Komentowana treść: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki
[#1] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki
warto dodac ze nie ma wersji cd, jest tylko dvd i instalacja z sieci.a linkdo obrazu jest na http:://download.opensuse.org
[#2] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki
a czy ktoś wie, czy obraz ISO dla PPC jest już poprawny?
bo wczoraj zainstalowałem sobie wersję x86 z DVD i muszę powiedzieć, że jest zupełnie OK... chyba się uruchamia szybciej, i obsługuje MP3 na dzień dobry (nie wiem jak z innymi multimediami, ale to i tak spory postęp :) )
[#3] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@wali7, post #2

hmm. nie wiem jak ppc, ale na x86 od wersji 7.3 mp3 zawsze mi gralo z kopa. starszych nie pamietam
[#4] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@Valwit, post #3

w 10.1 był plugin do Amaroka wykorzytujący do dekodowania MP3 RealPlayera, w 10.2 zniknął...
nie znalazłem nic od MP3 (ale możliwe że coś było - jestem całkowicie zielonym linuksowcem), radziłem sobie kompilując pełne Xine-lib (co niestety nie udało mi się na PPC)
[#5] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@wali7, post #4

hmm. tak sobie mysle ze moze u mnie nie bylo tego problemu bo sb live sprzetowo dekoduje mp3. ale w sumie na laptopach tez nie bylo problemu nigdy
[#6] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@wali7, post #4

xmms,audacious nie wymagaja xine do odtwarzania mp3 ,a sa zawarte w opensuse 10.3 ppc

oba to swietne klony winampa 2.x coprawda xmms jest juz leciwy ,ale za to audacious i beep media player sa swieze

dodatkowo w pakietach 10.3 widzialem pakiet amarok-xine dla ppc


Ostatnia edycja: 07.10.07 14:12:16
[#7] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki
No i co - nie linuxbox?
Linuxbox jak jasna cholera!
;)
[#8] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki
Linux Dosc fajny, mozna sobie dodac repozytoria...(sa niezaznaczone), aczkolwiek YAST mnie irytowal.
Moze ktos da Screeny jak to pracuje na EFICE ? glxgears moze ktos poda ? Jesli wgral stery do ATI lub Nvidii.

Ostatnia edycja: 07.10.07 14:12:23
[#9] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@kwolf, post #8

stery ati/nvidi pod ppc chyba nie istnieja (poza tym co w xorgu siedzi)
[#10] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@wali7, post #2

Hehe, zawsze był poprawny - kłopoty z instalacją na Pegazie, są związane z bugiem/nie pełną obsługą ISOFS przez OF/SF...
Ilość bugów w OF, na cm2 zdecydowanie przekracza już wszystkie normy, jak Genesi/bPlan nie wyda szybko update'u to będzie bieda... :(
Tak, czy siak, żeby zainstalować SuSE 10.3, wystarczy skopiować plik /suseboot/inst32 na HDD(na przykład na partycję boot) i mieć płytę DVD w napędzie podczas bootowania. Piszę to właśnie z 10.3, więc wiem co piszę. :P
Co do mp3 i innych multimediów, to wystarczy(przynajmniej u mnie wystarczyło :P), wykonać następujące komendy(w konsoli):
zypper -v ar ftp://spike.fa.gau.hu/pub/pmppc103/ pacman(dodajemy pacmana do listy repo)
zypper -v in libxine1(instalujemy xine)
Można jeszcze:
zypper -v in mplayer(instalacja MPlayera)
[#11] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@Torn, post #10

A który plik trzeba przegrać do fedory 7 aby działała instalacja?
[#12] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@Torn, post #10

a libxine1 jest dodatkiem do Xine-lib, tak? czyli musi być oryginalny, novellowski xine-lib?
[#13] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@kwolf, post #8

zamiast yasta masz debianowy apt-get jak chcesz.
[#14] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@wali7, post #12

Nie, to "to samo", tzn. libxine1 zastępuje xine-lib. Z resztą, po
prostu się nie przejmuj - zypper załatwi i ustawi wszystko za
Ciebie... N.p. u mnie, dodatkowo dociągnął libfame...
Jakby co, to pisz na forum i będziemy kombinować.
Aha, tak jeszcze "ogólnie" - 3D u mnie nadal nie działa, ale
przynajmniej *coś* wyświetla, zanim wiesza kernel - to i tak lepiej,
bo 10.2 po prostu wieszał kernel. Jeśli trend się utrzyma,
to w 10.4 będę miał 3D.
A tak w ogóle, to Xfce wymiata. :D
[#15] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@Arbuz, post #11

Potrzebny jest patch kernela(na libata - kolejny bug OF/SF
).Z tego co pisał Morgoth to jest już dołączony, więc rozumiem, że
wystarczy ściągnąć nowsze ISO, ale wiesz, Fedory nie używam, więc
pewien nie jestem.
[#16] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@Torn, post #15

Dobra ciągnę nową fedorę8 test 3. Swoją drogą to dziwne jeśli od czasu premiery fedory7 wiadomo było o tym bugu to dlaczego przy ósemce test2 (7.91) tego nie poprawili. Na wszelki wypadek pociągnę tez opensuse10.3
[#17] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@Arbuz, post #16

dlatego ze bledy OF w pegazach to plankton na rynku....
[#18] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@DRACOX, post #17

no nie wiem...
plankton pewnie w porównaniu do całego środowiska Linuksowców, jednak udział Pegasosów wśród PPC jest już zauważalny. chociazby na tyle, że Pegasos jest wymieniany jako jedna z oficjalnych platform dla której dedykowany jest OpenSuse PPC i dla której pojawiają się poprawki np. dodanie obsługi partycjonowania dysków przy pełnej obsłudze amigowego RDB w OpenSuse 10.2 PPC.
[#19] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@wali7, post #18

a ile tych platform poza makami jest?
[#20] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@Valwit, post #19

Maki już nie wspierają PPC, ale wiele płyt z PPC i z Power wychodzi spod ręki IBM.
[#21] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@Valwit, post #19

dokładnie - jak napisał AS - IBM produkuje(ał) trochę tego...
http://en.opensuse.org/Supported_PowerPC_hardware
[#22] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki
Zacząłem ściągać CD netinstall, sprawdzę tego pingwina :P.

Ostatnia edycja: 10.10.07 23:16:22
[#23] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@Korni, post #22

Śmiga :).
[#24] Re: OpenSUSE 10.3 także dla Efiki

@Korni, post #23

Do efiki jest już także Fedora9 final
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem