Komentowana treść: DiscreetFX sponosoruje rynek amigowych gier
[#1] Re: DiscreetFX sponosoruje rynek amigowych gier
Z jednej strony wymagania co do jakości wykonania, z drugiej
ograniczenia co do sprzetu....
[#2] Re: DiscreetFX sponosoruje rynek amigowych gier
Trochę to jakoś nie po kolei. Albo gra ma wyglądać przyzwoicie na A500 i wtedy asemblery w dłoń i jazda po $DFF0xx, albo ma działać na MorphOS-ie czy AmigaOS 4, wtedy korzystamy z funkcji systemowych. "Przeniesienie" dobrej gry z A500 na Pegasosa czy AmigaOne, to napisanie tej gry od nowa praktycznie.
[#3] Re: DiscreetFX sponosoruje rynek amigowych gier

@Grzegorz Kraszewski, post #2

zawsze mozna ja bedzie na aone/pegu odpalic przez UAE :)
[#4] Re: DiscreetFX sponosoruje rynek amigowych gier

@DRACOX, post #3

zawsze mozna ja bedzie na aone/pegu odpalic przez UAE

Przez "zwycięska pozycja zostanie wydana na różne systemy" rozumiem coś więcej, niż tylko możliwość odpalenia jej na tych różnych systemach pod UAE...
[#5] Re: DiscreetFX sponosoruje rynek amigowych gier
Jestem zdziwiony tym newsem, gdyby nie to że oglądałem kabaret w telewizji (Ani Mru Mru + Moralnego Niepokoju) to bym spadł z krzesła tak jak w trakcie oglądania kabaretu, jestem w szoku :) i mam nadzieję że coś z tego wyjdzie pożądnego.
[#6] Re: DiscreetFX sponosoruje rynek amigowych gier

@Kaczus, post #1

Jezeli gra zostanie zrobiona na AGA, w 256 kolorach i rozdzialce 640x480 (czyli DBLPal, aby nie migalo), to calkiem fajnie bedzie wygladac na kartach GFX :)
A500 i inne dyskietki kategorycznie odpadaja ;)
[#7] Re: DiscreetFX sponosoruje rynek amigowych gier

@Andrzej Drozd, post #6

Jeśli do tej amigi z kartą GFX nie będzie podłączony LCD.


[#8] Re: DiscreetFX sponosoruje rynek amigowych gier
@MDW

Może się skusisz ;)



Benedykt
[#9] Re: DiscreetFX sponosoruje rynek amigowych gier
Czy uzywajac SDL daloby sie stworzyc gre dzialajaca z rozsadna predkoscia na A500?

Pozdrawiam
[#10] Re: DiscreetFX sponosoruje rynek amigowych gier

@pjk, post #9

Chyba kółko i krzyżyk...
[#11] Re: DiscreetFX sponosoruje rynek amigowych gier

@MinisterQ, post #10

Optymista :P
[#12] Re: DiscreetFX sponosoruje rynek amigowych gier
Nie jest istotne czy będzie wykorzystywać kości AGA, czy też zadowoli się zwykłą A500.

I to ma być sposób na stagnację na "rynku"... heheh... Ale cóż, podobno liczą się dobre chęci. :P A gdyby ktoś zrobił wypas grę na AOS4/MOS, to może kupiłoby ją 10 osób... póki nie ma konkretnego hardware'u ani nawet realnego pomysłu na niego to można sobie robić i sto gier...
[#13] Re: DiscreetFX sponosoruje rynek amigowych gier

@pjk, post #9

na 500 raczej ciezko by bylo ..ale dla porownania na komorkach z symbianem 104mhz 8mb ram smiga na SDL doom 2 :) wiec pod amigi z ppc raczej juz by dalo jakiegos platformera 2d na sdl'u
[#14] Re: DiscreetFX sponosoruje rynek amigowych gier

@DRACOX, post #13

Pewnie, "śmiga", tylko w jakiej rozdzielczości...
[#15] Re: DiscreetFX sponosoruje rynek amigowych gier

@MinisterQ, post #14

niejest jakas kosmiczna ,bo tylko 176x208 :) ale raczej gra 2d w sdlu mniej wymaga nie?

Ostatnia edycja: 25.03.07 03:38:39
[#16] Re: DiscreetFX sponosoruje rynek amigowych gier

@DRACOX, post #15

Powinieneś się chyba trochę więcej dowiedzieć na temat tego, jak działa SDL... I jak się ma do kwestii wydajności aplikacji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem