Komentowana treść: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME
[#1] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME
ciekawe co z dupoVista ? Probowal ktos ? bo mi sie nawet BestPlayer nie uruchamia...
[#2] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@PrzemasIII, post #1

Widzę, że jest emulacja 68060...

Ostatnia edycja: 02.02.08 22:21:32
[#3] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@maly_rawi, post #2

We wcześniejszych wersjach też już była.
[#4] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@PrzemasIII, post #1

A co ma być? Starsze WinUAE na niej działa, nowsze tym bardziej będzie.
Użyj SubEdita, pokrętnie, ale działa, choć gdyby nie jego opcje to bym co innego używał.
[#5] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME
ostatnią, która zadziała na systemach Windows 98/ME

Ciekawe co oni chcą wycudować w tym i tak już dość opasłym kodzie...
[#6] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@MinisterQ, post #5

Dobrze ze ktoś kto robi ten emulator nie czyta twojego komentarza :P, może chciałby w przyszłości zrobić emulacje PPC, a twój komentarz mógłby go zniechęcić :P
[#7] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@arti4-92, post #6

Łooo, to by była przecież prawdziwa katastrofa!
[#8] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@arti4-92, post #6

Toni pytany już był o to wiele razy, tłumaczył wielokrotnie, że raczej nie.
Nigdy.
Napewno nie.
Spod jego rąk, nie wyjdzie nigdy emulacja PPC.
Z drugiej strony, podobne rzeczy mówił o 060, które uważał za "prawdopodobne choć bezsensowne", a gdy ludzie zaczęli go przekonywać że niektóre programy dopraszają się by choćby "widzieć" w systemie 060, to zrobił.
Ale jak sam stwierdził, to był jedyny przypadek gdy zmienił zdanie w sprawie WinUAE.
[#9] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@PrzemasIII, post #1

No właśnie, co ma być? Działa i zawsze działała każda wersja od staruszki 0.22.x.coś.tam (tej na której jedzie Kaillera) aż po najnowsze. To samo z innymi programami... Nie rozumiem skąd ten mit że cokolwiek nie działa lub niema nowszej wersji która by działała na Viśćie? ;)
Instalujesz 357 dotychczasowych poprawek i SP1 który ma wyjść niedługo i wszystko działa!

Co do filmów to polecam Media Player Classic i pakiety kodeków o dość oczywistej nazwie: Vista Codecs ;)

Ostatnia edycja: 03.02.08 00:01:55
[#10] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@5h00n4y, post #8

Pomijając sam fakt, że emulacja 060 to tak naprawdę nic ponad kilka linijek kodu, które powodują że AmigaOS "widzi" 060, zamiast 040, a emulator pozostaje dokładnie taki sam... W przypadku PPC sprawa nie jest już taka prosta.
[#11] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@MinisterQ, post #10

A nie mógł by wykorzystać coś co już istnieje(chyba powinien być jakiś emulator ppc co w amidze jest??)??
[#12] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@arti4-92, post #11

A może byś tak jego zapytał?
Napewno by mu nie przeszkadzało że ktoś majaczy coś o PPC w WinUAE po raz 324734985983465928346982374, jestem pewien że, chętnie udzielił by wyczerpującej odpowiedzi. Znowu.
[#13] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@arti4-92, post #11

Maly offtopic.

Emulator PPC jako taki istnieje:

http://pearpc.sourceforge.net/about.html

I nawet dziala, uruchamialem na nim MAC OS 10.3
Trudno mi ocenic obiektywnie predkosc dzialania, nieobiektywnie dziala sporo wolniej niz 800 MHz G3 w MACU (emulowane na Athlonie 64 X2 4400+ 2.2@2.5 GHz). Wiekszosc mocy x86 idzie na emulacje grafiki.

Czy zna ktos jakiegos benchmarka freeware (CPU, mem, grafika) dla MACOW PPC (dzialajacego pod 10.3.4 - znalazlem xbencha ale wymaga 10.3.9)?

Ostatnia edycja: 03.02.08 08:34:32

Ostatnia edycja: 03.02.08 08:35:40
[#14] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@BuLa, post #13

Gdzie Amiga, a gdzie Mac OS X :D
[#15] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@PrzemasIII, post #1

Na Vista działa WinUAE, BestPlayer też DZIAŁA i inne programy też działają :)

Fajnie że jest emulacja 060 w WinUAE, ale prawdę mówiąc najlepsze efekty uzyskamy emulując zestaw 030+FPU (Sprawdzono na Athlonie x2 6000 i 2 GB Ram ). W takiej konfiguracji (czyli 030 i FPU) emulacja jest najszybsza, na 040/060 można się przełączyć wtedy gdy mamy jakiś program który naprawdę potrzebuje tych procków :)

P.S. A Vista Rulez, szczególnie z SP1 Refresh ;) ;) ;)

Ostatnia edycja: 03.02.08 10:47:33
[#16] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@amigafan, post #3

Widocznie coś przegapiłem..
[#17] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@arti4-92, post #14

Sens mojej wypowiedzi w kontekscie twojej na ktora odpowiadalem jest taki ze istnieje na x86 emulator PPC ktory dziala.
Mozliwosc integracji w WinUAE to inna sprawa.
[#18] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@BuLa, post #17

Trudno mi ocenić obiektywnie prędkość działania, nieobiektywnie działa sporo wolniej niż 800 MHz G3 w MACU


Amiga chyba nie potrzebuje niczego szybszego.

P.S. Nie dało by się na takim emulatorze odpalić MOS-a, albo AOS4??
[#19] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@arti4-92, post #18

Dało by się.
Potrzebowałbyś: a) zapałek, b) benzyny.
[#20] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@arti4-92, post #18

Ja mam inną propozycję:

Ciebie 'odpalimy' - najlepiej na jakąś orbitę
[#21] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@Olo, post #15

Robiłem testy i przekonałem się, że nie ma różnicy, czy ustawię np. 030 czy 040.
[#22] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@Pinto, post #21


Robiłem testy i przekonałem się, że nie ma różnicy, czy ustawię np. 030 czy 040.


Prędkość emulacji Amigi na pececie zależy od prędkości peceta, a nie od wybranego modelu emulowanego procesora (co też Twój test potwierdza). Tu chodzi zaś o to, że MC68030 jest, w porównaniu z MC68040, zdecydowanie bardziej kompatybilny wstecz, co ma niebagatelne znaczenie przy programach wydzierganych w asemblerze, a do tego olewających nieco wytyczne śp. firmy Commodore.
[#23] Re: WinUAE 1.4.6 - ostatnia wersja dla Windows 98/ME

@gucio, post #22

Tyle że dla emulatora, emulującego cały czas pełen zestaw instrukcji rodziny m68k, i dla programów uruchomionych pod nim to i tak nie ma żadnego znaczenia. Jedyne co się zmienia, to identyfikator procka...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem