Komentowana treść: Amiga Forever i Minimig
[#1] Re: Amiga Forever i Minimig
Gdyby to było z AGA, może z trochę szybszym 020 niż w A1200 i ze 4MB RAM to chętnie bym takie coś kupił żeby pograć w stare gierki.

Ostatnia edycja: 04.09.07 19:31:39
[#2] Re: Amiga Forever i Minimig

@amigafan, post #1

Spoko, spoko. Zauwaz, ze firma (dosyc powazna) wyniuchala, ze minimig to dobry interes i ze mozna troszke dziengow zarobic. Jesli interes bedzie naprawde korzystny wtedy nawet (nie boje sie tego napisac) zobaczymy nowe amigi np. 1200 - niby stare, a jednak na nowych elementach. I oby tak sie stalo. HOWK! OK
[#3] Re: Amiga Forever i Minimig

@11MASTEr, post #2

wystarczyl by zwykly minimig zapakowany w ladna obudowe wielkosci pudelka lub 2 od dvd ....normalnie zdobyc elementy by zlozyc to cos jest prawie nie mozliwe,a juz zlozyc samemu ..heh
[#4] Re: Amiga Forever i Minimig

@DRACOX, post #3

Obudowa po 2DVD? Świetny pomysł! Proponuję dodać jeszcze jakiś ekranik LCD 4-5" i... Hmmm... Jeśli by to było oszczędne prądowo to jeszcze akumulatorek hehe :]
Samemu nie da rady... Ten procek jest programowany a lutowanie elementów smd wymaga umiejętności i dobrej stacji lutowniczej...
[#5] Re: Amiga Forever i Minimig

@amigafan, post #1

Ja byłbym za AGA, 020 i 8MB Fast (max obsługiwany przez 020). To byłoby niezłe...

Swoją drogą, ciekawe czy będzie jakaś "walka konkurencyjna"... bo przecież poza Minimig jest jeszcze projekt Clone-A...
[#6] Re: Amiga Forever i Minimig

@Radek, post #4

Nie proc a chipset jest programowany. 68000 jest wlutowany tylko że w innej obudowie niż w A500. Moim zdaniem minimig w obecnej postaci jest już super i kupiłbym go gdyby był dostępny. A co do lepszej wersji to mogłaby mieć 68030 i 16Mb ram. Ale to by już był minimig 2 jak dla mnie AGA nie byłoby potrzebne.
[#7] Re: Amiga Forever i Minimig

@Dzban, post #6

AGA jest potrzebne - dzieki temu tylko kroczek dzieli ten sprzet od najświeższych produkcji na Amige classic. Kroczek - są sterowniki traktujące AGAte jak karte graficzną w systemie - mały programik wykorzystujący wieksze taktowanie tych kości, ew. nowszy soft programujący układ i możemy doczekać sie naprawde ciekawego sprzetu.

Co do procesora - cześciej chyba teraz spotkać 68040 (w różnorakich wersjach) w sterownikach, demobilu a i kupić chyba można wiec dlaczego trudniej dostepna 68030?

Osobiście zapakowałbym Minimiga X do małego DVD z wyświetlaczem, koniecznie z wyjściem DB15, DVI i TV-out :)
[#8] Re: Amiga Forever i Minimig

@Skotos, post #7

wiec dlaczego trudniej dostepna 68030?

Bo znacząco szybsza od 020, a jednocześnie bardziej kompatybilna z 020 niż 040.
[#9] Re: Amiga Forever i Minimig

@MinisterQ, post #8

Właśnie o kompatybilność mi chodziło.
[#10] Re: Amiga Forever i Minimig
Kupię po ciemaku.
[#11] Re: Amiga Forever i Minimig

@Skotos, post #7

cześciej chyba teraz spotkać 68040
Wsystkie 68k są tak samo dostępne - do kupienia w każdej chwili na stronie Freescale.
Dodatkową ich zaletą obecnie jest to, że są w mniejszych obudowach i chyba wymagają mniejszych napięć.
Przecież nikt nie bedzie "wielkiego" 68040 (znanego z amigowych kart) brał do MiniMig bo zajmie on niemal całą płytę tego urządzenia.

PS: Mnie się podoba przezroczysta obudowa i mógłby w takiej być.
[#12] Re: Amiga Forever i Minimig

@Dzban, post #6

> jak dla mnie AGA nie byłoby potrzebne.

Spoko... ale zauważ że AGA jest zgodna częściowo z OCS/ECS (szczególnie w czasach WHDLoad)... a OCS/ECS z AGA ni w ząb (jeżeli coś wymaga AGA).

Zresztą... można by było dodatkowo popracować nad AGA, przez co można by było poprawić pewne niedociągnięcia, które AGA jednak miała...


Ostatnia edycja: 05.09.07 20:15:47
[#13] Re: Amiga Forever i Minimig

@Solo Kazuki, post #12

Co do AGA mozna by byl oto dalej pociagnac i moze wsadzic AAA.
Przeciez sa plany. Wystarczy odpowiedni telefon :)

Wiem wiem zaraz ktos dopisze ze dodac USB, VGA, DVI, HDMI :)
i ze to juz nie bedzie minimig... ale AAA ?
[#14] Re: Amiga Forever i Minimig

@MaveRick, post #13

mi by wystarczyl minimig a500 lub minimig a1200 ..standardowy bez udziwnien szybszych procow etc .
[#15] Re: Amiga Forever i Minimig

@MaveRick, post #13

Co do AGA mozna by byl oto dalej pociagnac i moze wsadzic AAA. Przeciez sa plany. Wystarczy odpowiedni telefon.


AAA byly niekompatybilne z AGA. To raz
FPGA nie sa z gumy. To dwa.

Chociaz z drugiej strony.. zawsze mozna by sie pokusic o spartana z wieksza liczba bramek ;)
[#16] Re: Amiga Forever i Minimig

@szuler, post #15

Tylko po co. I tak nie ma i nie bedzie gier obslugujacych takie kosci). Co do AGA jestem w stanie sie zgodzic, ze ma to sens. Reszta cudakow jest w tego typu zabawce kompletnie zbedna.
[#17] Re: Amiga Forever i Minimig

@kiero, post #16

AGA i 020... należy pamiętać, że niektóre gry wymagające AGA, wymagają także 020+

A 8MB pamięci przydatne by było choćby do obsługi WHDLoad... nie wspominając że trochę gier wykorzystuje dodatkową pamięć i przez to lepiej i szybciej działa (choćby wczytując dane do pamięci).
[#18] Re: Amiga Forever i Minimig

@kiero, post #16

Ja mysle ze AGA to podstawa. Przeciez to male "urzadzonko" ma sluzyc do grania. Dobrze mysle? Jezeli tak, to w takim razie brak AGAty to porazka.
[#19] Re: Amiga Forever i Minimig

@Andrzej Drozd, post #18

czy ja wiem czy brak agaty to porazka? to jest a500 -wiec nie jest tak zle. gdyby to zamknac w malym pudelku wielkosci pudelka dvd (lub nawet niecomniejszej),o bialokremowej zaokraglonej ipod-like aparycji , z zasilaczem zew podobnym do zasilacza od psone ,to fajny gadzet bylby.
[#20] Re: Amiga Forever i Minimig

@DRACOX, post #19

"o bialokremowej zaokraglonej ipod-like aparycji"

...powstalby kolejny beznadziejnie i tandetnie wygladajacy produkt.
[#21] Re: Amiga Forever i Minimig

@kiero, post #16

Wlasnie sie dowiedzialem od jednego sprzetowca (bynajmniej nie od artiego ;)) ze obecne FPGA maja za malo pamieci potrzebnej do emulacji wszystkich rejestrow AGA.
[#22] Re: Amiga Forever i Minimig

@kiero, post #20

lepsza by byla efika-like obudowa z kartonu po butach co? to by bylo takie ...amigowe ,kanapki ,dzikie, obskurne konstrukcje ,skrecane na sruby i spinane tasmami ,albo z kartonu obudowy albo z pctowego demobilu,przelaczniki przemyslowe ,..no coz ,ladna mala zaokraglona obudowa sie nie wpisuje w ten obraz , fakt.



Ostatnia edycja: 06.09.07 16:04:10

Ostatnia edycja: 06.09.07 16:05:09
[#23] Re: Amiga Forever i Minimig

@DRACOX, post #22

a gdzie ja napisalem cokolwiek o pudelku po butach? dobra obudowa nie
musi byc obla i biala.
[#24] Re: Amiga Forever i Minimig

@kiero, post #23

obła i biała jest np. glista ludzka
[#25] Re: Amiga Forever i Minimig
Ja juz widze A1200 "nowa" tylko zostawcie zlacze procesorowe pod Medka, G-rex i inne :).

Jak widac mozna to zrobic. Juz widze jak przezucam sobie ROM z moich A1200 na takie cudo i mam "nowy" komputer.

Coz to bylo by piekne... a jakby tak jeszcze Elbox wmatowal tam na stale FastATA... scandubler... kontrolery myszki i klawiatury...moze i USB... ach... dobrze pomazyc... Ile byscie za takie "cudo" zaplacili...

Kreciu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem