Komentowana treść: Samantha 440EP w sprzedaży
[#1] Re: Samantha 440EP w sprzedaży
Swietny, przemyslowy linuxbox! Ale, ale...ta cena.
Zreszta do sterowania jakas bardzo droga pralka czy lodowka, to chyba nie ma znaczenia czy jestes to drogi linuxbox czy tani Pentium. Prawda? ;)
[#2] Re: Samantha 440EP w sprzedaży
Ehh, no i kolejny sprzet bez systemu.
[#3] Re: Samantha 440EP w sprzedaży
Hihi.. Witamy mydelniczko-kasownik na pokładzie. :]

Czekam na recki, teściki etc. :] Ciekawe czy spełnia swoje założenia.
[#4] Re: Samantha 440EP w sprzedaży
Jak ja Was kocham. Normalnie jestescie cudowni.
Jak nie ma sprzetu to zle. Jak jest to za drogi albo zly.
Ludzie. Jak Wam nie pasuje to nie kupujcie. Wolny rynek.
[#5] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@XaVeR, post #4

Spokojnie. Po prostu obudowa Psile wygląda okropnie. Niezależnie od tego jaki sprzęt jest zainstalowany w środku. A sprzęt? Mi cena Samanthy odpowiada, bo i tak jej nie kupię
[#6] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Byc moze obudowa to kwestia gustu. Byc moze firma postawila na prostote. Ladna, aluminiowa prosta obudowa. Moze to sie spodoba.
Zawsze tez mozna kupic sama plyte.
A moze za jakis czas oferta sie rozszerzy (o inne obudowy). Ktoz to wie.
Dla mnie mimo wszystko jest to pozytywny news.

Ostatnia edycja: 05.10.07 11:59:11
[#7] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@XaVeR, post #4

Jak nie ma sprzetu to zle. Jak jest to za drogi albo zly.

Codziennie na rynku pojawia się kilka płyt, na których można uruchomić Linuksa. Pewnie płyt podobnych do Sam pojawia się kilka miesięcznie. Nie wiem czym tu się z amigowego punktu widzenia interesować.
[#8] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@Andrzej Drozd, post #1

Cena jest normalna jak na tak "niszowy" komputer. Pojdz do Apple Store i zobacz ile koszutje MacMini... i co ma w srodku a ile oni tego sprzedaja??

Ja mialem mojej dziewczynie kupic MacaMini :), ale jesli bedzie Amiga OS 4.0 + Sputnik + AmigaWriter + Hollywood Designer +Art Effect + DVD player + MP3 Player wlasciwie bedzie miala WSZYSTKO co bedzie uzywac :).

BYLE ten OS 4.0 WYSZEDL. RESZTA NIE WAZNA :).

ale tutej to Amiga Inc. miesz diabelskim ogonem ;)

Kreciu
[#9] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@Krecik, post #8

Alez glupoty opowiadasz. Moze najlepiej sam wejdz do tego Apple Store i zobacz. Miniak kosztuje 599$, a mocy tych dwoch komputerow nawet nie ma co porownywac.
[#10] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@Krecik, post #8

chyba nigdy nie byles w sklepie apple'a.chcesz porownywac to do macamini?przeciez ten ostatni jest o 2 klasy lepszy,do tego masz tam kilka dostepnych systemow...
dziewczynie taki zlom?chyba jej nie szanujesz,no albo chcesz zeby cie rzucila

co do wyjscia os4 sie zgodzy,gdyby byl wtedy mozna by cos kombinowac.
[#11] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@mcbarlo, post #9

Kwestia szybkosci :P.

Jeden na rowerze wyciagnie 78km/h (z gorki z wiatrem ale zawsze i sie nie zabije), jeden przejedzie 65 km w ciagu 1:40 (po plaskim terenie). Mowie o sobie, zebys nie mial watpliwosci :D.

Drugi umrze w polowie drogi :P.

Dla mnie szybkosc otwirania okien nia ma znaczenia od momentu pentium 300 :P i czasow kiedy wyrenderowanie obrazka cala noc zajmowalo, dzis to jest albo 6 min albo 3... wiesz moge poczekac :P

No i co tam masz?

LINK

core 2 duo 1.86 (tak to jest BARDZO szybkie) a reszta? TO SAMO.

OS4.0 pojdzie na 233 MhzPPC, oczywiscie kodowanie i dekodowanie zajmie czas...

I raptem $600 Biorac pod uwage ze Apple ma "tony" kompow a my mamy 4 rodzaje plyt glownych (A1200, A4000, Amiga One, Sam440) no to rewelacyjna roznica w cenia ok, racja

Pozdrawiam,

Kreciu

PS. O moja dziewczyne sie nie martw , juz duzo wieksze problemy "wytrzymala" jak np. kupno Mediatora za $265 :P.

A co to znaczy "lepszy"?

Ostatnia edycja: 05.10.07 17:34:47
[#12] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@Fei, post #7

Codziennie na rynku pojawia sić kilka płyt, na których można uruchomić Linuksa.

Tak dobrze to jeszcze nie jest :) - nawet jak dodasz do siebie wszystkie rynki (x86, ARM, PPC, automatyke przymysłową, ...).

Pewnie płyt podobnych do Sam pojawia sić kilka miesićcznie. Nie wiem czym tu sić z amigowego punktu widzenia interesować.

Z mojego amigowego punktu jest sie czym interesować - ACube wyszła do nas z sercem na reku, tzn. z reklamą. Chcą nam sprzedać komputer przemysłowy, ale z możłiwością uruchomienia - oczywiście w przyszłości - AmigaOS4. :)

Mają pewnie nadzieje na utrwalenie marki i zdobyciu pewnej liczby userów przed planowanym zwyciestwem Hyperionu, albo po zwyciestwie Amiga Inc. i prawie pewnej klapie projektów ACK pokornie przeproszą za ten "wygłup" i zaproponują współprace, z gotowym sprzetem.

News zdecydowanie pozytywnie nastraja, nie lubie światła wiec nie mam "jesiennej deprechy" :)
[#13] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@Kokos, post #3

Szkoda ze CdRomy nie potrawia jeszcze opiekac tostow bo byloby to bardzo fajnie wygladajac urzadzenie AGD ;)

Ad #8
A nie lepiej kupic PeCa skoro dziewczyna nie jest jakims wyjatkowym pasjonatem Amigi? (no chyba ze sie myle). A jesli Tobie bardzo zalezy na Amigowym klimacie to zainteresuj sie Amithlonem zamiast inwestowac w sprzet na ktory bedziesz wyklinal do konca swiata nie mogac przebolec nietrafnej inwestycji.
[#14] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@Lorak, post #13

zamiast inwestowac w sprzet na ktory bedziesz wyklinal do konca swiata nie mogac przebolec nietrafnej inwestycji
Normalnie prorok
[#15] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@Krecik, post #11

No i co z tego. Ja pojade moim autem 160km/h i sie przy tym nawet nie zmecze. Nie czaisz roznicy?

Jakbys zarabial dzieki komputerowi to bys docenil predkosc i powiem Ci, ze przez jakis czas mialem Mini z G4 i dla mnie byl za wolny. Dopiero po przesiadce na iMaka G5 odczulem komfort.

Takze nie rozmieszaj mnie z jakims Pentium 300, bo to moze byc dobre do linuksowej konsoli, ale praca na jakimkolwiek dzisiejszym systemie to nieporozumienie.

Zreszta w ogole o czym jest ta dyskusja...


[#16] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@Lorak, post #13

Ok, nie denerwuj sie :), my "oryginalni" jestesmy ;). My nie lubimy Malegomiekkiego, nie dla tego ze Winda, dlatego ze kliniki aborcyjne Malymiekki finansowo wspiera. A to sie kluci z moim przekonaniami.

Mowicie drogo... sam taki CD "slim" na slot kosztuje $100,

Razem z obudowa:

http://www.endpcnoise.com/cgi-bin/e/std/sku=psile_10b

$299 (czyli obudowa $199 za aluminiowe obudowy to normalne).

Do tego doloz jeszcze HDD (to jakies $40)

A tutaj masz caly zestaw kina domowego...

http://www.endpcnoise.com/cgi-bin/e/std/sku=psile_media.html

$1600, i co w tym konfigu takiego niezwyklego??

mysle ze Sam440 + Os4.0 wyjdzie taniej... no i DVD tez obejzysz :P

Google twoim przyjacielem :P

Kreciu
[#17] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@mcbarlo, post #16

No wlasnie oczym, pisze teraz na Core2Duo 2.66 Ghz z Radkiem 1950xt (chlodzenie Hr-03). 2Gb ram (4.4.4.12), raczej mam pojecie co to znaczy szybkosc... :D.

I chce miec taka Sam440 + OS4.0. Moge?

Kreciu
[#18] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@XaVeR, post #6

Dla mnie mimo wszystko jest to pozytywny news.



Mi sie juz znudzily takie atrakcje. Od kilkunastu lat zawsze to samo. Kitowanie. Poki co Sam ma z Amiga tyle wspolnego co ogorek kiszony z kotltem z cukini :P
Ot, kolejny jakis tam sprzet w ofercie komputerow przemyslowych.
[#19] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@Skotos, post #12

A gdyby w przyszlosci, stalo tu przedszkole, i wasze dziecko ktorego jeszcze nie macie (sprawdzic czy nie ksiadz)....
[#20] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@stefkos, post #19

i has no os4. sheepz dnt ker, ll use linuae.
[#21] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@amigafan, post #14

Pogadamy za pol roku, ok?;)

Ostatnia edycja: 06.10.07 03:52:59
[#22] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@Krecik, post #17

A kupuj, nawet 10. Niech Ci na zdrowie wyjdzie.

Tylko mi pisz glupot jak ta o MiniMaku.
[#23] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@Skotos, post #12

ACube wyszła do nas z sercem na reku, tzn. z reklamą

Jasne, gdzie znajdą drugie tak naiwne środowisko jak amigowce, które łyknie wszystko jak młode łabędzie?

możłiwością uruchomienia - oczywiście w przyszłości

W przyszłości tu będzie przedszkole

O, stefkos już napisał ;)

Ostatnia edycja: 06.10.07 08:57:04
[#24] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@Fei, post #23

Jasne, gdzie znajdą drugie tak naiwne środowisko jak amigowce, które łyknie wszystko jak młode łabędzie?

Przypadek EFIKI ? :)
[#25] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@ems, post #24

Nie kojarzę, żeby jakiś miłośnik OS4 zamawiał Efikę. Bo i po co, skoro jest szansa jedynie na "szatański" MOS na to.
[#26] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@Andrzej Drozd, post #18

Ot, kolejny jakis tam sprzet w ofercie komputerow przemyslowych.
Kitowanie.

Czyli dokładnie tak samo jak Efika
[#27] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@amigafan, post #26

Na chwilę obecną - tak.
[#28] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@Krecik, post #11

"core 2 duo 1.86 (tak to jest BARDZO szybkie)"

tam szybkie zaraz :P NIe tak trudno znowu go zamulic przecietnemu grafikowi z VERWA :D
[#29] Re: Samantha 440EP w sprzedaży
Panowie ems i amigafan. To jest wątek na temat Samanthy. Wyciąganie tutaj Efiki to nie pierwsza w waszym wykonaniu próba zrobienia offtopica i flamewara. Jeżeli pasjonujecie się Efiką, to forum stoi przed Wami otworem. Natomiast tu na razie zostajecie ostrzeżeni, próba kontynuacji skończy się prozaicznym banem.
[#30] Re: Samantha 440EP w sprzedaży

@mcbarlo, post #22

a co napisalem zle, nieladnie, niepoprawnie itp?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem