Komentowana treść: Diavolo Backup 2007 Edition
[#1] Re: Diavolo Backup 2007 Edition
Używa ktoś tego? Program zupełnie nie pasuje do wielkości dzisiejszych
partycji. Plik zaraz przekracza 2GB i już kicha. Chyba nawet proponuje
stworzenie drugiego pliku ale dopiero po tym jak mu się przepełni 2GB.
Żeby się to dało ustawić na początku. No bo weź tu czekaj. Tym
bardziej, że backup trwa KOSZMARNIE DŁUGO. Nawet bez kompresji.
Ciekawe czy w tej wersji jest lepiej...
[#2] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@MDW, post #1

Ja robie backup...na plyty DVDR lub DVDRW i problem z glowy...
[#3] Re: Diavolo Backup 2007 Edition
Diavolo Backup został napisany w AMOSie.
[#4] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@ferdekk, post #3

w AMOSie gdzie tak pisze?, bo API jest w C, ale sie nie znam ;P

przy okazji Diavolo uzywam w wersji Pro, mosowa nie lyka wszystkiego.
[#5] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@ferdekk, post #3

> Diavolo Backup został napisany w AMOSie.

Jak masz takie głupoty tu pisać na forum, to lepiej się od razu wypisz.
[#6] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@ferdekk, post #3

Użytkownik ferdekk za trollowanie to się chyba chce bana doczekać. To już nie jest Twój pierwszy post, który nie ma żadnego związku z tematu, popycha do przodu głupoty, a do dalszego ciągu dyskusji nawet nie raczysz się ustosunkować. Zachowujesz się niczym bot, którego chyba trzeba przyblokować.
[#7] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@mailman, post #6

Niech udowodni, że Diavolo Backup został napisany w AMOS-ie. A jak nie udowodni, to cóż, przy następnej okazji damy szansę odpocząć.
[#8] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@noowy, post #2

Ja robie backup...na plyty DVDR lub DVDRW i problem z glowy...

To znaczy tak po prostu wrzucasz pliki do FryingPan i wypalasz płyty DVD, tak? Partycje z danymi w ten sposób można archiwizować ale partycje na których są programy mogą mieć problem. Czy czasem przy odzyskiwaniu partycji z takiego backupa nie znikną jakieś bity protekcji czy softlinki? Poza tym trzeba też uważać z wielkością, bo dzisiaj przekroczyć 4.5GB to żaden problem. :) Przydało się coś co szybko samo podzieli partycję na płyty bez mierzenia.
[#9] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

przy okazji Diavolo uzywam w wersji Pro, mosowa nie lyka wszystkiego.

Czego nie łyka? Ja nie mam doświadczenia w używaniu Diavolo (raz go tylko spróbowałem) i chętnie się dowiem czegoś o nim. To normalne, że Diavolo tak koszmarnie długo robi plik backupa?
[#10] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@MDW, post #8

fakt - jak ostatnio robilem backup na cd to sie okazalo, ze nic po za katalogiem z Yamem juz niw wchodz - trzeba by spakowac :))) Ale jak juz pakowac, to czyms standardowym, co sie znajdzie zawsze jak zajdzie potrzeba.
[#11] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@Kaczus, post #10

Aż tak źle to chyba nie jest. Ja myślę, że wszystko powinno chodzić poza GoldED/MorphED/CubicIDE. Jakieś skrypty uruchamiające jakieś programy mogły potracić bit S albo przestać być "executable". To się da "naprawić". No ale nie o to chodzi żeby się grzebać w tym. :) Poza tym raczej wszystko powinno działać. No bo co takiego na przykład może się zepsuć w ImageFX, AmiGG czy ArtEffect? Przecież to tylko najzwyklejsze pliki, których skopiowanie nie zmienia czegokolwiek.
[#12] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@MDW, post #8

U mnie takich problemów nie mam jak opisujesz. Na płycie DVD zapisuję całą partycję systemową oraz drugą gdzie mam jakiś ważny soft (spokojnie starcza) a wszystkie dane typu obrazki czy inne pliki potrzebne do innego softu mam na kolejnej partycji które też sobie zgrywam na innej płytce. Jeszcze i się nie zdarzyło żeby coś po formatowaniu dysku i przegraniu z płyt nie poszło. Owszem jak się ma pliki większe niż 4GB to jest problem ale u mnie się nie zdarza.
Nie zajmuję się jakimś programowaniem lecz zwykłym użytkowaniem więc ten sposób archiwizacji się sprawdza.

Ostatnia edycja: 07.01.08 11:33:22
[#13] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@Kaczus, post #10

Ja pakuję za pomocą kodeka SHRI. Jest bardzo wydajny i w dodatku używa PPC. No i jakoś ta powolność nie jest aż tak wielka. Przy dużej ilości małych pliczków wychodzi tak samo szybko, jakby przegrywać z jednego twardziela na drugi podłączonych do oryginalnego kontrolera.
No i najważniejsze. Jeszcze nigdy mi nic nie stracił. Wszystkie jego archiwa są u mnie bezpieczne.
[#14] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@MDW, post #8

> Czy czasem przy odzyskiwaniu partycji z takiego backupa nie znikną jakieś bity protekcji czy softlinki?

Nigdy mi nic takiego się nie przydarzyło. A używam DB od zawsze.
[#15] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@kmilota, post #14

Nigdy mi nic takiego się nie przydarzyło. A używam DB od zawsze.

Mi chodziło o sposób z nagrywaniem zawartości całej partycji na CD/DVD. Ale dzięki za informację. Fajnie wiedzieć, że DiavoloBackup takich niespodzianek nie robi. Tylko nie rozumiem dlaczego on tak długo robi ten backup. :( I to bez kompresji danych.
[#16] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@MDW, post #1

pomylka - mozna skasowac - przepraszam

Ostatnia edycja: 07.01.08 14:58:58
[#17] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@MDW, post #15

Coś musi być "nie teges" z tym nowym Diabełkiem, skoro tak wolno mu idzie robienie backupu. Na klasyku, przy odpowiednio dobranym do możliwości CPU kompresorze, Diavolo śmiga jak przysłowiowy szatan. :)

Ostatnia edycja: 07.01.08 15:50:21
[#18] Re: Diavolo Backup 2007 Edition
Zajrzałem przed chwilą na stronę Diavolo i w Features znalazłem taki opis:

Extremely high speed (up to 2 MB per minute to disks... rotfl
No bez jaj - przy tworzeniu kopii z dysku na dysk za pomocą Diavolo, na mojej A1200 z '020 wyciskałem 12MB/min (xpkFAST 50%).
Mam jeszcze pytanie - czy nowy Diabełek tworzy kopie typu Image i MovieShop, czy tylko można wrzucać do kopii katalogi/pliki? Niestety na stronie tego nie widać.
[#19] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@MDW, post #11

Ja zrzuciłem swego czasu całą partycję z grami, a 90% z nich odpalane jest przez skrypty z przypisami. Działają prosto z płyty bez zmian.
[#20] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@MDW, post #1

Używa ktoś tego?

Ja wyłącznie tego. Nie wiem o co Ci chodzi z powolnością, bo wg mnie wszystko jest w normie. Bez kompresji niewiele dłużej to trwa, niż zwykłe kopiowanie plików.

Warto też pamiętać o unikalnej i bardzo wygodnej funkcji Diavola - archiwizacji projektów MovieShopa.
[#21] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@MDW, post #15

Jest to faktycznie jakaś zagadka. U mnie na A4000 leci jak burza. Nawet szybciej niż normalne kopiowanie plików. Dlatego go używam. Inaczej nie byłoby sensu.
[#22] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@MDW, post #8

hmmm, masz racje z tymi katalogami powyzej 4.5GB, czyli podpowiedz dla autora FP....wykonywanie backupu na DVD...;p
[#23] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@kmilota, post #21

To prawda, jakby działał wolniej niż kopiowanie plików to nie miałoby
sensu. No ale skoro u innych działa szybciej to pewnie u mnie coś jest
nie tak. Jak wiem, że powinno działać szybciej to jeszcze spróbuję
powalczyć.
[#24] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@MDW, post #23

a log w logtoolu chociaż czysty jest ? :)
[#25] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@APC74, post #18

Image i MovieShop są.
U mnie robi po 30-35MB/min z Nuke.100 czyli jak na program do backupów
całkiem, całkiem, IMO.
[#26] Re: Diavolo Backup 2007 Edition

@MDW, post #9

> Czego nie łyka?

chodzi mi o pliki z archiwum zrobione wersjami 68k
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem