Komentowana treść: Warzone 2100 dla MorphOS-a
[#1] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a
gra wymaga okolo 150MB....
jeden z rtsow w ktory nawet pogralem na psx'ie
[#2] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a
Muszę przyznać, że gra mi się podoba. Tego jeszcze na pegasie nie miałem!!! :)
[#3] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a
Ooo, dawno "warzonego" nie widziałem.
[#4] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@Yanoosh_Shoonay_, post #3

gra jest grywalna, technicznie całkiem dopracowana ... jednak jak dla
mnie tym wszystkim produkcjom w rodzaju Earth2150 brakuje tego "ducha"
serii Starcraft
[#5] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a
Świetnie to działa i wygląda (jak na zerowe możliwości twórcze amigowego rynku gier). Zero problemów z uruchomieniem. Działa bardzo sprawnie i szybko (no bo co niby tam ma nie działać szybko). To powinno nawet działać szybko na słabych maszynch takich jak Efika. Dłużej nie grałem, bo... bo ja po prostu nie grywam od lat. No może tylko w jakieś samochodówki i na emulatorze Atari XL/XE we Freda czy Blue Max. :)

Duże brawa za ten port!
[#6] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@MDW, post #5

Na efice ponoc nie dziala - brak pamięci.....
http://web.archive.org/web/20040611084751/teleinfo.pb.bialystok.pl/~promcia/
tak z sentymenta - kiedyś na ircu siedział, a teraz ze świecą go
szukaj... :P

Ostatnia edycja: 18.05.07 23:39:50
[#7] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@MDW, post #5

Zero problemów z uruchomieniem. Działa bardzo sprawnie i szybko

To takie nieamigowe ;)

Ostatnia edycja: 18.05.07 23:45:08
[#8] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@Kaczus, post #6

Na efice ponoc nie dziala - brak pamięci.....

Nie rozumiem. Jak to brakuje? No to trzeba się schylić i podnieść z ulicy jakąś kostkę pamięci. Przecież takie coś dzisiaj leży tonami prawie za darmo i prawie na ulicy. :) No już co jak co ale pamięć żeby w 2007 roku była problemem to wstyd...
A może ta śmieszna Efika nie ma możliwości dołożenia pamięci? Nie ineresowałem się nią tak bardzo (bo i niby po co) i nie wiem. Jeżeli tak jest to po prostu żałosne. Mam nadzieję, że ta żałosna tendencja w rozwoju sprzętu MOSowego się nie utrzyma i następną platformą nie będzie coś mającego 32MB RAM i jeszcze wolniejszy procesor, bo wtedy już będzie lepiej zrobić MOSa na najnowszą Nokię. :D

A co do sentymentu. Jakoś tak nie ma kiedy wchodzić na IRCa. Od 2 lat mam kupę zajęć i doba jest za krótka. Paradoksalnie wszystko to robię po to żeby mieć więcej wolnego czasu. :) Przyznam się, że zupełnie mi to nie wychodzi. No ale jeszcze trochę popróbuję. Jak mi najnowszy pomysł nie wypali to wrócę na Ziemię i na IRCa. Wtedy zapewne i do amigowania. :)
[#9] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@MDW, post #8

Moim zdaniem, lepiej MOSa 1.5 zrobić już teraz na najnowszą Nokię.
[#10] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@norbert741, post #9

Mos-a 1.5 nie będzie :)
[#11] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@Drako^lM, post #10

nie strasz ludzi ;)

zapomniałeś dodać dla nadgorliwych i strachliwych "...gdyż będzie 2.0"
[#12] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@MDW, post #8

A może ta śmieszna Efika nie ma możliwości dołożenia pamięci?

Zasadniczo nie ma. Są tylko po drugiej stronie płytki przygotowane miejsca na wlutowanie dodatkowych 128 MB. Wystarczy więc wlutować dwa układy D5116AFTA-5B-E, oraz 6 drabinek rezystorowych 4 x 220 omów i 4 rezystory oraz 2 kondensatory o bliżej nieznanej pojemności. Oprócz tego trzeba się pomodlić, aby OF rozpoznało tę dodatkową pamięć.

A tak poważniej, to póki co Efika jest wersją beta - coś jak Pegasos I. Myślę, że na bazie tego projektu pojawią się płytki z zainstalowaną na stałe grafiką (zapewne XGI) i powiedzmy 256 czy 512 MB RAM. A to i tak przecież nie będzie komputer przewidziany pod desktopa.
[#13] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@Grzegorz Kraszewski, post #12

Czyli jak kupje nowy komputer to już trzeba będzie kanapkować.
Dolutowywać pamięcie, rezystory.
Super, naprawdę starają sie o amigowy klimat.

[#14] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@norbert741, post #13

Jak powtarzalem niejednokrotnie, efika to nie jest sprzet
przemyslany...
[#15] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a
A da sie tę gre odpalić na pełnym ekrenie, a w opcjach grafiki jakoś nie znalazłem czegoś co wyglądało by jak fulscreen.

ps
A efika to mnie mało obchodzi tak jak a1 i cała reszta A-zabytków
[#16] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a
Ogólnie jest ok, ale raz mi już się zawiesiła. Mam nadzieję że to tylko przypadek...
[#17] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@norbert741, post #13

popatrz na post powyżej i UWAŻNIE przeczytaj!!!

Efika to NIE JEST desktop!!!

Jeżeli więc myślisz o rozbudowie, to poczekaj lepiej na oficjalnego kontynuatora Pegasos'a, a nie kupuj jakąś Efikę, która tak naprawdę nawet komputerem właściwie nie jest...

przychodzi wariat do doktora, doktor się pyta "co panu dolega", a wariat na to "eee... fika mi coś w głowie"
[#18] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@Goramo, post #15

warzone2100 --help. Można też kliknąć gadżet w oknie (Ale to gorsze rozwiązanie) :)
[#19] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@Korni, post #18

lub ręcznie zedytować plik z konfigiem i dać fullscreen=1
Ja tak zrobiłem, i jest ok.
[#20] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@norbert741, post #13

Czyli jak kupje nowy komputer to już trzeba będzie kanapkować.

Żartowałem sobie z tymi pamięciami, ale jak widzę wziąłeś to na poważnie... Po prostu Efika to nie jest komputer domowy. To jest taka mała zabaweczka, która niektórych bawi, a innych nie. Jeżeli masz potrzeby większe niż 400 MHz i 128 MB (a zapewne masz), to po prostu odpuść sobie Efikę. Efika nie jest następczynią Pegasosa. To sprzęt dla zupełnie innego odbiorcy. To po co MorphOS na Efice? Po to, że jest to jeden z niewielu systemów, które na tak słabym sprzęcie sobie bardzo dobrze radzą. Co nie znaczy, że dobrze sobie poradzą wszystkie programy.
[#21] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@MDW, post #5

U mnie Ważone również działa dobrze, szybko i bez problemów :).
[#22] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@MDW, post #8

No to trzeba sić schylić i podnieść z ulicy jakąś kostkć pamićci. Przecież takie coś dzisiaj leży tonami prawie za darmo i prawie na ulicy. - normalnie juz Cie czytac nie moge.
[#23] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a
Heh, tak port na classika - pogralbym sobie...

P.S. Jak wychodza takie fajne rzeczy to troszke Wam zazdroszcze maszynek ;)
[#24] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@11MASTEr, post #23

morphos powerup + grex + voodoo3 + 256 ram i jedziesz :D
[#25] Re: Warzone 2100 dla MorphOS-a

@rzookol, post #24

To niestety troszke pamieci mi brakuje i tego dinozaura.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem