Komentowana treść: Najlepsze produkcje scenowe roku wg 4Sceners.de
[#1] Re: Najlepsze produkcje scenowe roku wg 4Sceners.de
Obejrzałem właśnie "Best graphics" - żadna rewelacja, gdzie się podziali dobrzy, scenowi graficy?
[#2] Re: Najlepsze produkcje scenowe roku wg 4Sceners.de

@PopoCop, post #1

Wyrośli ze sceny i pracują.
[#3] Re: Najlepsze produkcje scenowe roku wg 4Sceners.de

@MinisterQ, post #2

Wyrośli ze sceny i pracują.

Wykonując ekscytujące projekty opakowań lodów waniliowych albo
folderów reklamowych huty miedzi. :) Ja sobie uświadomiłem, że
komercha jaka by nie była i dla kogo by nie była robiona nie będzie
miała tego klimatu co robienie z własnej woli czegoś na własny
rachunek i we własnym czasie. Tego ostatniego niestety prawie
wszystkim brakuje. W naszym kraju ludziom ciągle brak
czasu i pieniędzy na hobby, zainteresowania. Nie potrafimy się bawić,
liczymy każde 50 zł. To jest żałosne i smutne. Wiem, bo i mnie to
dopadło. :( To znaczy w moim przypadku dotyczy to głównie czasu, bo
jeszcze na szczęście nie mam oporów przed wydawaniem pieniędzy na
ami-świat. :)

I jeszcze coś. Całe życie śmiałem się z amatorskich projektów i
uważałem je za coś gorszego od tego co robią "poważne" firmy. Jednak z
czasem przekonałem się, że firmy, które od strony sieci wyglądają na
maksymalnie profesjonalne od kuchni okazują się tworem nawet dużo
mniej profesjonalnym od nieformalnych grup scenowych. Jednak wielka
amatorszczyzna. Za głowę się czasem łapię jak widzę te "profesjonalne"
rozwiązania "profesjonalnych" firm. Przyznam się, że trochę podnosi to
na duchu mnie - wiecznego amatora i beginnera.
:)

Ostatnia edycja: 01.01.08 19:47:59
[#4] Re: Najlepsze produkcje scenowe roku wg 4Sceners.de

@PopoCop, post #1

Grafika 2, 3 i 4 moim zdaniem ładniejsze i ciekawsze od pierwszego miejsca. 5 to... jakaś makabreska. ;)
Dema i intra jutro oglądnę. :)
[#5] Re: Najlepsze produkcje scenowe roku wg 4Sceners.de
Brawa dla Kiera i Ubika.
[#6] Re: Najlepsze produkcje scenowe roku wg 4Sceners.de

@MDW, post #3

masz racje! Trzeba podziwiac wszeljakie amatorskie projekty, a nie komerchy, które zadnego klimatu niemają.

Pod warunkiem ze amatorki niesą klonem tych komerchy-projektów,
bo wtedy to bedzie nieudana podobizna.

amatorskie produkty są te fajne, które wyrózniają sie unikalnymi
pomysłami, które niewystępują w komercjach.

kiedys takich produktów, było pełno, grafiką niezadziwiała lecz pomysłami. Dlatego też uwazam niektóre po dzis spektrumówki i inne produkty lepsze od dzisiejszych z super wypasiastą grafiką.
[#7] Re: Najlepsze produkcje scenowe roku wg 4Sceners.de

@ferdekk, post #6

Ja też się zgadzam ale nie do końca. :) Trudno odmówić jakości np. dzisiejszym grom tworzonym przez największe firmy świata. To znaczy firmowanym przez największe firmy świata, bo i tak w większości przypadków gra, która ma "wielkie znane logo" i tak jest robiona przez jakieś mniejsze studio developerskie będące podwykonawcą. To co powstaje nie miałoby szans powstać w domowym zaciszu. 2-3 ludków wieczorami nie jest w stanie stworzyć tego co robi firma w której kilkadziesiąt osób przez rok czy dwa lata robi min. 8 godzin dziennie coś za miesięczną stawkę równą rocznej czy dwuletniej pensji kasjerki z polskiego supermarketu. :) Gry z konsol NewGen to cudeńka, arcydzieła. Mi chodziło o to, że tworzenie takich gier w takich (bardzo fajnych czasem) fabrykach gier nie ma już tego klimatu. Robi się z tego po prostu praca. Czasem nawet całkiem fajna, w bardzo miłej atmosferze ale jednak praca. Nie ma już tej podjarki, która towarzyszy robieniu własnych rzeczy w domowym zaciszu. Nie ma tej satysfakcji nawet jak się widzi własny produkt reklamowany na co drugiej ścianie budynków w Nowym Jorku. :)

Odrębną sprawą są pseudo-profesjonalne firmy. Takie, które mają bardzo profesjonalnie wyglądająca stronę www, jakiegoś dobrego marketingowca od wizerunku firmy. Po zetknięciu z warsztatem takiej firmy czasem okazuje się, że niejeden amator klepiący coś w domu na własną rękę i tylko dla własnej satysfakcji ma ładniejszy warsztat pracy, bardziej dopracowane i lepiej przemyślane własne biblioteki, porządek w źródłach. Przez taką firmę przewija się kupa różnych ludzi. Często początkujących. Przychodzą, narobią bałaganu i odchodzą. :) Brak koordynacji tego co robią poszczególne osoby. Po prostu bajzel i brak konsekwencji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem