Komentowana treść: Efika na Riverwash
[#61] Re: Efika na Riverwash

@MinisterQ, post #60

Trollo z pewnością ma sprzęt "nieco" nowocześniejszy niż Athlon 1700. Niemniej jednak w płynność Windowsa na poziomie MOSa nie wierzę, bo to po prostu niemożliwe. A że to taka sztuka dla sztuki (coś jak "najbardziej zaawansowany system do ikonek" ;) to inna sprawa.
[#62] Re: Efika na Riverwash

@Fei, post #61

Trollo z pewnością ma sprzęt "nieco" nowocześniejszy niż Athlon 1700.

Oczywiście, zapewne. Ale Athlon 1700 jest również "nieco" nowocześniejszy, lub jak kto woli - szybszy, niż G3/600 w pegazie 2.
[#63] Re: Efika na Riverwash

@MinisterQ, post #55

Za bzdury się nie dostaje bana tylko za złamanie regulaminu, jak to powyżej Krashan pisze.
[#64] Re: Efika na Riverwash

@gnugpl, post #22

plyta glowna za 99 USD? System operacyjny rozwijany glownie dla hobbystow i garski ludzi wychowanych na AmigaOS, ktorzy po prostu cenia ten system za to jakim jest? to uznajesz za wyzysk? Kupijac ten okresliny produkt po pierwsze doceniamy prace ludzi ktorzy nad tym pracowali, po drugie robimy to dla wlasnej przyjemnosci - nie jak w wupadku Windows - z koniecznosci. Idea open source jest jak najbardziej sluszna, ale nie zawsze sie sprawdza, a przynajmniej nie w wypadku malych hobbystycznych projektow.
[#65] Re: Efika na Riverwash

@Kiv_Master, post #63

Owszem. I przez przypadek jedynie Twoje bzdury zwykle kończyły się łamaniem regulaminu. ;)
[#66] Re: Efika na Riverwash

@Fei, post #61

jednak w płynność Windowsa na poziomie MOSa nie wierzę, bo to po prostu niemożliwe

Wszystko jest możliwe ;) trzeba tylko troszke posiedzieć przy tym ;) Drobne "naprawy" rejestru, defragmentacja dysku i wszystko śmiga. I naprawde o ile uruchomienie windowsa jest zdecydwanie dłuższa niż uruchomienie MOS-a, to później sama praca w systemie niczym nie ustepuje "dynamice" MOS-a .

Pozatym w przypadku windowsa ważne są trzy rzeczy:
- dużo RAM
- porządek w rejestrze
- zdefragmentowany dysk

A wogóle kończę ten OFF topic :) i już nie trolluje :) ;)
[#67] Re: Efika na Riverwash

@MinisterQ, post #65

Jeśli uważasz obronę Amigi i AmigaOS4 przed atakami niebieskich trolli za bzdury to Twoja sprawa. Ty masz problem. OK

PS. Bana dostałem za żarty z efiki i jednego małego łebka (ok. 13l) , który się tu często kręci. ;)
[#68] Re: Efika na Riverwash
To ja wyjde z innym porownaniem :D.
Jakos dosc ciezko pracuje sie na KDE, ale za to srodowisko E17(wersja beta niestety), jest zbajerowane i pracuje szybko.
To bylo na podstawie linuksa.
A co do MOSa i Windowsa hmm. Moj obecny Windows server 2008beta 3 , ma "tylko" 7,5GB instalki :D, a MOS ile 50-100MB ?
Ciekawy jestem ile w Systemie MorphOS uruchamianych jest procesow, czy pamiec RAM jest buforowana itp?
[#69] Re: Efika na Riverwash

@kwolf, post #68

Co masz na mysli przez buforowana pamiec RAM bo zaintrygowalo mnie to?
[#70] Re: Efika na Riverwash

@Olo, post #66

Taaa i jeszcze ładowanie 500zł/msc żeby utrzymać ten wynik :P
[#71] Re: Efika na Riverwash

@marcik, post #69

Linux i (ostanio) Windows buforuja RAM zostawiajac parenascie MB wolnej pamieci. Co mylnie moze byc odczytane ze OS pobiera za duzo RAM niz powinien :). MorphOS wykorzystuje (pewnie) tylko tyle ile trzeba i zaden bufor jest mu niepotrzebny

Ostatnia edycja: 16.07.07 15:43:28
[#72] Re: Efika na Riverwash

@gnugpl, post #22

juz dawno mialem napisac, ze fajnego masz kociaka na twoim avatarze :D
[#73] Re: Efika na Riverwash

@alpine, post #70

Taaa i jeszcze ładowanie 500zł/msc żeby utrzymać ten wynik

Bez przesady, wystarczy raz na tydzień robić porządki w rejestrze i będzie OK .
[#74] Re: Efika na Riverwash

@Olo, post #73

Bez przesady, wystarczy raz na tydzień robić porządki w rejestrze i będzie .

rotfl
[#75] Re: Efika na Riverwash

@Olo, post #73

:)
[#76] Re: Efika na Riverwash

@Olo, post #73

Bez przesady, wystarczy raz na tydzień robić porządki w rejestrze i bćdzie

Nie czujesz tutaj pewnego braku logiki? Mianowicie jeśli zainstaluje system, oraz raz na każdy tydzień pracy bede robił porządki, poprawki, ogólnie mówiąc tracił czas na zajmowanie sić systemem dla samego systemu to ile bedzie to roboczogodzin rocznie?

Czytam Twoje i jeszcze dwóch innych użytkowników komentarze, które w zamyśle mają prostować moją (naszą) wiedze o Windows i tym, że jest naprawde szybki i wydajny. Nie możesz mnie jakoś przekonać :) - może dlatego że pracuje codziennie z tymże, od ładnych paru lat (tj. od win3.0, poprzez wszystkie wersje i gałezie, nawet takie wynalazki jak WinNT TSE). Może inne osoby z tego forum mają podobne odczucia?

Podam Ci argument, który lubie podawać, choć trąci myszką: mojego AmigaOSa zainstalowałem w 1993 i chodzi wydajnie do dziś (mając na uwadze sprzet, na którym działa), sprzet zmieniałem kilkukrotnie (CDTV - A1200 - Mediator- BlizPPC i duperelki w miedzyczasie).

Teraz drugi - dlatego, że mam Spidera czesto porównuje działanie stosów USB w mojej Amidze i pecetach - różnych. Wiesz, że wyniki są conajmniej intrygujące. Jak na Amidze coś nie chodzi to nie chodzi i już, a na XP na przykład coś działa a potem bez wyraźnej pzyczyny przestaje działać, np. zainstalowałem u klienta aparat, skaner i Bluetooth. Przez tydzień działało a potem system stwierdził, że urządzenie (BT) jest nieznane i niezgodne - paranoja. Takimi moge sypać z rekawa - modem Neostrady i laptop, 2GB pendrive, czytnik kart, i wiele innych. Dlaczego tenże nowoczesny i wydajny system sprawia problemy i podnosi koszty przy tak prozaicznych sprawach jak rozpoznanie sprzetu i dopasowanie sterowników?

Prawdą jest, że w "szybkości otwierania okienek" moja A1200 z Blizzem nie dorównuje Pegazowi czy wypasionym pecetom, ale zdaje sobie z tego sprawe i dlatego skrzetnie przeglądam newsy takie jak ten szukając sprzetu, który wyrasta z pnia Amigi i systemu z takimi samymi korzeniami, nie chce filozoficznych porównań, które są z założenia błedne.
[#77] Re: Efika na Riverwash

@Skotos, post #76

Nie czujesz tutaj pewnego braku logiki? Mianowicie jeśli zainstaluje system, oraz raz na każdy tydzień pracy bede robił porządki, poprawki, ogólnie mówiąc tracił czas na zajmowanie sić systemem dla samego systemu to ile bedzie to roboczogodzin rocznie?

Dokładnie zero roboczogodzin. Pisząc ten komentarz mam w tle uruchmiony programik który pięknie wyczyści rejestr, więc ja czasu nie trace na tą "zabawę" bo i tak coś robie ;)

Teraz drugi - dlatego, że mam Spidera czesto porównuje działanie stosów USB w mojej Amidze i pecetach - różnych. Wiesz, że wyniki są conajmniej intrygujące.... (..)

A to dziwne, bo ja mam neostrade od ponad trech lat i problemów z modemem nie mialem wogóle. Z różnymi dziwnymi urządzeniami wpinanymi w usb też.

Może jestem specetowiały i przekupił mnie m$ ;), ale prawda jest taka że wystarczy odrobina dobrej woli i minimum wiedzy n/t windowsa i system śmiga jak należy. Owszem może i AmigaOS/MOS jest mniejszy, zżera mniej ramu i miejsca na HD, ale na windowsaxp narzekac nie moge, działa jak należy ,choć nie powiem swoje humorki ma, jak każdy system zresztą :)) .
[#78] Re: Efika na Riverwash

@Olo, post #77

Proszę uprzejmie o zakończenie dyskusji na temat Windows XP i innych jego odmian w tym wątku. Zainteresowani są proszeni o przeniesienie się na forum do działu HydePark.
[#79] Re: Efika na Riverwash

@Grzegorz Kraszewski, post #78

Coś miękniesz na starość ;) dawniej już sypały się bany. :P
[#80] Re: Efika na Riverwash

@Kiv_Master, post #79

No, no, bo zaraz wlepię za dyskutowanie z moderatorem .
[#81] Re: Efika na Riverwash

@Grzegorz Kraszewski, post #80

E tam , moderator tez czlowiek, chcby nawet tak grozny jak Krashan :").

Przyjdz Pogadaj Amigowcu => PPA to od tego?
No dobra ale nikt mi nie odpowiedzial o MOSie. Zapamietam to sobie:P.
[#82] Re: Efika na Riverwash

@kwolf, post #68

Moj obecny Windows server 2008beta 3 , ma "tylko" 7,5GB instalki, a MOS ile 50-100MB?

Około 60 MB aktualnie.

Ciekawy jestem ile w Systemie MorphOS uruchamianych jest procesow, czy pamiec RAM jest buforowana itp?

Po starcie masz mniej więcej 40 do 60 procesów, zależnie od tego co masz w startupie i konfiguracji sprzętu. A pamięć nie jest buforowana, cokolwiek by to miało znaczyć...
[#83] Re: Efika na Riverwash

@Grzegorz Kraszewski, post #82

Po starcie masz mniej więcej 40 do 60 procesów,


Jeżeli już licytujecie się, co lepsze szybsze i płynniejsze, to dbajcie proszę o szczegóły. Amigowe procesy nijak się do windowsowych procesów nie mają. O wiele łatwiej (i sensowniej) jest je porównać do windowsowych wątków.
[#84] Re: Efika na Riverwash

@szuler, post #83

O wiele łatwiej (i sensowniej) jest je porównać do windowsowych wątków.

Do pewnego stopnia tak. Tylko że amigowy proces może więcej niż windowsowy wątek. Poza tym pytanie było o procesy w MOS-ie, odpowiedź "jest jeden proces" jest chyba raczej myląca. Aha i miało już tu nie być o Windowsie.
[#85] Re: Efika na Riverwash

@Grzegorz Kraszewski, post #84

Tylko że amigowy proces może więcej niż windowsowy wątek.


Ale tak samo przełącza się w nich kontekst :P A właśnie to jest jednym z mocniejszych hamulców...

Nie mówiąc o takich rodzynkach, jak przekazywanie wiadomości między amigowymi "procesami" poprzez wskaźnik...

Aha i miało już tu nie być o Windowsie.

Sam piszesz.... ;)

Ostatnia edycja: 17.07.07 15:55:33
[#86] Re: Efika na Riverwash

@szuler, post #85

Nie mówiąc o takich rodzynkach, jak przekazywanie wiadomości między amigowymi "procesami" poprzez wskaźnik...

A jak myślisz - jak działałby inaczej skonstruowany system na 68000? ;)
[#87] Re: Efika na Riverwash

@Grzegorz Kraszewski, post #82

Dzieki za info :). Zamiast Mandrivy zapraszam na Gentoo lub Slackware.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem