Komentowana treść: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)
[#1] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)
No fajnie ;)
[#2] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)
Eeeee, dużo jak za takie coś to nawet bardzo dużo , no ale ja się nie znam i nie trolluje już ;)
[#3] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@Olo, post #2

...i nie trolluje już

Obiecanki - cacanki... ;)

Z przesyłką i podatkiem powinno wyjść w okolicach 500zł. Wziąwszy pod uwagę cenę części, robociznę i niski popyt to wcale nie wygląda na duże zdzierstwo.
[#4] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@APC74, post #3


Z przesyłką i podatkiem powinno wyjść w okolicach 500zł.


Oj, dodaj jeszcze ze dwie stówki na różne VAT-y i przesyłkę.
[#5] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@gucio, post #4

138 euro + włoski VAT (chyba 20%), to daje nam jakieś 169 euro, czyli 670 PLN (przy zastosowaniu zabójczego kursu 4.00). Do tego koszty przesyłki i zmieścimy się realnie między 650 a 700 PLN.
[#6] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@mailman, post #5

Trochę dużo, jak za A500...
Na Allegro poniżej 100 się pałętają, w dodatku z osprzętem i softem.
[#7] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@gucio, post #4

Ups. Ojro z $ mi się pomyliło. Sorki. :D
[#8] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@mailman, post #5

obecny kurs ojro to 3.6pln
[#9] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@DRACOX, post #8

Poniżej 650 PLN z dostawą i tak nie zejdziesz (kurs dałem większy, żeby było prościej liczyć, a końcowa cena jak widzisz uwzględniła tę "przebitkę" :)
[#10] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@mailman, post #9

imo stanowczo za drogo .

w takiej cenie to mozna kupic nowe (65nm) Xbox 360 Arcade

Ostatnia edycja: 30.12.07 12:22:01
[#11] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@APC74, post #3

500

Drozsze toto od trzech golych A1200 ;)
Nie dziekuje, mam jeszcze prawdziwe Amigi i to nawet z ukladami AGA :)

Dodane: 600-700 to juz naprawde trzy bez " ;) " :P

Ostatnia edycja: 30.12.07 12:28:17
[#12] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@DRACOX, post #10

Ale ten co chce mieć MiniMiga, a nie potrafi sam złożyć, to i tak go kupi. Nie ma na razie innej alternatywy (jeśli chodzi o MiniMiga). A500 nie stanowi konkurencji - jest to sprzęt leciwy, który nie wiadomo kiedy padnie i kiepska jest jego sytuacja dotycząca serwisowania.
[#13] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@mailman, post #12

jeśli chodzi o składanie samodzielne, to wydaje mi się, że licząc po cenach części kupowanych i płaconych osobno w różnych firmach wyjdzie nie tak dużo taniej
[#14] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)
Efika potrafiła by zemulować a500?? 140 oiro za takie coś to leka przesada...
[#15] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@wali7, post #13

cena mnie zaskoczyla. porownujac do cen aktualnie produkowanych cudakow do c64 zawierajacych kilka scalaczkow to nie jest zbyt wygorowana. pewnie bedzie hitem sprzedazy. ciekawe co na to amiga.
[#16] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@arti4-92, post #14

To kup czesci i zrob calosc sam, a wtedy przekonasz sie ze wcale az tak duzo kasy za gotowego minimiga nie chca.
[#17] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@hakonwpz, post #15

myślę że Amiga może mieć do tego stosunek taki jak do UAE - to jest emulator, do uruchomienia wymaga np. posiadania Kickstartu w pliku, który z kolei legalnie można posiadać mając również A500
[#18] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@wali7, post #17

Mam wątpliwość, czy MiniMiga można nazwać emulatorem.
[#19] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@FOrest, post #18

ja też.... no może lepiej komputer "wyrzeźbiony" w układzie programowalnym?
[#20] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)
niestety należy do tego sprzętowego UAE ;) dokupić jeszcze obudowę i zasilacz... no i joystick + myszkę + klawiaturę (na szczęście jest ps-2)... a także należy to podłączyć do monitora (brak wyjścia TV!). Ja do emulowania A500 wolę jednak używać xBoxa, który zresztą emuluje nie tylko A500 jak minimig, ale także kości AGA, no i jest znacznie tańszy (choć teraz można już kupić tylko używane) :D
[#21] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)
Bardzo fajnie, ACube to jednak firma która dotrzymuje obietnic

Co do ceny, to biorąc pod uwagę szukanie tego wszystkiego, a potem sklejanie tego to nie jest zbyt wygórowana. :)
[#22] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@ntx, post #20

Witam
Chcialem sie zapytac Co to jest ten MiniMig ( nie znam angielskiego wiec na strony tego projektu nie wchodze i malo o nim jest mowa , wiec jak ktos moze przedstawic konfiguracje SPRZETOWA i SYSTEMOWA i PROGRAMOWA to bede wdzieczny ), a co do xBoxa to w Slupsku w Realu stoi jeszcze jeden egzemplarz calkiem nowiutki ( bialy ), teraz nie pamietam dokladnej ceny , ale byla cos 600 z groszami . Jeszcze miesiac temu BYLY dwie ( czarna ) ale juz tamta czarna ktos kupil .
Pozdrawiam
ps. a jakie systemy mozna uzywac na xBoxe, ze sie tak zapytam ( bo w sklepie i tak nie udzieliliby mi odpowiedzi ).
[#23] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@Piotr Myszkowski, post #22

konfiguracja sprzetowa jest na stronie acube-systems.
[#24] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@Piotr Myszkowski, post #22

Chcialem sie zapytac Co to jest ten MiniMig

W skrócie - zminiaturyzowany klon A500 używający prawdziwego procesora 68000, a układy specjalizowane są zastąpione jednym dużym układem programowalnym.
[#25] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@Grzegorz Kraszewski, post #24

Dzieki

A dlaczego "prawdziwym 6800" caly czas myslalem ze A500 jest wyposazona w 6800 ,chyba zle myslalem . A co z systemem i programami?
[#26] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@Piotr Myszkowski, post #25

6800 to bardzo stary 8bitowy procesor Motoroli (mniej więcej rówieśnik intelowskiego 8080)
68000 to coś zupełnie różnego, a A500 jak najbardziej wyposażona była w ten własnie procesor (podobnie jak Atari ST, czy pierwsze Maki)
[#27] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@Piotr Myszkowski, post #22

Chcialem sie zapytac Co to jest ten MiniMig

Słyszałeś o wyszukiwarce?
[#28] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@Piotr Myszkowski, post #25

A dlaczego "prawdziwym 6800" caly czas myslalem ze A500 jest wyposazona w 6800 ,chyba zle myslalem . A co z systemem i programami?

Po pierwsze 68000 a nie 6800.

Po drugie napisałem "prawdziwym", żeby uświadomić co poniektórym piszącym w tym wątku, że MiniMig nie jest emulatorem, tylko komputerem z procesorem takim jak A500.

Po trzecie - system można przenieść z A500, wszystkie programy z A500 zadziałają (a przynajmniej zdecydowana większość).
[#29] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@Piotr Myszkowski, post #25

to chyba znaczy ze nie emulowanym tylko prawdziwym :), a co do xboxa, to można nią nim uruchomić Linuxa(sam dziś próbowałem, chodzi całkiem fajnie), Windowsa 98 można też odpalić, ale praca na takim systemie nie należy do wygodnych.

Edycja: Czekam na coś podobnego tylko a600 , lub a1200 :) z kontrolerem ide i trzema aktywnymi pci xD

Ostatnia edycja: 30.12.07 23:05:22
[#30] Re: MiniMig od ACube Systems za 138 euro (netto)

@Grzegorz Kraszewski, post #28

Pozostaje podziekowac za informacje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem