Komentowana treść: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion
[#1] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion
Jasny gwint...Zawsze wydawało mi się że Hyperion jest własnością braci Friedenów.
[#2] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion
Ja juz sam nie wiem co mam o tym wszystkim myslec. Cyrk na kolkach :(
[#3] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion
niech se idą wadzić na podwórku mikrosoftu...
niech Amiga Inc pozwie Microsoft ze zrobili podobne okienka co w workbenchu1.3.

a niech juz zostawią wspokoju amigowców i tych co chcą dobrze dla amigi.
[#4] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion
To może niech Hans-Joerg pozwie Thomasa, to będzie jeszcze trudniej? OK
[#5] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion
Nie no coś wspaniałego ... poprstu farsa i tyle ....
To już wiadomo dlaczego jeden z fridenow pisał na AW.net że nie pracuje już nad kernelem dla A1 ...
Teraz tym bardziej wątpie że powstanie OS4 na sam czy coś innego.
I wydaje mi się że kasa z OS4 classic idzie na proces a nie na rozwój OS-a ...
szkoda szkoda szkoda ....
[#6] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion
Posiadanie praw do OS4 staję się modne - to ja też chciałbym się przyznać do posiadania znacznych praw do OS4.

Pozwij mnie! ugryź mnie! ;)
[#7] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@alpine, post #6

Co byś chciał mieć z OS4 ?:) Aaaa pewnie ikony :P
[#8] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion
a mnie sie wydaje ze ktos na tym calym zamieszaniu dobrze korzysta. A do tego bedzie poscycal caly konflikt tak dlugo jak to jest tylko mozliwe.
[#9] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@Koyot1222, post #8

Ktoś na pewno ale nie userzy OS4....
[#10] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion
ale jazda, robimy zrzute i idziemy do sadu ze tez mamy prawa do os4? :D
[#11] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@Drako^lM, post #9

idac tropem teorii spiskowych, pewnie zupelnie nie zwiazany z amiga... A moze to obcy?
[#12] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion
Podziwiam. Ja tak nie potrafie OK
Szacun
[#13] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@Koyot1222, post #8

a mnie sie wydaje ze ktos na tym calym zamieszaniu dobrze korzysta. A do tego bedzie poscycal caly konflikt tak dlugo jak to jest tylko mozliwe.

Niemożliwe, IMHO, po co przedłużać proces? Skutkiem tego jest niemożność sprzedawania systemu licencjobiorcom, czyli brak jakichkolwiek wpływów z tego produktu. Zaś po długich bojach klientów także już nie bedzie.
[#14] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@Skotos, post #13

Nie marudz. Zaczekamy :P
[#15] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@Koyot1222, post #8

Na amigowych produktach nie da się nieźle korzystać. To wszystko jest
tylko (czy raczej "aż") hobby. Wspaniałe, kochane ale tylko i
wyłącznie hobby.

Ostatnia edycja: 23.12.07 21:30:55
[#16] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@Skotos, post #13

eee, mnie sie wydaje wcale nie niemozliwe... Gdzie dwoch sie bije tam trzeci korzysta. Proces trwa w nieskonczonosc, a zniecheceni "userzy" z kasa kupuja produkt "sprawdzony" u konkurencji.
[#17] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@MDW, post #15

Tiaaa, jakos te "hobby" przetrwalo ponad 10 lat i w dalszym ciagu przez nastepne lata z powodzeniem bedzie mozna sprzedawac np kapcie z "boing". Z mojego punktu widzenia Swiat amigi przez te wszstkie lata to calkiem dobra mlekodajna krowa, z ktorej nie jedni juz mleko pili, a teraz pomimo ze to juz tylko 0,5% to i tak da sie jeszcze cos z tego wycisnac :)
[#18] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion
Mnie zastanawia - czy wszystkie amerykańskie rozprawy są tak jawne?
Wyobraźmy sobie gdyby tacy potentaci jak m$ i Apple starli się w sądzie (co już przecież miało miejsce) to czego można by się dowiedzieć.
Gdyby jako dowody w sprawie zaczęto publikować strategie handlowe, projekty wraz z podaniem etapu zaawansowania prac, treści umów i kontraktów (z kim, co i za ile), itp to byłoby dla nich katastrofalne.
Ujawniłoby przed konkurencją ich wszelkie plany i ew. słabe strony.
Mogłoby to doprowadzić nawet do ich upadku poprzez spadek wartości akcji przez proces a do tego konkurenci wykorzystali by zdobyte dzięki rozprawie informacje.

Dlatego pytanie do zaznajomionych z działaniem amerykańskiego systemu sądowniczego - czy wszystkie rozprawy są publikowane w necie?
[#19] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@Drako^lM, post #5

To już wiadomo dlaczego jeden z fridenow pisał na AW.net że nie pracuje już nad kernelem dla A1
Jedno z drugim chyba nie ma wiele wspólnego.
Pozew został złożony w maju, nie przeszkodziło to jednak w dokończeniu systemu na Klasyki.
Przytaczane przez Ciebie info o A1 również pojawiło się dopiero ostatnio.
News na PPA pojawia się teraz ale dotyczy rzeczy, która wydarzyła się ponad pół roku temu.

Ostatnia edycja: 23.12.07 23:45:04
[#20] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@amigafan, post #19

....o nie znowu LPR wrocil...a juz byl spokoj.
[#21] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@amigafan, post #19

O to wiedziałeś to tym już pół roku temu .... Zobacz najpierw date publikacji tego dokumentu ( pdf-a ).
[#22] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@amigafan, post #18

Publikacje w necie, są tylko odpryskiem jawności procesów cywilnych. Po prostu justia to taki serwis jest który sie właśnie zajmuje ułatwianiem dostępu do akt procesowych.
Jako przykład z "dużego świata" podam proces SCO przeciwko IBM - z racji tego, że był to bardzo istotny proces dla społeczności FLOSS, akta z procesu i jak i sam jego przebieg były szeroko komentowane na różnych portalach linuksowych.
Do tego, w amerykańskim systemie prawnym, masz zasadę precedensu, stąd dostęp do akt procesowych jest bardzo istotny nawet dla studenta prawa.
A ogólnie, to jawność procesów cywilnych występuje również w Polsce, jest tylko trochę inaczej pojmowana i z racji inaczej stosowanej zasady precedensu mniej istotna, przez co nie masz takich serwisów w Polsce.
[#23] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@amigafan, post #18

A co boisz się że wyjdą jakieś  brudy związane z OS4 ?
[#24] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@noowy, post #20

Spokój to był jak ciebie tu nie było.
Już ci piałem, że jak ci się nie podoba to możesz pisać sobie gdzie indziej.
Bo jak na razie jedynym twoim wkładem tutaj są zaczepki i prowokowanie flame - było fajnie aż nie zjawił się taki noowy i swoim pierwszym komentem zaczął robić bagno.


Ostatnia edycja: 24.12.07 11:22:42
[#25] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@Drako^lM, post #21

Frieden na pewno wiedział o tym pół roku temu i jakoś nie przeszkodziło mu to dokończyć AOS4 na Klasyka więc twoja sugestia, że przez ten pozew nie będzie pracował nad kernelem dla A1 jest niesłuszna.
[#26] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@Drako^lM, post #23

Na razie to wyszły same pozytywy.
"Wielcy" tego świata byli/są zainteresowani AOS4, a to bardzo cieszy.

Ostatnia edycja: 24.12.07 11:24:08
[#27] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@amigafan, post #25

"niesłuszna", to złe słowo, raczej przedwczesna.
Weż pod uwage, że wersja klasyk jest trochę inna(bo Hyperion ma z niej kasę "od ręki"), a faktem jest, że już nawet najbardziej zagorzali fanatycy AOS4 jak Mufa, narzekają na brak update dla A1...
Także raczej po prostu trzeba poczekać i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie.
[#28] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@amigafan, post #26

Raczej moża podkreślić że "byli" zainteresowani .....
[#29] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@amigafan, post #26

> "Wielcy" tego świata byli/są zainteresowani AOS4

A jakieś przykłady tych "Wielkich", którzy byli zainteresowani Amiga OS4 w przeciągu ostatnich... powiedzmy 5 lat?

Dodam tylko że 5 lat to na rynku software (a tymbardziej OSów) to ogrom czasu.
[#30] Re: Bracia Friedenowie pozwali... Hyperion

@Solo Kazuki, post #29

Właśnie. Też jestem ciekaw, jacy to wielcy tego świata są (lub niedawno byli) AmigaOS zainteresowani.

Ostatnia edycja: 26.12.07 17:27:20
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem