Komentowana treść: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej
[#1] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej
Tłumaczenie zostanie zamieszczony w godzinach wieczornych.
[#2] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej
Jak dla mnie jest to kolejne bla bla bla bla..... zadnych konkretow.
[#3] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej
Kolejna odezwa do wiernych? "Nie traćcie nadziei"?
[#4] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej
niezła papka "marketingowa" dla owieczek, ciekawe ile jeszcze jest osób które wierzą w takie gadki Billa z Amiga NIC ...
ps. najlepszy jest animowany komentarz Piru do tego listu ;)
[#5] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej

@XaVeR, post #2

Zastanawiam się, jaki ma sens ciągnięcie tej farsy? Rzecz dla "firmy Amiga" powinna byc prosta - robić coś konkretnego, albo podziękować za uwagę i dać sobie spokój. Po co podtrzymywać latami jakiś dziwny stan zawieszenia, pozwalając w międzyczasie na odpływ większości potencjalnych klientów? Jaki jest sens, z punktu widzenia logiki biznesowej i zwykłej, sytuacji, w której wszyscy uczestniczymy? Czy "firma Amiga" ma z tego jakiś dochód?, pierze w ten sposób pieniądze?, legalizuje jakieś lewe machloje? JAKI TO WSZYSTKO MA SENS??

[#6] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej

@MinisterQ, post #3

Wiesz, to takie zaklinanie, "przekroczyć próg beznadzieji".

Świetnie się to czyta, jak już się wyrosło z omfg-teh-amiga. Szkoda, że to powoduje takie uzależnienie od prażonej kukurydzy. Gdyby to były Stany Zjednoczone pozwałbym ich, normalnie, za szkody dla zdrowia psychicznego i wpędzenie mnie w nałóg czytania komentarzy przy takich 'niusach'.
[#7] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej

@opi, post #6

wlasciwie bez czytania tego listu otwartego mozna bylo sie spodziewac co napisze bill. kolejne bzdury spod jego reki mnie nie dziwia. przyzwyczailismy sie do tego przez lata. teraz wina za cala tragedie amigi zostanie przerzucona na "pewna nieetyczna firme", ktora doprowadzila do tego ze nie moze powstac nowy sprzet! jest to juz zalosne.
[#8] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej

@hakonwpz, post #7

Kolejny odcinek brednioserialu
[#9] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej

@Daclaw, post #5

Myślę, że nadal chcą mieć nazwę "Amiga". Teraz robią jakąś kasę na sprzedaży starych Ami-gier pod Windows.
Może chcą żerować na marce?
Kupią pecety, wsadzą w obudowę z boingiem, zainstalują Windows Vista + UAE i sprzedadzą za absurdalną kwotę?

Coś jak dziś Commodore.
Osobiście mam nadzieję, że to się nigdy nie zdarzy.
[#10] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej
Bełkot i pustosłowie... Śpioch
[#11] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej

@Jaszczur, post #9

Wiesz lepszy pecet na ktorym mozna costam porobic niz specyfikacja amigi, ktorej nigdy nikt nie wyprodukuje ;)
[#12] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej
W przypadku jakichś drastycznych nieścisłości w tłumaczeniu proszę zgłaszać - poprawię.
[#13] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej
Ten list to tylko reakcja na Pianetę. Musiał coś powiedzieć. I tyle.
[#14] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej

@mailman, post #12

A moze tak to tlumaczenie napisac inaczej he he he.powiedzmy...
Hey jestem bil milo mi ze moge sie z wami podzielic wspanialymi wiadomoscia,wlasnie konczymy prace nad nowym komputerem ktory bedzie oparty na systemie amiga os,udalo nam sie takze dojsc do porozumienia z firma hyperion,dla spolecznosci amigowej przygotowalismy niespodzianki w postacie nowych gier itd he he he.
[#15] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej

@SzaryWilk, post #14

To już nie byłoby tłumaczenie.
[#16] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej

@SzaryWilk, post #14

niestety musze cie brutalnie uswiadomic. Swietego Mikolaja NIE MA!
[#17] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej
Takie głupie i nagadane że się czytać nie chce.
Może i jest coś tam co niby obiecuje i próbuje się tłumaczyć.
Jednak za dużo tłumaczenia i obietnic już było więc niby czemu mamy wierzyć w to co tam pisze. Co mnie listy do społeczności. My chcemy ajkieś konkrety i propozycje które mają potwierdzenie spełnienia.
A na razie poza słabą konstrukcją. Nie ma nic ciekawego. Amiga upadła i tyle. No a czytając takie listy to wszystko się zasypuje jeszcze dalej.
[#18] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej
Podsumowujac - Amiga Inc. chciala sprzedac AOS4 (nad ktorym tyle lat pracowal Hyperion) na telefony i inne maltamedialne popierdulki amiga enyłer, a my smiemy na nich za to psioczyc. Brutale.
Aha, fragmentu o jakis gotowych produktach niezrozumialem, chyba Bilowi cos sie pomylilo. Ech, wszystkie Bile to bajkopisarze, prawda? ;)

Ostatnia edycja: 03.10.07 21:05:55
[#19] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej

@reactor, post #18

tak tylko ci Bile od "prawdziwiej amigi"

Ostatnia edycja: 03.10.07 21:24:43
[#20] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej

@reactor, post #18

Ech, wszystkie Bile to bajkopisarze, prawda?

Chyba nie próbujesz wywołać kolejnego bezsensownego flamewara? ;) Prawda?

Ostatnia edycja: 03.10.07 21:25:31
[#21] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej

@pwe, post #17

Może i Pan Bill pisze bzdury, ale to w końcu z chyba winy Hyperionu jest ten proces i w tej chwili to chyba postawa Hyperionu opóźnia wydanie Amiga OS?
[#22] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej

@Sir_Lucas, post #20

obaj amigowi bille sa siebie warci ...
[#23] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej
Cóż, jak dla mnie pustosłowie, ale jesli mają z tego "miliony dolarów" to chyba bardzo dobrze płatne pustosłowie. Też tak chce.

Zainteresowały mnie nastepujące wątki:
W 2005 roku Amiga zawarła porozumienie i wniosła kapitał w rozwój pilotażowej wersji embedded systemu OS 4. Przegraliśmy na tym interesie możliwość sprzedaży ponad 250 000 sztuk produktu, a wszystko dlatego, że rozwój ten nie był prowadzony właściwie
- komu zlecili pisanie embedded OS4 skoro umowa z Hyperionem oddawała rozwój nad serią OS4.x w rece tych ostatnich? Mogli napisać sobie 5.0 ale nie 4.0...
Mógłby uzgodnić z kimś te zeznanie...

Nowy sprzćt jest tworzony i wybraliśmy producenta, który zbuduje go w dużych ilościach.
- ach, to pewnie ACK, lub kto to tam jeszcze objawił sie tuz przed procesem...

Ostatnią kwestią, do której chciałem sić odnieść, jest sprawa tego, że rzekoma inna firma składa propozycje Amidze.
- o jakich propozycjach mówi, bo chyba coś mi umkneło? Wykupić ich, produkować coś z AmigaOS, odkupić prawa do nazwy...
[#24] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej

@reactor, post #18

Mozna jeszcze dodac: "Wszyscy sa winni tylko nie my".
[#25] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej

@Skotos, post #23

o jakich propozycjach mówi, bo chyba coś mi umkneło? Wykupić ich, produkować coś z AmigaOS, odkupić prawa do nazwy...

Wydaje mi się, że chodzi tu o propozycję złożoną przez Discreet FX
[#26] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej
Amiga rozpoczyna długookresowy plan działania


Dopiero rozpoczyna? A mi się wydawało, że kilka lat temu zaczęła i końca mu nie ma.

A ciekawe ile ten długookresowy plan ma trwać. Czyżby dwa tygodnie? :>
[#27] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej

@ntx, post #25

Tak, chodzi o DiscreetFX.
[#28] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej
Mydlenie oczu...

OS 4.0 (jest juz o kilku lat), teraz jest Sam440 na co czekac? Ale nie bo to ONI musza to wydac... i nie moga sie pogodzic ze KTOS cos zrobil SAMEMU i to dziala.

Tak, tak czekajmy jeszcze 10 lat, jak darmowy linux wezmie caly rynek (dla mnie czasy windy sie skonczyly... moze MacOs i linux a moze i OS4... ;) ). Pomozyc mozna!!!

Kreciu,

PS. Napisal ze nie kieruja sie "etyka" ciekawie jaka etyka? (nie ma czegos takiego jak etyka sama w sobie :) )
[#29] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej
Ot odpowiedział listem otwartym na list otwarty.
W sumie mozna było sie podziewac ze taka bedzie odpowiedz.

Dobrze ze chociaz nie ma rasistowskich podtekstow jak w liscie DiscreetFX
"Nie chcemy TaoIntent, nie chcemy Amiga DE, nie chcemy firmy z Indii piszącej oprogramowanie dla Windows CE"
(choc moze akurat tylko ja to tak oceniam) I ze nie ma nawoływania do dreczenia kogos mailami zeby zdobyc cudza prace....

ZA to jest Lanie wody i mało konkretów ....taki Bełkot ;)
ogolnie nic ciekawego.
[#30] Re: Amiga Inc. - otwarty list do społeczności amigowej
Niech zrobia nowa amige w zwartej obudowiwe (stylem A600), pierdykna znaczek "Amiga 4200". Technika poszla na tyle do przodu, ze mozna w takich gabarytach umiescic jakiegos "Cella" z PS3, wsadzic naped DVD (tak jak to robia niektorzy zapalency w A1200), czytnik kart pamieci. Zamiast 2MB RAM wsadza 2GB, zamiast 4 kanalow 8bit wsadza jakiegos A97', dysk twardy 500GB, Wifi, jakas (amigowa) skrojona rozmiarem hybryde 8800GTX, OS04, sprzetowa kompatybilnosc z klasykami... i bedzie ok.

...bez wiekszego kombinowania. mamienia i proby nadrobienia straty za PC, w sytuacji kiedy minely lata swietlne jak Amiga wyskoczyla z tego pociagu zwanego postepem cywilizacyjnym.

Ludzie nie beda w wieku 30/40 lat czekac na swietego mikolaja, tylko dostana zabawke ze starego snu z konca lat 90 o pieknej, nowej, silnej Amisi.

Jednym zdaniem, niech zrobia Minimiga/Efike z duzymi jajami i nostalgicznym ale i nowoczesnym wygladem klasyka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem