Komentowana treść: MUIBase 2.3
[#1] Re: MUIBase 2.3
Tak w sumie to ja nie wiem w czym jest on lepszy od np. takiego XBase którego używam do katalogowania filmów (nawet nie jest po polsku). Przekonajcie mnie.
[#2] Re: MUIBase 2.3

@Arbuz, post #1

Po pobieżnym przejrzeniu dokumentacji widać, że MUIBase daje ciupkę więcej możliwości i ułatwień - ma np. trochę więcej rodzajów pól. Dysponuje też własnym językiem programowania bazy - nie licząc Arexxa. No, i dla mnie osobiście wielkim plusem i przewagą nad XBaze ( nie XBase :) ) jest MUI, co daje dodatkowe możliwości konfiguracji interfejsu poza samym programem bazy.
[#3] Re: MUIBase 2.3

@R-Tea, post #2

Mui - zgoda, programowaniem się nie zajmuję niestety bo nie wiem od czego zacząć aby się czegoś nauczyć (32lata na karku nie wiem czy jeszcze jest sens się czegoś uczyć :D ). Brak polskiej lokalizacji - wielki minus i wreszcie o jakiego typu polach mówisz bo ja w swojej bazie DVD mam 26 pól na każdy tytuł filmu. Może i by przeszedł na Muibase bo ładniejsze ale nadal nie wiem czy jest sens przerzucać 900 tytułów filmów ręcznie bo przy imporcie z XBaze (nie XBase :P ) nie bardzo to wychodzi.
[#4] Re: MUIBase 2.3

@Arbuz, post #3

32lata na karku nie wiem czy jeszcze jest sens się czegoś uczyć

Niezła wymówka, staruszku.
[#5] Re: MUIBase 2.3

@MinisterQ, post #4

ja jutro kończę 34 lata... czy juz powinienem rozglądać się za jakimś przytulnym domem pogodnej jesieni? ;)
[#6] Re: MUIBase 2.3

@wali7, post #5

Co tam jesieni! W Twoim przypadku to już niemal zima! ;)
[#7] Re: MUIBase 2.3

@MinisterQ, post #6

stanowczo protestuję przeciwko nieudolnym próbom zdyskredytowania amigowych matuzalemów... khe, khe
[#8] Re: MUIBase 2.3

@wali7, post #5

To mnie nie pozostaje nic innego jak poszukać wygodnej "jesionki" i miejsca w ładnym widokiem...
[#9] Re: MUIBase 2.3

@MaaG^dA, post #8

Marian - nie zapomnij o czymś ciepłym do ogrzewania stóp (np. barania, albo wilcza skóra), bo w naszym wieku bolące stawy to poważny problem
[#10] Re: MUIBase 2.3

@wali7, post #5

A ja skończyłem 33 i znów mi się zachciało amigować (a właściwie morphosować). Znów siedzę nocami i klepię niekomu niepotrzebne rzeczy. :D Ale tym razem bardziej obiektowo. :D
[#11] Re: MUIBase 2.3

@wali7, post #5

Wszystkiego najlepszego. teraz to już z górki.
[#12] Re: MUIBase 2.3

@MDW, post #10


Ale tym razem bardziej obiektowo.


Na usta cisnie sie quota:
1039 {MDW} Kiedys ludzie pisali w asemblerze to spoleczenstwo bylo bezklasowe. Teraz obiektowo wiec sa klasy


Ostatnia edycja: 08.01.08 11:05:09
[#13] Re: MUIBase 2.3

@MinisterQ, post #4

Nie to żebym się żalił na wiek tylko tak naprawdę to straciłem kupę czasu w młodości (młodość 0-29 lat) na giercowanie na Ami zamiast uczyć się czegoś poważniejszego. I teraz jestem taki sobie userek który potrafi kliknąć myszką doskonale ale już sam zrobić to nie. Może podpowiedzcie od czego zacząć (nie chodzi mi od razu abym skompilował doomaIII na pega).

ps. Pozdrawiam dziadków po 30-tce
[#14] Re: MUIBase 2.3

@Arbuz, post #13

najlepiej zacząć od sciagniecia sdk z http://developer.morphosppc.com/

potem, polecam kupno albo sciagniecie z internetu książki "Ansi C" i przerobienie paru pierwszych rozdziałów (powinno w miesiąc starczyć). Jesli dojedziesz do tzw. wskaźników to sie odezwij bo to wymaga wytłumaczenia. Po przerobieniu tej książki mozna już pisać dowolne programy (posiłkując się oczywiscie tutorialami/docami/autodocami) do api systemu operacyjnego czy konkretnej biblioteki.

Ostatnia edycja: 08.01.08 12:06:12
[#15] Re: MUIBase 2.3

@rzookol, post #14

"ANCI C" to podstawa, tym fajniejsza, że jest to książka bardzo przyjemnie napisana.
Ja polecam jeszcze ten polski podręcznik "Amiga OS od środka". W bardzo prosty sposób wprowadza do API AmigaOS i daje podstawy pisania programików z prostym GUI.
A jako uzupełnienie kurs Krashana dot. MUI (PPA)...
[#16] Re: MUIBase 2.3

@Kaczus, post #12

Na usta cisnie sie quota:
1039 {MDW} Kiedys ludzie pisali w asemblerze to spoleczenstwo bylo bezklasowe. Teraz obiektowo wiec sa klasy


Hehehe. :) Kaczus to ma cytat na kazda okazje. Rety, jak sobie pomysle jak dawno to napisalem to az mi ciary przechodza po plecach. Jak ja wtedy niewiele wiedzialem. Jaki ja wtedy bylem niemadry. Nie chodzi mi o ten cytat tylko ogolnie. :) Ciekawe czy za pare lat tez tak bede mowil o sobie z 2008 roku. :)

A żeby było na temat to napiszę, że MUIBase ściągnąłem i muszę powiedzieć, że fajnie to nawet wygląda. Zawsze lubiłem MUI, a od wersji 4.0 to nawet kocham (nawet juz 3.9 troche kochalem). Szkoda, ze nie mam czego i kiedy "bazowac". :)
[#17] Re: MUIBase 2.3

@MDW, post #16

Zawsze lubiłem MUI, a od wersji 4.0 to nawet kocham (nawet juz
3.9 troche kochalem). Szkoda, ze nie mam czego i kiedy "bazowac".
usmiech


Jak dla mnie nie ma (od strony użytkownika) jakichś istotnych zmian,
jeśli porównywać najnowsze MUI nawet z MUI 3.8, za wyjątkiem prefsów
działających w real time i gradientów. Reszta jak dla mnie jest
zbędna. A może po prostu nie wiem o istnieniu jakichś rewelacyjnych
możliwości tego MUI? ;) Dodatkowo bardzo mi nie odpowiada wygląd
zakładek w najnowszej becie. Oczywiście to wszystko nie oznacza, że
nie lubię MUI - jest wręcz przeciwnie, ja je uwielbiam. Ale zanim
wyszło MUI4, miałem do tego interfejsu graficznego podobny stosunek.
[#18] Re: MUIBase 2.3

@Arbuz, post #3

@ Arbuz
o jakiego typu polach mówisz bo ja w swojej bazie DVD mam 26 pól na każdy tytuł filmu.

Nie o tym mówię. Mówię o typach danych jakie może przechowywać baza. MUIBase ma ich 11

5.5 Attribute Types
For attributes the following types are available:

5.5.1 String
Any single line of text. Can also be used to store font-names, filenames, and external images.

5.5.2 Integer
Ordinary numbers.

5.5.3 Real
Floating point numbers.

5.5.4 Bool
Boolean value.

5.5.5 Choice
One item out of many items.

5.5.6 Date
Date values.

5.5.7 Time
Time values.

5.5.8 Memo
Multi-line text.

5.5.9 Reference
Reference to another record.

5.5.10 Virtual
Compute value on the fly.

5.5.11 Button
For triggering MUIbase programs.

XBaze ma zdaje się ich 6.
[#19] Re: MUIBase 2.3

@R-Tea, post #18

Jasne już wiem dzięki.
[#20] Re: MUIBase 2.3

@Arbuz, post #19

Nie musisz przecież od razu przerzucać swojej bazy filmów do nowego formatu. Możesz popróbować MUIBase, obczaić wszystko i porównać to z możliwościami XBaze.
[#21] Re: MUIBase 2.3

@MDW, post #10

A nad czym obecnie pracujesz?
[#22] Re: MUIBase 2.3

@R-Tea, post #20

W sumie masz rację ale nie lubię mieć na dysku bałaganu w postaci dwóch czy kilku rodzajów programów do tego samego więc chciałbym poprzerzucać dane z xbaze do Muibase (pokombinuję to się zobaczy). Tylko jest wg mnie jedna wielka wada nie po naszemu a przecież jest ustawa o języku polskim. Na temat lokali programów to mogę napisać jeszcze jedno że soft pisany przez naszych kochanych programistów jest też w dużej mierze pisany po angielsku.
[#23] Re: MUIBase 2.3

@rzookol, post #14

Rzokuś napisz no jakiego ta książka jest autora bo na necie i w księgarniach wysyłkowych to tego jest sporo o takim tytule.

W swoich archiwach znalazłem taki soft (kiedyś przywieziony z RFN):

HisoftC++,
MaxonC++
Storm C4 professional

Przyda mi się czy delete robić?
[#24] Re: MUIBase 2.3

@Arbuz, post #23

http://www.wnt.com.pl/product.php?action=0&prod_id=860&hot=1

ta, na allegro dosc czesto tez wystepuje

delete raczej nie ale przydac sie nie przyda, na mosie sie programuje w gcc czyli trzeba przejrzec takze jakies samouczki z linuxa. poza tym miec pojęcie co to jest polecenie make i configure.
Gdzie i w jakich katalogach siedzą inkludy oraz biblioteki.
[#25] Re: MUIBase 2.3

@rzookol, post #24

Dzięki wielkie
[#26] Re: MUIBase 2.3

@Arbuz, post #23

Ja używam VBCC. Bardzo prosty w instalacji i konfiguracji.
[#27] Re: MUIBase 2.3
Program dostępny jest także dla systemu AROS.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem