Komentowana treść: Podsumowanie roku 2007
[#1] Re: Podsumowanie roku 2007
Ja w kwesti formalnej - sprzet pod sputnika na os4 dostalem pod koniec zeszlego roku. A oprocz tego - czy pierwsza czesc nie powinna sie zwac "AmigaOS" zamaist "AmigaOS 4"? Opisywany jest tam Clone-A i MiniMig ktore z os4 wiele wspolnego nie maja. To tyle
[#2] Re: Podsumowanie roku 2007
Ja również chciałbym delikatnie zauważyć że Chełm nie znajduje się na południu Polski lecz na wschodzie ;)
[#3] Re: Podsumowanie roku 2007

@marcik, post #1

@Marcik

Poprawiłem.

@SirLucas

Nie poprawiłem. Napisane jest tam "głównie", więc mogą być także gdzieś indziej ;)

Dzięki chłopaki za uwagi.
[#4] Re: Podsumowanie roku 2007

@mailman, post #3

Jest subtelna różnica między "...głównie na południu...." i "...głównie na południu i...gdzieś indziej" lub "...głównie na południu i na wschodzie..." ;)
AmiParty ma taką samą częstotliwość występowania jak Amizaduszki i AmiMajówka... OK

Ostatnia edycja: 01.01.08 15:42:00
[#5] Re: Podsumowanie roku 2007
Nigdy nie byłam mocna z geografii ale całe życie myślałam, że Chełm (Lubelski) jest na wschodzie Polski.
a ja GŁóWNIE bawiłam się na AmiParty w Chełmie. Cóż,życie ciągle potrafi zaskakiwać (nie)zawsze pozytywnie
[#6] Re: Podsumowanie roku 2007

@Sir_Lucas, post #4

Jeżeli popatrzeć na Polskę to Kraków i Chełm są po jego południowej stronie... bardziej niż północnej. Natomiast Kraków jest po zachodniej a Chełm po wschodniej...
[#7] Re: Podsumowanie roku 2007

@Sir_Lucas, post #2

i źle :) ...

Dokładnie to południowy-wschód :)
[#8] Re: Podsumowanie roku 2007

@MaaG^dA, post #6

No więc właśnie - nie ma o co kruszyć kopii - Chełm jest na południu
jak się patrzy z perspektywy północ-południe i na wschodzie, jak się
patrzy z perspektywy wschód - zachód, także jeśli 99,9% amigowych
imprez odbyło się w Krakowie i Chełmie, to można powiedzieć że
"głównie na południu", tak samo jak " na wschodzie i zachodzie Polski"
:P
[#9] Re: Podsumowanie roku 2007


Ostatnia edycja: 01.01.08 17:00:37
[#10] Re: Podsumowanie roku 2007
http://pl.wikipedia.org/wiki/Che%C5%82m

Chełm (ukr. Холм – Chołm) – miasto na prawach powiatu we wschodniej Polsce.

z geografii dwója

http://mapa.szukacz.pl/
Chełmów w Polsce "mnogo" więc co za różnica czy na wschodzie czy zachodzie... Co za różnica gdzie sie jedzie czy do Chełma Żarskiego czy w Gdańsku czy nawet w Krakowie "cały świat to jeden wielki Chełm" I.B.Singer.

Chełm Lubelski zaliczany jest do Wschodniej ściany Polski a nie do Południowo Wschodniej i nie chodzi o kruszenie kopii czy innych broni drzewcowych bazujących na włóczni tylko o poprawność.
Moim skromnym zdaniem : wielkie faux pas pod tytułem " gdzieś indziej" tzn. gdzie??A long time ago in galaxy far far away...,??
Odnoszę wrażenie, że wszystko dzieje się w Krakowie a reszta to ...gdzieś tam coś kombinuje. Przykro.. biorąc pod uwagę zaangażowanie ludzi organizujących AmiParty i ludzi, którzy przyjeżdzają na AmiParty do Chełma (bo do Krakowa nie mogą z różnych powodów)i świetnie się bawią.
To trochę tak jakby napisać : Mos'a 2.0 robi R. Schmidt i ktośtam.

[#11] Re: Podsumowanie roku 2007

@flea, post #10

Amimajówka i Amizaduszka odbywają się w Krakowie w dzielnicy która nazywa się..............Chełm :P
[#12] Re: Podsumowanie roku 2007
Nowy Rok widzę zaczyna się tradycyjnie amigowo, od swary. :P
[#13] Re: Podsumowanie roku 2007

@flea, post #10

Przykro.. biorąc pod uwagę zaangażowanie ludzi organizujących AmiParty i ludzi, którzy przyjeżdzają na AmiParty do Chełma (bo do Krakowa nie mogą z różnych powodów)i świetnie się bawią.

A mnie jest przykro, że muszę czytać takie bzdury, z których można niesłusznie wywnioskować, że potępiam lub nie doceniam tego, że gdzieś poza Krakowem coś się dzieje. To jest jak czytanie między wierszami czegoś, czego nie ma. Następnym razem samemu proszę się wziąć i coś napisać, bo Twojego tekstu ani jednego na PPA nie ma.

Kończąc ten wywód, jak już wspominałem, a Torn powtórzył, słowo-klucz to głównie. Głównie nie oznacza tylko ani wyłącznie, lecz coś jakby między innymi. A dla tych, co nadal nie rozumieją, proponuje pamiętać, że oprócz spotkań w Krakowie i Chełmie odbywają się także spotkania GGUA w Gliwicach (ja, wbrew pozorom, nie mam jak wielu innych klapek na oczach i dostrzegam nie tylko to, co chcę zobaczyć), a to już jak w mordę strzelił 2:1 dla południa.

EOT.
[#14] Re: Podsumowanie roku 2007

@mailman, post #13

Jest 2:2.

Amiparty i Amiga Eastern Meeting. Ostatnie odbyło w 2005, ale kto wie czy nie odbędzie się w tym roku. ;)
[#15] Re: Podsumowanie roku 2007

@flea, post #10

To trochę tak jakby napisać : Mos'a 2.0 robi R. Schmidt i ktośtam.

Ale w tym przypadku IDEALNIE trafiłaś w sedno sprawy, bo tak właśnie jest. :D
[#16] Re: Podsumowanie roku 2007
Podsumowaniem roku w komentarzach jest czepianie się słówek, a ogień dyskusji płonie nadal ogień piekielny
[#17] Re: Podsumowanie roku 2007

@Sir_Lucas, post #14

A teraz powiedz mi, co te imprezy z 2005 roku i "być może" z 2008 roku mają wspólnego z podsumowaniem z 2007 roku?

AmiParty 3 - Chełm
Amimajówka - Kraków
AmiParty 4 - Chełm
Amizaduszki - Kraków
GGUA - Gliwice

Weź pod uwagę, że te imprezy na południu odbywają się KILKA razy w roku!
A najważniejszy i tak był zlot PPA2007, który się odbył na samym południu południa.

I skończcie wszyscy popychać już te pierdoły, Nowy Rok nie oznacza czystego konta. :P
[#18] Re: Podsumowanie roku 2007

@SirLEO, post #17

Ok, masz rację. Mea culpa.

EOT.

Najważniejszym wydarzeniem w tamtym roku dla mnie była Amimajówka, a na niej pokaz Mosa 2.0 w wykonaniu Jacy. OK
Innym równie ważnym było też wypuszczenie przez Hyperion i ACube OS 4 dla Classica.

Ostatnia edycja: 01.01.08 18:24:53
[#19] Re: Podsumowanie roku 2007

@flea, post #10

Rany... Przecież nie o to chodzi, że ktoś nie wie gdzie jest Chełm,
lub zlewa to miasto bo jest "gdzieś tam".Proste wyjaśnienie:
1)
klikamy
2) Dzielimy sobię Polskę na tej mapie na dwie połowy "Górną" i "Dolną"
3) Stwierdzamy, że Chełm jest "poniżej" linii, ergo, możemy
powiedzieć, że jest na południu, proste.
Tak samo, można powiedzieć, że Katowice są na południu lub że są na
zachodzie - zależy, która oś nas w tym wypadku bardziej interesuje...
I samo to, że stwierdziliśmy, że Katowice są na południu, nie
powoduje, że:
1) Nie szanujemy Katowic
2) Nie wiemy gdzie leżą
3) Wogóle to "gdzieś tam" w innej galaktyce

No chyba, że powiesz mi, że Chełm jednak nie jest "poniżej" na tej
mapie i wogóle to już Białystok bardziej na południe jest
[#20] Re: Podsumowanie roku 2007

@Torn, post #19

Chyba mi nie wmówisz że Chełm jest bardziej na południu niż Kraków czy Katowice
[#21] Re: Podsumowanie roku 2007

@Sir_Lucas, post #20

łukasz daj spokój :)
[#22] Re: Podsumowanie roku 2007
Ach zrobilo sie tak "Amigowo"
[#23] Re: Podsumowanie roku 2007

@kwolf, post #22

Bo o klimat trzeba dbać ;)
Choć mnie to bardziej przypomina "Latający cyrk Monty Pytona"...
[#24] Re: Podsumowanie roku 2007

@Sir_Lucas, post #20

A napisałem tak? EOT, bo już nie ma o czym... pomysł
[#25] Re: Podsumowanie roku 2007
Tak sobie czytam i czytam i zdziwko:
- IOspirit ?! pozegnanie;
- i Chris 'daje dupy'?! Co ze stosem USB?

Same 'dobre' wiadomosci....
[#26] Re: Podsumowanie roku 2007

@marcik, post #1

Marcik zobacz co na execu napisał Bielski pod komentami o przeglądarce OWB.
[#27] Re: Podsumowanie roku 2007

@Dzban, post #26

Mam wrażenie, że to komentarz nie na temat.
[#28] Re: Podsumowanie roku 2007

@Grzegorz Kraszewski, post #27

Jest bardzo na temat jak podsumowali to że Marcik chce zrobić Sputnika na Amiga OS4.
[#29] Re: Podsumowanie roku 2007

@Dzban, post #28

Generalizujesz, a przynajmniej nie jesteś do końca precyzyjny pisząc w ten sposób. Tam jest więcej osób niż kb i rch.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem