Komentowana treść: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży
[#1] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży
hmm fajnie ..zeby moze jeszcze sprzedawali tzw "minimg kit" +pcb+reszta elementow w opakowaniu do samodzielnego montazu :)
[#2] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży
Amiga - zestaw do samodzielnego montażu... Zbuduj sobie sam Amigę... ;)
Ciekawe skąd ludzie wezmą zaprogramowanego fpga... Pozatym lutowanie tak "gęstego" smd nie jest łatwe...
[#3] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@Radek, post #2

hmmgdyby byl caly "kit" to albo jakis prosty programator w zestawie lub odrazu zaprogramowane fpga?
[#4] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@DRACOX, post #3

Ale nie ma całego kitu, jest tylko pcb... Więc skąd wziąć fpga i resztę części? ;) Będą potem musieli sprzedawać część B zestawu :D Może lepiej od razu dołączyć to do jakieś gazety i co miesiąc dostawać z gazetą kolejną część do zamontowania :D Albo prenumerata samego Minimig - co miesiąc albo co tydzień jeden element
[#5] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@Radek, post #4

Zbuduj własny model statku. Pierwszy numer tylko 4.95


Zbuduj własną amigę. Pierwsz numer tylko.....??


No to ja biegnę do kiosku ruchu ;D


Benedykt
[#6] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@DRACOX, post #1

Ja bym wolał w pełni kompletną i działającą wersję w ładnej,
malutkiej, wygodnej obudowie. Oczywiście odpowiednio droższą...
[#7] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@Benedykt Dziubałtowski, post #5

A może prościej - akurat ta firma nie posiada programatorów, i nie chce sie bawić w ściąganie elementów, ale chce i może przysłużyć sie sprawie produkując PCB.

Zrobili co mogli - teraz kolej na innych :)
[#8] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@Skotos, post #7

elementy wchodzace w sklad minimiga sa w zasiegu zjadacza chleba ..wykonanie pcb juz niebardzo.elementy mozna chocby i na alledrogo dostac :) i innych sklepach typowo elektronicznych
[#9] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży
Szacunek dla tych ludzi... kurde po Pianeta Amiga wszystko jest pozytywne... niech cos z tego bedzie wreszcie - miec Minimiga? Z checia!!!!
[#10] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży
Bardzo fajnie. :]

Czekam na działającego gotowca do kupienia. ;d
[#11] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży
0 items for sale? Rozeszly sie juz czy jak?

Ostatnia edycja: 24.09.07 23:47:49
[#12] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@Fazior, post #11

no zeszly na pniu
[#13] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@Radek, post #2

Ciekawe skąd ludzie wezmą zaprogramowanego fpga...


FPGA jest programowany "automatycznie" z zewnetrzej pamieci za kazdym razem po wlaczeniu urzadzenia.
[#14] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@DRACOX, post #12

Juz sa kolejne.
[#15] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@XaVeR, post #14

Ja zamawiam teraz. Już zapłaciłem czekam na przesyłkę.

Ostatnia edycja: 25.09.07 11:11:22
[#16] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@Dzban, post #15

to teraz jeszcze reszte elementow musisz uzbierac :) napisz ile cie caly zestaw wyniesie :D
[#17] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@DRACOX, post #16

Na razie szukałem proca znalazłem 3 firmy w Polsce które nimi handlują. Paczka pewnie przyjdzie w przyszłym tygodniu. Porty, kondensatory i inne większe rzeczy pewnie sam przylutuję. Proc FPGA i inne scalaki to będę musiał do jakiegoś specjalisty dać żeby przylutował.
[#18] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@Dzban, post #17

a ile dałeś za te większe rzeczy?
[#19] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@Dzban, post #17

Mógłbyś zrobić takie małe zestawionko co, gdzie i za ile kupiłeś?

Każdy chetny porównałby sobie własne źródła a jak ich nie ma to na talerzu miałby wszystko co potrzebne.

Mam ostatnio możliwość fachowego lutowania. Skusze sie na kupno - tylko konto na PayPalu założe - płytki, a potem potrzebuje wszystkiego innego :) - zestawienie ile może to mnie kosztować byłoby świetne.

Chyba wiekszość zainteresowanych potrzebuje argumentu "kosztuje to mniej wiecej tyle...".
[#20] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@wali7, post #18

a moze ktos z forumowiczow ma mozliwosci aby zalatwic profesjonalny montaz? skoro wypalila akcja efika, to moze i akcja minimig by sie udala... oczywiscie jesli cena przy wiekszym zamowieniu bylaby rozsadna.
[#21] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@hakonwpz, post #20

Ile dajesz? Mam sprzęt do smd ;)
[#22] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży
Tak w ogóle, to mógłby ktoś pomóc ze zrobieniem przelewu i zarzucił linkiem do sklepu w którym można spartana kupić? Poskładałbym sobie to cacko.
[#23] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@UZi, post #22

dokładnie.... gdzie można kupić Spartana i za ile?
[#24] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@wali7, post #23

najwiekszy problem ze wszedzie maja spartany 144 nozkowe a tu jest potrzebny ten z wieksza iloscia ... jezeli mozna to tez przylaczam sie do prosby o wykaz cen i sklepow :)
[#25] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@UZi, post #21

kurcze, trudno powiedziec, sama plytka to 60 zl, spartan drugie tyle (http://www.kamami.pl/?sstr=spartan&x=0&y=0), nie liczac pozostalych elementow, obudowy. zapewne nie wyjdzie mniej niz 200 zl.
[#26] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@hakonwpz, post #25

niestety, na stronie Kamami nie maja konkretnie tego Spartana - sprawdzałem na stronach Xilinxa i dwóch jego dystrybutorów - nigdzie nie było "in stock", trzeba słac maile i pytać czy da się zamówić
co do ceny, to ten model (XC3S400-4PQ208c) na stronie Xilinxa kosztuje zdaje sie 27 $, nie wiem jakie dodatkowe koszty wyjdą... na pewno wysyłka

Ostatnia edycja: 25.09.07 22:38:03
[#27] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@wali7, post #26

kiedys na ircu gadalem z jednym specem o minimigu ,to mowil znalazl tego spartana w polsce,ale ciezko

sumujac ,jak narazie : pcb ~ 60pl ,spartan-100

Ostatnia edycja: 25.09.07 22:48:58
[#28] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@DRACOX, post #27

gdybym miał tego Spartana to zdecydowałbym się na kupno PCB, w każdym razie wolę zacząć od najtrudniejszej części (do dziś np. mam pudełko z częsciami do rozszerzenia RAM, Kickstartu3.1 i kontrolera IDE w jednym do A500 - miałem już wszystko, włącznie z zaprogramowanymi EPROMami, poległem na PCB...)


Ostatnia edycja: 25.09.07 22:56:54
[#29] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@wali7, post #28

hmm a co z ta motorolka uzyta w projekcie? bo wujek googiel nic mi nie znajduje...
[#30] Re: Minimig 1.1 PCB w sprzedaży

@DRACOX, post #29

Dannis użyl 68000SECF20 ale już go nie produkują pewnie przez Rohs.
W obudowie 64 pin. Na razie nie mam wszystkich elementów jutro podzwonię do 3 sklepów z pytaniem o procesor. Poszukam też FPGA.
Porty i inne drobiazgi kupię w osiedlowym sklepie elektronicznym ale na razie mam nogę w gipsie więc siedzę w domu. Moim egzemplarzem chce się trochę pobawić można jakieś małe modyfikacje zrobić bo jest to już projekt open source.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem