Komentowana treść: GlowRevolution³
[#1] Re: GlowRevolution³
ooo fajnie.zawsze darzylem ikonki Chaputa sentymentem,szkoda tylko ze sa dwustanowe i potrzeba jakis hackow aby dzialaly dobrze
[#2] Re: GlowRevolution³

@AmiChris, post #1

@ AmiChris

Szkoda, że dwustronne!? Właśnie fajnie, że są dwustanowe, a SZKODA że MOS ich nie obsługuje.
[#3] Re: GlowRevolution³

@R-Tea, post #2

Nie Mos .. A Ambient jeszcze :)
[#4] Re: GlowRevolution³
Hm... akurat wszystkie z tych ikon już mam.
Pojawiały się już w różnych wcześniejszych porozrzucanych tu i tam na Aminecie pakietach.
[#5] Re: GlowRevolution³
"Ikony działają także pod systemem AROS oraz MorphOS, lecz jedynie jako jednostanowe."

Hmm, dziwne, że AROS to rozumiem, ale żeby MOS nie obsługiwał ikon dwustanowych, podczas gdy obsługują je wszystkie AmigaOSy, a przecież MOS jest daleko przed nimi. No chyba, że to niepotrzebne.
[#6] Re: GlowRevolution³

@Kiv_Master, post #5

No chyba, że to niepotrzebne.

Dokładnie tak. Dwustanowe ikonki niepotrzebnie zajmują dwa razy tyle miejsca na dysku.
[#7] Re: GlowRevolution³

@Drako^lM, post #3

ambient ma obsluge ikon w formacie dualpng. jest ona domyslnie wylaczona (w advanced prefs sie wlacza). inna sprawa, ze ten format to porazka. ten kto go wymyslal chyba nie wiedzial co robi.
[#8] Re: GlowRevolution³

@kiero, post #7

Czemu tak uważasz?
[#9] Re: GlowRevolution³

@kiero, post #7

A mozesz to wyltlumaczyc "zwyklemu zjadaczowi chleba" bo nie rozumie po "polskiemu"... ??

Ostatnia edycja: 06.07.07 23:41:34
[#10] Re: GlowRevolution³

@Kiv_Master, post #5

mos od zawsze obslugiwal ikony dwustanowe, a jedynie nie mial obslugi ikon w tzw formacie dualpng. ich obsluga zostala dodana jedynie pod presja spoleczna.
[#11] Re: GlowRevolution³

@Hugen, post #8

bo ikon tych nie da sie edytowac bez specjalnego narzedzia stworzonego tylko w tym celu.
[#12] Re: GlowRevolution³

@kiero, post #11

kiero z czalym szacunkiem, ale jakos ten post oraz #7 do mnie nie docieraja, a raczej ich skladnia. O co Ci chodzi? - prosze wytlumacz mi to dla swietego spokoju.
[#13] Re: GlowRevolution³

@Lokaty, post #12

Nie wiem co jest w nich niejasne. Pomysl na ikony w formacie dualpng jest co najmniej chybiony. Nie mozna takiej ikony edytowac w normalnym programie malarskim (brak dostepu do drugiego obrazka). Dlatego tez ambient wspiera taki format, ale wsparcie to jest domyslnie wylaczone.

Ostatnia edycja: 06.07.07 23:53:04
[#14] Re: GlowRevolution³

@Grzegorz Kraszewski, post #6

To ile zajmuje taka ikona 100KB? a dwustanowa 200KB? Rzeczywiście jest czym się przejmować.
[#15] Re: GlowRevolution³

@Dzban, post #14

Na stronce widnieje 3.4mb archiwum... ile ikon w srodku? Strasznie duzo... .
[#16] Re: GlowRevolution³

@kiero, post #11

To chyba dosyć logiczne, czyż nie? Normalnych ikonek także bez "specjalnego narzędzia" lub pluginu (do programu gfx) nie zedytujesz. Problemem jest jedynie to, że format jest dosyć nowy i jest bardzo mały wybór narzędzi, tudzeż pluginów... ale z czasem zapewne to się zmieni.

Inna sprawa że autor tego formatu mógł się postarać jakoś odróżnić go od zwykłych PNG-ków, gdyż o ile się domyślam ten format normalnie jest widziany przez popularne programy jako "zwykły PNG", tylko bez możliwości obejrzenia drugiego obrazka.
[#17] Re: GlowRevolution³

@Solo Kazuki, post #16

"To chyba dosyć logiczne, czyż nie? Normalnych ikonek także bez "specjalnego narzędzia" lub pluginu (do programu gfx) nie zedytujesz."

Nie, to nie jest normalne. po co tworzyc kolejny format ktory niczego nie wnosi? Wczesniej byly ikony 32bit w formacie glow ktore tez mialy 2 stany i tez nie mozna bylo ich edytowac. Trzeba bylo uzyc narzedzia do polaczenia 2 obrazkow. Teraz masz ikony w formacie PNG ktorych tez nie mozna normalnie edytowac. Jezeli juz wymyslamy kolejne nowe formaty to robmy to z glowa. Nawet swustanowe ikony png mozna bylo zrealizowac w sposob ktory umozliwialby ich edycje kazdym programem graficznym.
Co do powstania pluginow, to zbytnio bym na to nie liczyl. Nie ma dla AmigaOS rozwijanego programu graficznego. ewentualni ktos napisze kolejny program do rozbijania ikony na 2 pliki i ponownego ich laczenia. Kompletny bezsens, bo tak samo trzeba było postępować z ikonami glow.
[#18] Re: GlowRevolution³

@Grzegorz Kraszewski, post #6

Dwustanowe ikonki niepotrzebnie zajmują dwa razy tyle miejsca na dysku.
Tia w "dzisiejszych czasach" jest to bardzo poważny argument :D
Myślę że zasługuje na godne miejsce obok cytatu Billa G. Ach zapomniałem ile to nam miało wystarczyć pamięci. Ty na pewno pamiętasz. :)
[#19] Re: GlowRevolution³

@Mario, post #4

Coś Ci się pokręciło, w poprzednich wersjach ikonki były różne i podłużne, teraz wszystkie są w formacie 48x48, jest też trochę nowych. Najwięcej zajmuje katalog Bonus, aż 2.0MB, który to z ikonkami nie wiele ma wspólnego. Osobiście chętnie bym wstrzymał wydanie tych ikonek, lecz Cybowi strasznie się spieszyło... Zajrzyj do "WB/Prefs/Def icons/". Tutaj znajdziesz ok. 70 mimeikon, używam ich na codzień od dawna, wbrew pozorom nie robi się ich szybko. Ikonki dwu stanowe nie mają sensu bycia, jeżeli nie są animowane, a dodawany jest efekt glow. Jak w Ambiencie pojawi się tylko podświetlanie ikon dwustanowych, pomyślę nad ich animacją.

Ostatnia edycja: 07.07.07 09:02:58
[#20] Re: GlowRevolution³

@kiero, post #17

kiero a moze tak pluginek czy dodatkowa opcja w SG do laczenia takowych obrazkow wtedy kazdy bylby happy.Mysle ze dodanie tego formatu nie byloby problemem.Wszyscy byliby szczesliwi,nawet malkontenci :D
[#21] Re: GlowRevolution³

@AmiChris, post #20

laczenie sprowadza sie do polaczenia 2 plikow. problemem jest rozdzielenie w celu edycji.
[#22] Re: GlowRevolution³
07.07.2007
- pngicon.c pngio.c/h iconio.c snapshot.c
Added dualpng (TM) icon write support (needed for snapshot, information save, ...). (fab1)

[#23] Re: GlowRevolution³
Jak już jesteśmy przy temacie ikon. To czy juz wiadomo jak w ambiencie ustawić domyślne ikony dla wybranego typu plików? Bo wcześniej wystarczyło np. dla gifa ikona domyślna def_gif.info a teraz ta opcja nie działa (chyba, że coś gdzieś nie zauważłem). Odpowiedz typu, że to jest nie potrzebne mnie nie zadowala ;D
[#24] Re: GlowRevolution³

@ZED^lM, post #23

Najprosciej w ustawieniach mime. Przy edycji mime dla danego typu mozna mu wrzucic ikonke i sam ambient zadba o to zeby ja przekopiowac tam gdzie trzeba.
[#25] Re: GlowRevolution³

@marcik, post #24

Wielkie dzięki!!!
[#26] Re: GlowRevolution³

@Lokaty, post #15

Ciekawy jestem czy masz dysk twardy 500MB? Ja juz od dawna mam 80GB(teraz norma to 120-250GB) wiec takie ilosci danych to drobnostka.
Ogolnie to chyba sprawa indywidualna danego usera co chce miec na kompie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem