dla zwyklych Amigowcow, tylko dla "eliciarzy" z EXECa, naprawde nie ma czego gratulowac :)
[#20] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@amigafan, post #18

a jak ktoś nie ma dajmy na to peceta to i windows istnieje dla niego tylko wirtualnie.

Hmm.Porównanie delikatnie mówiąc chybione.W przypadku (dajmy na to) peceta i win chcieć=mieć.Idziesz do najbliższego sklepu komputerowego i kupujesz.Za gotówke na raty...
Dla przeciętnego amigowca OS4 jes wirtualny z conajmniej z dwóch powodów:
Raz-kompletny brak możliwości kupienia nowego sprzętu na którym system by chodził.
Dwa-nawet osoby posiadające sprzęt (klasyk z PPC) na którym OS4 może chodzić nie mogą go kupić.Wielu z nich trwało przy marce,rozbudowywało swoje komputery z myślą że w przyszłości odpalą na nich Amiga OS4...


[#21] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@amigafan, post #18

Ktoś kto kupił sprzęt ma to jak najbardziej w realu, a jak ktoś nie ma dajmy na to peceta to i windows istnieje dla niego tylko wirtualnie.

Mam Amige klasyk z PPC i kartą graficzną, powiedz mi gdzie moge kupić ten niewirtualny system, bo sprzęt już mam .

A porwónanie do windowsa całkiem chybione, ale to już napisali tobie wyżej .
[#22] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł
Artykuł całkiem miło się czyta... OK
AOS 4.o jest rzeczywiście "wirutualnym systemem", ale tego typu "wirtualności" niebrakuje i MOS-owi, Arosowi i wszelkim innym próbom sprzętowo - programowym ze świata Amigi...
[#23] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@szumekjac, post #22

mos na klasika wyszedl, kto tylko ma amige z ppc + karta graficzna moze go sobie zainstalowac. to ze pegazy nie sa produkowane to druga sprawa. niedlugo bedziesz mogl sobie kupic efike i zainstalowac na tym morphosa....
czegos jeszcze brakuje?
[#24] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@stefkos, post #23

porzadniejszego sprzetu niz efika :)
[#25] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@stefkos, post #23

Eifke mogę już kupić, tylko po co mi ona jak nie ma na nią mosa.
[#26] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@stefkos, post #23

Na razie Efika + MorphOS to pełna "wirtualka", niestety...

Ostatnia edycja: 14.02.07 09:09:03
[#27] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@szumekjac, post #26

Na razie Efika + MorphOS to pełna "wirtualka", niestety...

Zgadza się, ale już wkrótce ta wirtualność się skończy. Efika jest produkowanym sprzętem, który działa (stwierdziłem to osobiście, wkrótce mój serwer postawiony na Efice będzie publicznie dostępny w sieci). Tak więc sam sprzęt, w przeciwieństwie do Samanthy, Pandy, Amy05, PowerVixxen, Moany i tak dalej, wirtualny nie jest. Dwa, MOS na Efikę istnieje i działa. Fakt, że nie jest jeszcze publicznie dostępny, ale na pewno w tym roku będzie. W tym momencie wirtualność się skończy. MOS Team nie ma też problemu "licencji" takiego, z jakim borykają się konstruktorzy wirtualnego sprzętu dla AmigaOS 4.
[#28] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@Grzegorz Kraszewski, post #27

Chciałbym żebyś miał rację...., zobaczymy...
[#29] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@szumekjac, post #28

Krashan ma zawsze rację OK
[#30] Re: AmigaOS 4.0 Final Update - artykuł

@norbert741, post #25

Ale sa Classici i latwodostepne Pegazosy za niska cene w porownaniu do bialych krukow typu AONE. Wiec MOS jest jak najbardziej ogolnodostepny i dla kazdego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem