Komentowana treść: Potrace 1.8
[#1] Re: Potrace 1.8
Trochę nie na temat wiadomości, ale z tego co piszą na Amiga-news.de, po ostatnich wydarzeniach Amiga vs. Hyperion, na liście deweloperów AROS-a pojawiła się informacja o nieużywaniu słowa Amiga przy rozwijaniu skrótu AROS. Planowana jest też całkowita zmiana na "AROS - The AROS Research operating system". Nie znalazłem jeszcze nigdzie potwierdzenia tej informacji.
[#2] Re: Potrace 1.8

@mailman, post #1

Nie znalazłem jeszcze nigdzie potwierdzenia tej informacji.


Bo ta decyzja nie jest jeszcze do konca zaakceptowana. Ale tak, tak sie wlasnie stanie.
[#3] Re: Potrace 1.8

@szuler, post #2

Jestem za.
[#4] Re: Potrace 1.8

@mailman, post #1

No i dobrze kombinują. Wziąwszy pod uwagę ostatnie posunięcia AmigiINC, lepiej się zabezpieczyć przed szarpaniną w sądzie za użycie słowa Amiga.
AROS Research Operating System - super nazwa. Kojarzy się z wieloma świetnymi projektami Open Source OK
[#5] Re: Potrace 1.8

@APC74, post #4

W sumie maja chyba zastrzezony co najwyzej znak, a nie nazwę, bo np
wytwórnia płytowa też miała tą nazwę....
[#6] Re: Potrace 1.8

@Kaczus, post #5

Niby tak, ale wiadomo co takim psycholom strzeli do łba? Lepiej dmuchać na zimne.
[#7] Re: Potrace 1.8

@APC74, post #6

Jak bedziesz za kazdym razem uciekal, to nic z tego nie wyjdzie.
Zewszad cie przegonia...
[#8] Re: Potrace 1.8

@Kaczus, post #7

Zgadzam sie z przedmowca. Wytwornia plytowa "Amiga" tez byla i istniala rownolegle w czasie do komputera Amiga jak i firmy Amiga Inc. - http://en.wikipedia.org/wiki/AMIGA_(label).

Amiga to ladna nazwa fajnego komputera, wymyslil ja jej tworca, wiec nie ma co jej nie uzywac, bo slowo to slowo, niekoniecznie znak handlowy. Nie mozna zabronic uzywania slowa, za zadne pieniadze. Amiga Inc. IMO przesadnie egoistycznie interpretuje pojecie wlasnosci intelektualnej, w posiadanie ktorej i tak weszla za pieniadze, a ktorej nie stworzyla samodzielnie.
[#9] Re: Potrace 1.8

@Kaczus, post #5

Też mi się tak wydaje. Zresztą - o ile wiem - zastrzec można nazwę tylko dla branży w której się pracuje. Dlatego "Amiga" może być zastrzeżonym znakiem dla komputerów, ale już nie dla firm fonograficznych. Dlatego też czekam na Microsoft który będzie produkował płyty czy bułeczki. Oczywiście logo musi być inne niż tej firmy softwarowej...

Swoją drogą.. gdyby bułeczka wykonała nieprawidłową operację przy śniadaniu..;)

Ostatnia edycja: 01.05.07 11:54:46
[#10] Re: Potrace 1.8

@MaaG^dA, post #9

Z tymi buleczkami to trafiles! Malomiekki - idealna nazwa dla malych, miekkich buleczek. :)
[#11] Re: Potrace 1.8

@MaaG^dA, post #9

W łodzi kiedyś była firma robiąca okno - nazywala sie MS OKNA :))
jadąc na uczelnie ją mijałem :)))
[#12] Re: Potrace 1.8
LINK :)
[#13] Re: Potrace 1.8

@szuler, post #2

Zmiana chyba już nastąpiła. Rozszerzenie skrótu już zostało usunięte ze strony http://aros.sourceforge.net/
[#14] Re: Potrace 1.8

@mailman, post #13

Kurde mogli by dać oficjalnego newsa.
Ja się jeszcze wstrzymam ze zmianą logo i powitania na aros.ppa.pl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem