Komentowana treść: Z Efiką koniec
[#1] Re: Z Efiką koniec
Hmmm
[#2] Re: Z Efiką koniec
Noo.. I interes się kręci. Jednak można!
[#3] Re: Z Efiką koniec
No to teraz będzie na mnie
[#4] Re: Z Efiką koniec

@Fei, post #3

Dzięki fei za efike dziala pieknie :) . Jak coś sprowadzisz efike 2
? :)
[#5] Re: Z Efiką koniec

@Fei, post #3

Spoko, spoko. Ta płyta jeszcze nie istnieje, a póki co to Mosa nie ma
nawet na efikęOne (tę za 99$).
[#6] Re: Z Efiką koniec

@Fei, post #3

eeee.... co Ty :)
cena nie była taka zła, a MOS na to w końcu zrobiono... niech go tylko wreszcie wypuszczą :)
[#7] Re: Z Efiką koniec
To ja proponuje żebyśmy się wszyscy przytulili ;)
[#8] Re: Z Efiką koniec
Efika2, który różnił się będzie od poprzednika nowym procesorem MPC5121e ze zintegrowaną grafiką i jednostką RISC do przetwarzania multimediów, i portami Serial ATA (?) :)
[#9] Re: Z Efiką koniec
Ech ten Fei... ;)
A już szukałem ładnej obudowy do mojej EFIKI (na której działa już ślicznie Debian :) ) Ale teraz to już chyba nie warto, tylko trzeba zbierać na EFIKĘ 2
[#10] Re: Z Efiką koniec
Trzeba sobie zdać sprawę, że Genesi nie produkuje Efik dla MorphOS-a. Jest produkt, a czy i jak MorphOS Team go wspiera, to Genesi zapewne interesuje o tyle, o ile. A stać w miejscu nie można, więc o ile decyzja o przejściu na Efikę 2, może wydawać się z punktu widzenia użytkownika MOS-a przedwczesna (bo jeszcze nie ma publicznej wersji na Efikę 1, a już wchodzi dwójka), to w perspektywie innych rynków (Linux, zastosowania przemysłowe), Genesi nie może sobie pozwolić na zastój.
[#11] Re: Z Efiką koniec

@ntx, post #9

alez efika jest nadal dostepna, tyle ze za 200$. fei wyczyscil magazyny genesi :).
[#12] Re: Z Efiką koniec
A co w takim wypadku byście chceli na kątówce riser card? Nadal AGP czy może PCI? O ile ta kątówka nadal będzie.

Ostatnia edycja: 10.09.07 21:51:59
[#13] Re: Z Efiką koniec

@ntx, post #9

może dwójka będzie mechanicznie podobna do jedynki?
[#14] Re: Z Efiką koniec

@R-Tea, post #12

W tym momencie kątowe PCI może się okazać bardziej przydatne (najlepiej z konwersją na 5V, ale to komplikuje nieco konstrukcję), chociaż ta zintegrowana grafika jest dość cienka do zastosowań "paradesktopowych", więc może się i AGP przydać...
[#15] Re: Z Efiką koniec
jak kogos ciekawi jak wyglada Efika2 to na forum strzałka w prawo

www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=4&i=9813&t=9813

Ostatnia edycja: 10.09.07 22:42:37
[#16] Re: Z Efiką koniec
W newsie jest napisane że to koniec sprzedaży. A co z produkcją? Czy też została zakończona?
[#17] Re: Z Efiką koniec

@Drako^lM, post #4

proponuje wpierw kosci pamieci do jedynki sprowadzic :)
[#18] Re: Z Efiką koniec
Notka na stronie Genesi jest dosyć lakoniczna. Nie wiadomo kiedy Efika2 będzie dostępna. Można tylko się domyślać, że skoro firma na tym zarabia to produkt będzie dostępny w miarę szybko.

Inną kwestią jest cena za nowy model. Dotychczasowa na poziomie $99 (nawet po uwzględnieniu kosztów dodatkowych) była względnie niska. Zatem jeśli ktoś (np. ja :) ) miał zamiar nabyć Efikę po dotychczasowej cenie to czy nowa nie będzie zbyt zaporowa jak na hobby i możliwości wykorzystania tego cacuszka. Przykładowo: dla mnie cena $200 jest już zaporowa i tyle za Efikę bym nie dał.

Również bardzo interesuje mnie w tym momencie działanie MOS'a na nowej Efice. Czy powinien raczej ruszyć bez przeróbek lub bez większych przeróbek czy też konieczność zamian będzie na tyle duża, że spowoduje to "obsuwę" premiery systemu lub wręcz nie dostosowanie MOS'a dla potrzeb nowej Efiki.

Gdyby ktoś znał choćby częściowe odpowiedzi na postawione przez mnie pytania to proszę o odpowiedź. :)

Ostatnia edycja: 10.09.07 23:26:31
[#19] Re: Z Efiką koniec

@Sir_Lucas, post #16

Afaik nie. Tylko nie bedzie juz Genesi sprzedawac.
[#20] Re: Z Efiką koniec
Wiadomo cos blizej na temat tej plytki ?
Jakies dane procka i reszty ?
Jakas fotka ?
Jaki format plyty ?

OK. Przeczytalem dane procka. To chyba do urzadzen TV sat.... ciekawa rozdzielczosc...720p...
W sumie krok do przodu.

Ostatnia edycja: 10.09.07 23:55:08
[#21] Re: Z Efiką koniec
Nie znam dobrze Efiki 1, ale na moj gust Efika 2 powinna miec kosci AGA i mozliwosc ladowania klasycznych gierek w formacie ADF/ADZ np z pendrive.

Czy cos z takich rzeczy jest przewidziane w Efice 2?
[#22] Re: Z Efiką koniec

@Duracel, post #21

[#23] Re: Z Efiką koniec

@Duracel, post #21

Takie rzeczy to tylko w Erze ;)
[#24] Re: Z Efiką koniec

@Duracel, post #21

Według najnowszej specyfikacji Genesi, w myszce (USB) dostarczanej razem z efiką 2 mają być wbudowane kości AGA, ze starymi gierkami nie będzie więc problemu....
[#25] Re: Z Efiką koniec

@Duracel, post #21

Czytalem ze obok zlacza SATA ma byc zamontowany 68020 aby zapewnic maksymalna kompatybilnosc. Szkoda tylko ze inzynierowie nie przewidzieli miejsca na Zorro II.
[#26] Re: Z Efiką koniec

@Duracel, post #21

Chyba zapomniałeś smileya na końcu...
[#27] Re: Z Efiką koniec

@Lorak, post #25

to celowo zostawiono dla innych producentów... czy Efika byłaby taka interesująca dla nas gdyby nie można było dodać do niej jakiejś płyty ze slotami? bo obecny w komplecie riser card to na razie tylko namiastka tego czym uraczy nas niedługo rynek :)
[#28] Re: Z Efiką koniec

@Grzegorz_Piaskowski, post #18

Również bardzo interesuje mnie w tym momencie działanie MOS'a na nowej Efice. Czy powinien raczej ruszyć bez przeróbek lub bez większych przeróbek czy też konieczność zamian będzie na tyle duża, że spowoduje to "obsuwę" premiery systemu lub wręcz nie dostosowanie MOS'a dla potrzeb nowej Efiki.

Ponieważ konstrukcja nowej Efiki nie będzie się w znaczący sposób różniła od starej, MOS powinien ruszyć po niewielkich przeróbkach. Inną sprawą jest obsłużenie dodatkowego sprzętu. Na pewno trzeba będzie napisać sterowniki 2D i 3D do wbudowanej w procesor karty graficznej. Można sobie co prawda teoretycznie wyobrazić zignorowanie jej i używanie kart przez przelotkę AGP, ale to raczej dziwne rozwiązanie z punktu widzenia klienta. Jeżeli chodzi o AXE natomiast (jednostka RISC do przetwarzania multimediów), to jej obsługa może być dodana później.

Zupełnie inną sprawą jest kwestia, czy MOS Team będzie opóźniał wersję 2.0 do czasu dodania obsługi Efiki 2, czy też raczej wypuści wcześniej 2.0 dla Pegasosów i Efiki 1, a nowy model dostanie później MOS-a 2.1. Biorąc pod uwagę, że Efika 2 na razie nie istnieje w postaci nadającej się do portowania systemu, to drugie rozwiązanie może mieć więcej zwolenników.
[#29] Re: Z Efiką koniec

@wali7, post #27

Dokladnie. Juz widze nastepce Mediatora "Dyskutant" ;)
[#30] Re: Z Efiką koniec

@Grzegorz Kraszewski, post #10

Zgadzam się z Krashanem. A pozatym cieszę się że Genesi rezygnuje z konstrukcji opartej na chipie mpc5200b, który jednak do najbardziej udanych nie należy (różne problemy lub też przez znawców tematu znienawidzony siędzący tam BestComm) :)
Mam nadzięję że szybko sam będę mógł się przekonać o możliwościach płyty opartej o mpc5121e
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem