Komentowana treść: 10 najbardziej wpływowych gier
[#1] Re: 10 najbardziej wpływowych gier
A The Settlers? A SuperFrog? Dzięki temu Amigi się lepiej sprzedawały. :)
[#2] Re: 10 najbardziej wpływowych gier

@El Amigos, post #1

chodziło o wpływowe gry. a co z Dune 2
[#3] Re: 10 najbardziej wpływowych gier

@QkiZ, post #2

Wpływowe, wpływające na co?
[#4] Re: 10 najbardziej wpływowych gier
A gdzie Civilization a gdzie megalomania . Owszem wybrali gierki znane i sławne, ale czy taki speedball był naprawde aż taką wpływową grą

Ja bym tam dodał Storm Sviw , civilization, megalomanie, i przede wszystkim UFO Enemy Unknown :)
[#5] Re: 10 najbardziej wpływowych gier

@El Amigos, post #1

O tak, Settlersi powinni być na pierwszym, zawsze! :)
A wpływ na mnie miały wielki, aż mi się po nocach śniło, że idę przez pola, las i szpilkami wstążeczki do ziemi przymocowuję! Serio! 8) :D
Ech, to były czasy...
[#6] Re: 10 najbardziej wpływowych gier
Hired Guns! joker
[#7] Re: 10 najbardziej wpływowych gier

@Olo, post #4

Racja. Ja Speedballa widzialem tylko na screenach, nigdy nie gralem. Rzeczywiscie brakuje Settlersow, Dune 2 i kilku innych popularnych tytulow. Nie wiem czy na tej liscie powinien sie znalesc Shadow of the Beast. Poza tym na tel liscie umieszczono chyba serie gier, bo wiadomo ze Sensible World of Soccer 96/97 byl lepszy od tego pierwszego Sensible Soccer.
[#8] Re: 10 najbardziej wpływowych gier

@Lorak, post #7

Speedball mi się nawet spodobał, ale długo w to nie grałem. SWOS o wiele bardziej mnie wciągnął, podobnie Hired Guns ;)
[#9] Re: 10 najbardziej wpływowych gier
Osoby układające tę listę miały widać odchylenie amigowe oraz nie lubią strzelanek 3D. Czy Wolfenstein, Doom czy Quake nie były wpływowe? Moim zdaniem były. Przecież te gry na dobrą sprawę rozbujały rynek kart graficznych z akceleracją 3D i miały znaczny wpływ na architekturę współczesnych komputerów.
[#10] Re: 10 najbardziej wpływowych gier

@Grzegorz Kraszewski, post #9

!rulez FuhQuake :D
[#11] Re: 10 najbardziej wpływowych gier
Eee... A jest cos bardziej wplywowego od Wolfsteina i Dooma? Przeciez te gry rozpoczaly szal 3D ktory trwa do dzis w takim stopniu ze gry bez 3D praktycznie sie nie licza. Dzieki Carmackowi taka nVidiia czy ATi dzis jest potentatem swiatowym. A tutaj np. Shadow of the Beast daja - w czym to bylo wplywowe ze tak spytam?
[#12] Re: 10 najbardziej wpływowych gier

@Grzegorz Kraszewski, post #9

Wolfenstein i Amiga? Panowie, to jest lista wpływowych gier na Amigę, a nie ogólnie. Amigowe gry nie rozbujały rynku kart graficznych.

P.S. Może faktycznie warto dopisać do tematu wiadomości, że chodzi o gry amigowe, ale klikając na odnośnik widać to "jak byk" :)
[#13] Re: 10 najbardziej wpływowych gier

@mailman, post #12

Właśnie miałem napisać, że chodzi o produkty na Amigę. Port Wolfensteina na Amige powstał stosunkowo niedawno. Ale dziwię się że nikt do tej pory nie wymienił AlienBreed'a i niekoniecznie mam na myśli 3DII (jedna z moich ulubionych) lecz całą serię.
[#14] Re: 10 najbardziej wpływowych gier
Proponuję zmienić tytuł i treść newsa, a w następnej kolejności zapoznać się z rzeczywistymi zestawieniami najlepszych/najbardziej wpływowych gier bez podziału na platformy, np.:

http://www.filibustercartoons.com/games.htm
http://top100.ign.com/2005/001-010.html

Ale bardzo miło, że Wired poruszył temat Amigi bo w amerykańskich mediach Amiga jako platforma do gier nie jest prawie w ogóle obecna.
[#15] Re: 10 najbardziej wpływowych gier

@Prince, post #13

AlienBreeda
[#16] Re: 10 najbardziej wpływowych gier

@Valwit, post #15

Ile ludzi, tyle opini. Skomentuję to tak:
Alien Bread - fajna akcja i klimat, kilka ciekawych pomysłów na kożystanie z terminali;
Civilization, Ufo, megalomania - bardzo fajne gry, nawet ekonomiczne menagery mogą być cool;
Superfrog - mała inoacja dla mnie, ale gra super;
HiredGuns - podobnie jak SpaceHulk - fajny pomysł na prowadzenie całego zespołu;

A tak szczerze to trudno mi to wszystko ułożyć w jednej jednolitej skali gier mniej/bardziej wpływowych.
[#17] Re: 10 najbardziej wpływowych gier
10 najbardziej wpływowych, a zarazem innowacyjnych gier

No chwila chwila... A gdzie jest Franko?

A serio... Another World i SOTB na pewno były nowatorskie pod względem technicznym, więc zasługują na wyróżnienie. Lemmingi - klasa sama w sobie. :) Pinball Dreams - chyba pierwszy pinball na Amigę, a na pewno na owe czasy najlepszy. Cannon Fodder hmm... Fajna, no i grywalna - pewnie to zdecydowało o miejscu w czołówce. Syndicate miał swój klimat, Wormsy jakoś do mnie nie trafiły, a reszty gier nawet w życiu nie odpaliłem. :P

Osobiście tłukłem głównie szeroko rozumiane zręcznościówki - RAZ przeszedłem SWIVa, Turricana II przechodziłem rutynowo, bardzo też lubię mało znane, dość głupawe After the War (też trzaskam aż miło ;) ).
[#18] Re: 10 najbardziej wpływowych gier
W grudniu 2003 roku dostałem taki oto komentarz do GamesTOP10, pozwolę go sobie zacytować, bo zrobił na redakcji niezłe wrażenie. :D
PROPONUJĘ TAKI SPOSÓB DOBREJ ZABAWY: Odpal z HD grę Doman - Grzechy Ardana, zaproś kolegę, pijcie wino lub piwsko, włączcie płytę Deicide Once Upon the Cross (proponuję w kółko powtarzać utwór "Kill the Christian") na cały regulator i zacznijcie obcinać łby w grze Doman. Osobiście organizuję takie wieczorki średnio 2 razy w tygodniu. Kiedyś mój kumpel po pijaku wpadł w taki amok że nic tylko w kółko powtarzał ochrypłym głosem ZABIJ ZABIJ. Musiałem wyłączyć na chwilę muzykę i spauzować rzeź na "Domanie" bo chciał wziąć z drewutni siekierę i wyjść na ulicę. Dlaczego siekierę, bo zawsze gramy w Domana używając toporów i wtedy najlepiej czuje się tę grę. Stwierdzam że nie ma lepszej bijatyki i nie ma lepszego komputera. Pozdrawiam wszystkich psychopatycznych świrów, którzy przyuczają się do zawodu grając w Domana tylko na oryginalnym sprzęcie Amiga, nie tam na jakiś emulatorach z blaszaka. Z poważaniem DOMAN.
[#19] Re: 10 najbardziej wpływowych gier

@SirLEO, post #18

na mnie też zrobił wrażenie :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem