Komentowana treść: Aktualizacja dekodera GIF w Reggae
[#1] Re: Aktualizacja dekodera GIF w Reggae
e tam wzbogacony... bug był.. toż to fix najzwyklejszy. :]
[#2] Re: Aktualizacja dekodera GIF w Reggae

@Kokos, post #1

Jak to bugfix, skoro błędu nie było?
[#3] Re: Aktualizacja dekodera GIF w Reggae

@Kokos, post #1

To nie był bug. Po prostu obrazki z przeplotem były wyświetlane tak, jakby nie miały przeplotu, co samo w sobie było być może interesującym efektem artystycznym, ale jednak nie zawsze pożądanym... Przy okazji wprowadziłem do Reggae ciekawą możliwość dekodowania i wyświetlania obrazków nie mieszczących się w pamięci. Po napisaniu viewera, ktory będzie z tego korzystał (bo niestety nowy MultiView zawsze alokuje bufor na cały obrazek) będzie można oglądać mojego testowego GIF-a 4000 x 2870 pikseli również na Efice .
[#4] Re: Aktualizacja dekodera GIF w Reggae

@Grzegorz Kraszewski, post #3

Przy okazji wprowadziłem do Reggae ciekawą możliwość dekodowania i
wyświetlania obrazków nie mieszczących się w pamięci.


To jest dla mnie bardzo dobra wiadomość. Swego czasu miałem do
czynienia z wieloma takimi, które nawet na Pegu miałem poważne
problemy wyświetlić. Szkoda tylko, że oprócz przeglądarki
pozostaje jeszcze kwestia dekoderów dla innych formatów graficznych.
[#5] Re: Aktualizacja dekodera GIF w Reggae

@Kamul, post #4

Szkoda tylko, że oprócz przeglądarki pozostaje jeszcze kwestia dekoderów dla innych formatów graficznych.

Spokojnie, JPEG już za drzwiami stoi... A oczywiście wszystkie dekodery będą potrafiły tę sztuczkę.
[#6] Re: Aktualizacja dekodera GIF w Reggae

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Wiadomość to dla mnie bardzo dobra, bo właśnie z jpg miałem te
problemy. :) Dzięki!
[#7] Re: Aktualizacja dekodera GIF w Reggae

@Kamul, post #4

Swego czasu miałem do czynienia z wieloma takimi, które nawet na Pegu miałem poważne problemy wyświetlić.

Można było użyć ImageFX. Wiem, że to kiepska przeglądarka :) ale od biedy można nim duży plik pooglądać. Na pewno umożliwia edycję dużych obrazków. W końcu ma tę swoją śmieszną pamięć wirtualną.
[#8] Re: Aktualizacja dekodera GIF w Reggae

@MDW, post #7

Ale dlaczego śmieszną - dzięki niej obrabiałem na A1200 + 030 + 8MB FAST jpgi o rozmiarach 10 000 x 10 000. Trwało to długo, ale spróbuj zrobić blura takiemu obrazkowi na ImageFX na takim konfigu i w IrfanView na PC - Irfan wykona tą operację zaledwie kilka sekund szybciej od ImageFX. Wg mnie ta wirtualka, jak na tamte lata i tamte konfiguracje, to była pierwsza klasa.
[#9] Re: Aktualizacja dekodera GIF w Reggae

@APC74, post #8

Ale dlaczego śmieszną - dzięki niej obrabiałem na A1200 + 030 + 8MB FAST jpgi o rozmiarach 10 000 x 10 000. Trwało to długo

To prawda. W dawnych czasach ja też używałem ImageFX na 030/50 + 8MB RAM i tez się dało obrabiać duże obrazki. :) Trwało to strasznie długo ale się rzeczywiście dało.


spróbuj zrobić blura takiemu obrazkowi na ImageFX na takim konfigu i w IrfanView na PC - Irfan wykona tą operację zaledwie kilka sekund szybciej od ImageFX

A ten słynny IrfanView jest po prostu żałosny. Taki niby szybki, a ak się włączy filtrację (wygładzanie) obrazków to działa chyba z 50 razy wolniej niż ShowGirls. I to na pececie szybszym od Pegasosa G4/1000. Poza tym filtracja jest włączona tylko na fullscreenie i jak się nie rusza skalowania. Lepszy jest XnView ale ten ma filtrację JESZCZE wolniejszą! Naprawdę nie ma dobrej darmowej przeglądarki obrazków na PC+Win...
[#10] Re: Aktualizacja dekodera GIF w Reggae

@MDW, post #9

...Taki niby szybki, a ak się włączy filtrację (wygładzanie) obrazków to działa chyba z 50 razy wolniej niż ShowGirls...

Oj tak. Święta racja.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem