Komentowana treść: Encyklopedia amigowych wirusów
[#1] Re: Encyklopedia amigowych wirusów
Teraz taka baza ma znaczenie wyłącznie historyczne...
[#2] Re: Encyklopedia amigowych wirusów
Nie wiem, może i potrzebne, ale za czasów Amigi były wyłącznie wirusy dyskietkowe, zapewne o prostej budowie.
[#3] Re: Encyklopedia amigowych wirusów

@pwe, post #2

Ja pamiętam HappyNewYear'96, który doczepiał się do plików wykonywalnych i się klonował. Miałem go na HD, gdy przylazł wraz z jakąś scenową produkcją.
[#4] Re: Encyklopedia amigowych wirusów

@pwe, post #2

Za "czasów Amigi" powiadasz... Ciekawe określenie bo ciekawe czyjej Amigi ;) Były też wirusy inne niż "dyskietkowe", na moim twardym dysku kilka ich było, ale zawsze prędzej czy później amigowe oprogramowanie antywirusowe dawało sobie z nimi radę.
[#5] Re: Encyklopedia amigowych wirusów

@mailman, post #3

A i jeszcze, z dyskietek to pamiętam Saddama, który doczepiał się do pliku Disk-Validator z katalogu L:.
[#6] Re: Encyklopedia amigowych wirusów

@mailman, post #3

byl w jednej z dystrybucji Izviestii, bo byl tam opisany, opisany byl
tam tez antywirus, ale autor skladajacy chyba niezapanowal wtedy w
100% nad paczką i zainfekowany zostal tez plik z magaznem :)
[#7] Re: Encyklopedia amigowych wirusów

@mailman, post #5

Saddam był czadowy. Głupiał na AmigaOS 3.0, bo tam Disk-Validator był
już w ROMie i do dosyć ciężko było się do niego doczepić. :)

HappyNewYear96 to był chyba jedyny wirus z którym naprawdę miałem
problemy na Amidze. :)
[#8] Re: Encyklopedia amigowych wirusów

@MDW, post #7

Fajnie będzie coś takiego poczytać, ale teraz to już chyba nic z tego robactwa nie przetrwało, chyba że dla samej zabawy z posiadania takiego ustrojstwa.
[#9] Re: Encyklopedia amigowych wirusów

@mailman, post #5

Saddam, pamiętam go dobrze jak jeszcze nie było lekarstwa na to cholerstwo. Modyfikował pliki tak, że nie mogły działać bez saddama w pamięci. Jak usunąłem disk-validator z dyskietki albo było za mało miejsca na dyskietce żeby mogł się dograć to pliki wykazywały błąd odczytu. Miałem na wszelki wypadek dyskietkę saddam-live, jak się załadowało wirusa to wszystko chodziło :).
[#10] Re: Encyklopedia amigowych wirusów

@mailman, post #5

To bydle ubiło mi trzeci dysk do UFO.

Nastały wtedy smutne czasy, bo dwa lata mi zajęło znalezienie go u kogokolwiek.
[#11] Re: Encyklopedia amigowych wirusów

@mailman, post #3

Też go pamiętam ! :D
Co to był za wredny wirus :], zauważyłem go po tym, że zapamiętałem ile pamięci mam przy uruchomieniu. Po prostu tak często uruchamiałem swoją Amigę bez zmiany konfiguracji, że pamięć się nie zmieniała :]
No i te dyski brzęczące tak głośno, że dało się wykryć każdą próbę zapisu, bądź odczytu :], szczególnie łatwo było, gdy dysk twardy miał własną diodę.
[#12] Re: Encyklopedia amigowych wirusów

@mailman, post #3

Mi ten wirus swego czasu dał się mocnoooooo we znaki ;/




Benedykt
[#13] Re: Encyklopedia amigowych wirusów
Od zawsze myślałem żeby złapać amigowego wirusa trzeba mieć dużego farta :) A jednak... swego czasu miałem "przyjemność" obcowania z Hitch-Hikerem i Smegiem. Oprócz zainfekowanych plików wykonywalnych i zmniejszonej stabilności systemu żadnej poważniejszej szkody nie doświadczyłem. Oba robale przyszły do mnie na dyskietkach razem z PPC które kupiłem od jakiegoś gościa. Do dziś mam te dyskietki jak i wirusy, ktoś chce? ;)

btw, taka encyklopedia już istnieje - http://www.vht-dk.dk/vhtdk/amiga/desc/all.htm

Ostatnia edycja: 06.01.08 18:00:57
[#14] Re: Encyklopedia amigowych wirusów

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Teraz taka baza ma znaczenie wyłącznie historyczne...

Wiesz, ale kazdy programista ma swoj "pstryczek". W dobie intrnetu to nie jest problemem. Pstryk i juz mozesz zawiesic komputer/system ktory uzywa twojego softu. Nie pisze ze tak jest, ale jest taka mozliwosc. Prawda? :)
[#15] Re: Encyklopedia amigowych wirusów

@DarQo, post #13

ktoś chce?

Wystaw w necie jako ADF :P
[#16] Re: Encyklopedia amigowych wirusów

@Andrzej Drozd, post #14

Pstryk i juz mozesz zawiesic komputer/system ktory uzywa twojego softu.

Takie rzeczy to tylko w AmiGG .
[#17] Re: Encyklopedia amigowych wirusów
odnośnie treści newsa: nie żebym się czepiał, ale "geneza powstania" to takie masło maślane ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem