Komentowana treść: Hombre 0.5
[#1] Re: Hombre 0.5
Jeżeli chodzi o ZModem to działa on we wszystkich trzech trybach. W trybie terminala tekstowego sterownik odpowiedzialny za urządzenie AUX: jest na tyle "inteligenty" że potrafi na czas przesyłania danych (właśnie przy użyciu protokołu ZModem) zwolnić port szeregowy i po zakończeniu transferu powrócić do Shell'a. W dwóch kolejnych trybach używany jest zupełnie inny program o nazwie XPRD. Tak gwoli wyjaśnienia.

A przy okazji chcialem podziękować Tygrysowi za udostępnienie mi swojej pięćsetki w celu przetestowania paru rzeczy. Jeszcze raz wielkie dzięki!

[#2] Re: Hombre 0.5

@ppill, post #1

Musze ze skruchą przyznać, że dopiero usłyszałem o tym pakiecie.
To co przeczytałem pod podanym linkiem "wstrząsneło" (ale nie zmieszało :)) mną, gdyż ponieważ jestem na etapie planowania sieci z udziałem CDTV i Linuxa na pc. Akapit o możliwości wykonywania komend w tak malutkim pakiecie + ParNet (kabel parallel) bardzo mnie zaintrygował.

Jestem przed lekturą dokumentacji... Wielu rzeczy oczekuje :)
[#3] Re: Hombre 0.5

@Skotos, post #2

Niestety muszę Cię rozczarować. Serial i Parallel nie współdziałają ze sobą zbyt dobrze (a poza tym nie ma chyba ParNetu pod Linuxa). Chodzi o to że oba porty dzielą ze sobą jakiś sygnał (jedna ze scieżek w tej chwili nie pamiętam) i w rezultacie serial szaleje przerywając połączenie. Na przykład:

Moja A600 jest połączona z PCetem kablami null-modem i tym od Paradise (programik do przesyłania danych przez port równoległy). Uruchamiam jakiś terminal tekstowy, wszystko cacy, tylko gdy uruchamiam Paradise to po zakończeniu transferu połączenie jest zrywane. Program używa chyba tego wspólnego sygnału do poinformowania o zakończeniu transmisji przy okazji mieszając w ustawieniach portu szeregowego.

Jeżeli chodzi o CDTV to polecam tandem DNet i WinUAE. Prędkość niewielka bo tylko 19200 bodów (przy standartowej konfiguracji CDTV) ale można udostepniać foldery na pececie jako zwykłe urządznia widziane spod AmigaOS.
[#4] Re: Hombre 0.5

@Skotos, post #2

A i jeszcze jedno. Dokumentacja dopiero "się pisze" ;) Na razie można nacisnąc klawisz HELP by wyświetlić menu z listą skrótów do większości programów i aliasy. Jest także oryginalna dokumentacja dołączana do poszczególnych programów.
[#5] Re: Hombre 0.5

@ppill, post #4

"Rzuciłem" sie na tego Parallela tylko dlatego, że ParNET to sieć, poprzez którą uruchamiałem swoją A1200 tuż po zakupie, łącząc ją z CDTV. Strona z wiki wpominała o Appcommie dla Linuxa, a mnie potrzeba w sumie dwóch rzeczy - możlwości kopiowania pomićdzy maszynami i terminala, dzićki któremu "opalałbym" różne rzeczy w trybie tekstowym na linuxie.

Raczej nie bede łączył SER: i PAR: na jednej maszynie - no chyba, że na linuxie, a problem dotyczy raczej Amigi.
CDTV chce używać jako "kontrolera" logów. Jeśli, jak w ParNecie, da sie podpiąć katalogi i za pomocą DOpusa zarządzać plikami (tak robiłem pomićdzy A1200 i CDTV) - to byłbym niesamowicie szcześliwy.

[#6] Re: Hombre 0.5

@Skotos, post #5

Hombre Ci to umożliwia po serialu tak jak pisałem w pierwszym komentarzu. Łączysz się minicomem i masz dostęp do wiersza poleceń a pliki przesyłasz dzięki protokołowi ZModem.
[#7] Re: Hombre 0.5

@ppill, post #1



Udostepnie sprzet do testow kolejnych wersji oprogramowania, jezeli sobie tego zyczysz ;)
[#8] Re: Hombre 0.5

@tygrys, post #7

Będę pamiętał :)
Ale błędy jak sie później okazało leżały po stronie kickstartu. 1.3 ma bug który nie pozwala ładować rezydentnych modułów (w tym przypadku hackdisk.device) przy 1 MB pamięci CHIP (tak jak w mojej sześćsetce).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem