Komentowana treść: HSMathLibs 46.00 beta 1 dla WinUAE
[#1] Re: HSMathLibs 46.00 beta 1 dla WinUAE
Czy istnieje jakiś miarodajny tester wydajności bibliotek matematycznych? Bo jakoś nie zauważyłem przyrostu prędkości programów wykorzystujących te biblioteki po zainstalowaniu HSMathLibs pod WinUAE. Dotychczas używałem MathLibsUAE.

Ostatnia edycja: 02.11.07 21:57:03
[#2] Re: HSMathLibs 46.00 beta 1 dla WinUAE

@APC74, post #1

wczesniej byly w archiwym z bibliotekami, teraz sa osobno do pobrania na stronie - "english benchmark programs".
[#3] Re: HSMathLibs 46.00 beta 1 dla WinUAE

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

Dzięki. Jakoś przegapiłem je. Uruchomiłem te benchmarki i dopiero przy ustawieniu 10 000 000 powtórzeń da się zauważyć jakieś różnice na korzyść HSMathLibs. To i nie ma się co dziwić, że przy normalnej pracy nie udało mi się tego przyspieszenia zauważyć.
Na koniec odrobina spamu, czyli wyniki testów na moim WinUAE (im mniej tym lepiej):

10 000 000 iterations
HSML - HSMathLibs
MLUAE - MathLibsUAE
-------------------------------------

HSML - mathffpTest: 44.34s.
MLUAE- mathffpTest: 78.40s.

HSML - mathieeedoubtransTest: 88.00s.
MLUAE- mathieeedoubtransTest: 93.76s.

HSML - mathieeesingtransTest: 73.74s.
MLUAE- mathieeesingtransTest: 76.34s.

HSML - mathieeedoubbasTest: 27.42s.
MLUAE- mathieeedoubbasTest: 29.02s.

HSML - mathieeesingbasTest: 18.86s.
MLUAE- mathieeesingbasTest: 23.14s.

HSML - mathtransTest: 95.92s.
MLUAE- mathtransTest: 130.22s.
[#4] Re: HSMathLibs 46.00 beta 1 dla WinUAE
zaoptymalizowanych pod WinUAE.

Lol. Ktoś się nieźle nudzi...
[#5] Re: HSMathLibs 46.00 beta 1 dla WinUAE

@MinisterQ, post #4

i jeszcze każe sobie płacić ;)
[#6] Re: HSMathLibs 46.00 beta 1 dla WinUAE

@APC74, post #1

Wielkie dzięki za MathLibsUAE, do tej pory nie wiedziałem o ich istnieniu. A co do płacenia za biblioteki, które niewiele a przeciętnemu użytkowikowi dają a powiedział bym nawet że nic to lekka przesada! :)
[#7] Re: HSMathLibs 46.00 beta 1 dla WinUAE

@Thom/CT, post #6

Jeżeli chodzi o UAE to się z Tobą zgodzę - Matthias Henze raczej na tej kompilacji nie zarobi.
Ale co do klasyka to sprawa ma się zupełnie inaczej - tu HSMathLibs są klasą samą w sobie i moim zdaniem te biblioteki są warte każdego z tych kilku euro, które trzeba za nie zapłacić. Zresztą wersja niezarejestrowana działa tak samo szybko jak zarejestrowana, tylko od czasu do czasu wyświetla okienko z prośbą o rejestrację - tyle to można przeboleć na początku a zainstalować na klasyku (o ile ma się FPU) warto, bo różnica jest kolosalna w porównaniu do standardowych bibliotek systemowych.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem