Komentowana treść: Crux Linux PPC dla Sam440EP
[#1] Re: Crux Linux PPC dla Sam440EP
dobry pomysł, nie ma widoków na os4 to chociaz można bedzie linuxa zainstalować
[#2] Re: Crux Linux PPC dla Sam440EP

@rzookol, post #1

Historia zatoczyła koło - znów jest sprzęt niby amigowy a można na nim uruchomić wyłącznie linuksa. :(
[#3] Re: Crux Linux PPC dla Sam440EP

@rzookol, post #1

Linuxa mozna zainstalowac na wszystkim lacznie z a1200 z 020 i 386, wiec z tej wspolpracy zadna radosc..
[#4] Re: Crux Linux PPC dla Sam440EP
fajnie, bardzo dobra informacja, teraz pozostaje czekać na os4, mam nadzieje ze się szybko pojawi

Ostatnia edycja: 23.05.07 16:46:42
[#5] Re: Crux Linux PPC dla Sam440EP
Hmm, a mi ta sytuacja przypomina coś takiego.

Załóżmy, że zakochałem się w pewnej dziewczynie i czuję do niej pożądanie. Załóżmy, że dziewczyna ta ma koleżankę, nie podobną, nie interesującą mnie wcale.

Chcę się bawić, kochać, rozmawiać (i wiele innych rzeczy robić) z tą wybraną dziewczyną, a ona tymczasem mówi mi "ja będę dostępna może za pół roku, może za rok, więc poczekaj na mnie, a tym czasem pobaw się z moją koleżanką.", po czym znika mi z oczu i newsów o niej nie mam przed dłuższy czas.

Moim zdaniem już lepsze byłoby "To dzisiaj tylko taniec i rozmowa, nadtępnym razem to samo i 69, a jeszcze następnym razem full version fun & stuff.", hehe... ;)

Zaznaczam, że nie jest to moja filozofia życiowa, a jedynie barwna metafora sytuacji z nowymi płytami pod amigopodobne systemy i owymi systemami, widziana mimi oczami.
[#6] Re: Crux Linux PPC dla Sam440EP

@CJ Warlock, post #5

Czy ja wiem, jeśli ta koleżanka jest ładna i ma wszystko na swoim miejscu to czemu nie. A tamta jak zmądrzeje to sama przyjdzie, nie przyjdzie to i tak masz cały czas tę koleżankę więc jakoś wytrzymasz i się nie nudzisz.
[#7] Re: Crux Linux PPC dla Sam440EP

@MrT, post #3

020? Nie znam karty do a1200 z 020 na pokładzie i MMU, a o ile dobrze pamiętam, MMU było niezbędne do ruszenia pełnoprawnego linuxa. Ktoś kiedyśpracował nad jakimś odchudzonym maleństwem, ale czy taki kernel dla Ami powstał, to nie wiem.
[#8] Re: Crux Linux PPC dla Sam440EP

@baderman, post #7

MMU dla 020 było w osobnym chipie tak jak FPU, a miało oznaczenia 68841 i 68851.


Ostatnia edycja: 23.05.07 18:06:09
[#9] Re: Crux Linux PPC dla Sam440EP

@antyrzookol, post #4

Zapomniales dodac "zasmazka"
[#10] Re: Crux Linux PPC dla Sam440EP
W ten sposób Sam osiągnęła "mentalną" kompatybliność z Efiką
[#11] Re: Crux Linux PPC dla Sam440EP

@Kiv_Master, post #6

Hihi, oczywiscie rozumiem zart. :)

Zauwaz jednak, ze sprecyzowalem swoje nastawienie uzywajac do jego opisu slow "zakochalem" i "pozadam".

Przewaznie ludzie, o ktorych mozna powiedziec, ze sa na cos zdecydowani, jak czegos chca, to chca konkretnie TEGO, i niczego w zastepstwie. Wszelkie propozycje zastepcze interpretuja jako zwodzenie i reaguja na nie pewnego rodzaju irytacja.

Takie wlasnie podejscie mialem na mysli i takaz sytuacje "zwodzenia" oferta zastepcza.
[#12] Re: Crux Linux PPC dla Sam440EP

@CJ Warlock, post #11

Przewaznie ludzie, o ktorych mozna powiedziec, ze sa na cos zdecydowani, jak czegos chca, to chca konkretnie TEGO, i niczego w zastepstwie. Wszelkie propozycje zastepcze interpretuja jako zwodzenie i reaguja na nie pewnego rodzaju irytacja.

To jest typowa meski punkt widzenia, czyz nie?? :D
[#13] Re: Crux Linux PPC dla Sam440EP

@smith, post #10

baaaaaaaaaardzooo śmieszne....
[#14] Re: Crux Linux PPC dla Sam440EP

@Lokaty, post #12

He he, no jeśli bierzesz pod uwagę pewien zespół wyizolowanych cech zebranych w astropsychologii pod ogólną nazwą "znaku Barana", to znajdziesz tam takowe podejście, określane czasem mianem "ja to chcę, i to już, teraz!", przypisywane czasem stereotypowi mężczyzny. ;)

"(...) Barany są żywiołowe. Robią to, co chcą. Nie znoszą, kiedy ktoś lub coś ogranicza ich wolność. Mówią: "Ja tak chcę!" - i zwykle zdaniem tym kończą dyskusję. (...)"
Cytat stąd: http://www.taraka.pl/index.php?id=znazo_02.htm

Niemniej mi chodziło o zdecydowanie na coś wynikające z jakichś przemyśleń, analizy faktów lub własnych odczuć.

W przypadku zdecydowanej chęci obecności amigowego OSa dla nowej amigowej płyty jest to zdecydowanie wynikające przede wszystkim z takiej właśnie analizy faktów (zalety tegoż OSa, jego "lekkość", efektywność w wykorzystaniu komputera), a w drugiej kolejności własnych odczuć ("podoba mi się", "komputer z nim przypomina mi naprawdę Amigę", itp.).

Myślę, że wyraziłem się dość zrozumiale.

Oczywiście w przypadku zaproponowanej wcześniej metafory w pierwszej kolejności na decyzję miałyby wpływ własne odczucia, i tym się ona głównie różni od sytuacji z komputerem i OSem... jak to zresztą metafora. :)
[#15] Re: Crux Linux PPC dla Sam440EP
Współpraca ACube Systems i CRUX Linux została zauważona przez portal Linuxdevices.com, którego redaktorzy przygotowali stosowny artykuł na temat.
[#16] Re: Crux Linux PPC dla Sam440EP

@mailman, post #15

Sam440ep can also run AmigaOS 4, MorphOS, and Aros, according to an article in BitPlane.


Ciekawe ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem