Komentowana treść: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...
[#1] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...
No to gratulacje :). Wreszcie udało się coś zrobić ze sprzętu do końca.
[#2] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@nicos, post #1

Nie zapominajmy o SAM
[#3] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...
Gratuluję panom z ACube, ale MiniMig to mimo wszystko jest cacko dla nostalgicznych graczy i pasjonatów sceny komputerowej z lat 80-tych. Aktywni użytkownicy chcieliby jednak coś więcej, a póki co na Samanthę nie ma nawet AROS-a (chociaż akurat ten system będzie chyba najszybciej...).
[#4] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@Grzegorz Kraszewski, post #3

ale oprzyznasz ze to chyba jedyna firma na amigowym rynku ktora dotrzymuje terminow(prawie) ,oraz obietnic co do swoich produktow.
[#5] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@DRACOX, post #4

sorry,czy Genesi nie dotrzymywalo obietnic?
[#6] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@AmiChris, post #5

CZAS PRZESZLY, bardzo przeszly ...

Ostatnia edycja: 10.02.08 17:57:31
[#7] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@DRACOX, post #6

Raczej nie bardzo :)
[#8] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@Grzegorz Kraszewski, post #3

mozesz sobie przeciez postawic wb 1.3 ...
[#9] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@Drako^lM, post #7

powiem więcej, po pierwsze nie dawno przeszły, bo ja moją Efikę dostałem prosto od producenta jakieś pół roku temu... a krążą mniej i bardziej udokumentowane pogłoski, że w dziedzinie PPC Genesi nie powiedziało ostatniego słowa. Powiem więcej - jesli spełni sie chociaż połowa (tych bardziej udokumentowanych) plotek, to będziemy zbierać szczęki z podłogi :) ... i nie dlatego że płyta z jakimś PPC601 60 MHz wielkości FullATX i 16 MB on board bedzie kosztować 10000$
Ekstrapolujmy - ale w drugą stronę OK
[#10] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@wali7, post #9

niepoprawny optymista ...
[#11] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@DRACOX, post #10

ja tam jestem optymista-realista, nie ukrywam, że ze skłonnościami do marzycielstwa ;)
jednak w tej sytuacji plany Genesi są naprawdę imponujące (oby jednak wszystko się udało), z tym zastrzeżeniem, że dla mnie sprzęt z PPC ma znaczenie tylko w połączeniu z MOSem. więc druga połowa moich amigowych marzeń zależy od MOS Teamu... a ich planów nie zna chyba nawet część tego szanownego gremium ;)
[#12] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@wali7, post #11

dokladnie ,sam sprzet ppc to nie problem ..problemem jest brak wsparcia dla tych rozwiazan przez amigowe ami-systemy wszelakiej masci

Ostatnia edycja: 10.02.08 19:27:36
[#13] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@DRACOX, post #12

nie chciałbym, aby wyszło tutaj, że atakuję MOS Team...
najbardziej mi przeszkadza to, że jest to trochę pośrodku - niby hobbystyczny system (bo jak twierdzą sami autorzy jest pisany "po godzinach"), ale z drugiej komercyjny (bo ma być płatny). Wolałbym jasne opowiedzenie się i trzymanie się tej linii...
W kazdym razie mając okazję bawić się ostatnio A2000 z OS1.3, A1200 z 3.1 tym silniej doceniam zalety MOSa i pracę całego Teamu. I czekam, czekam, czekam (kasiorka też czeka ;) ).
[#14] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@wali7, post #13

pisany "po godzinach"), ale z drugiej komercyjny

Czy poza MorphOS-em jest/był jeszcze jakiś system operacyjny "rozwijany" w ten sposób?
[#15] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@FOrest, post #14

AROS, Zeta....Linux ?
[#16] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@DRACOX, post #6

CZAS PRZESZLY, bardzo przeszly ...

Dlaczego przeszły? Ostatnia konkretna zapowiedź Genesi to była Efika i została jak najbardziej zrealizowana. Co do MOS-a na nią, to Genesi nic nie obiecywało, MOS Team stwierdził, że będzie, ale nie powiedział kiedy. Trzymajmy się więc faktów.
[#17] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@smackme, post #8

mozesz sobie przeciez postawic wb 1.3 ...

Mogę, nawet 3.0 mogę (miałem kiedyś Kicka 3.0 w A500), tylko co dalej? Będę w 8 kolorach ikonki sobie przestawiał? Gdyby MiniMig była sprzętem klasy chociaż A1200 z 030@50 i 16 MB RAM, to mógłbym przynajmniej testować mój projekt na "klasyku"...
[#18] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@Grzegorz Kraszewski, post #17

Ale jaki jest sens wypuszczanie na rynek sprzetu,na ktorym nie mozna odpalic zadnego systemu ?.
[#19] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@SzaryWilk, post #18

jak to nie?linuks chodzi...
[#20] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@AmiChris, post #5

czy Genesi nie dotrzymywalo obietnic?

Obietnica pierwsza, karty G4 do Pegazosa 1 tu

Obietnica druga Pegasos 3 oparty na procesorze PPC 970, premiera - początek 2004r tu

Obietnica trzecia, dwuprocesorowy komputer z G5, premiera - czerwiec 2006 tu

Obietnica czwarta, Pegasos 2 z G4 1.4 Ghz, z możliwością wymiany procka na G4 1.7Ghz tu

Obietnica piąta, dopałki do Pegasosa II, oparte na procesorze MPC7447A (1.2 lub 1.5 Ghz), tu

Obietnica szósta, gra Gladiateur tu

Oczywiście podobnych obietnic, było więcej, ale tych kilka które tutaj wymieniłem, wystarczy chyba aby wyrobić sobie zdanie na temat tego czy owa firma zawsze dotrzymuje obietnic.
[#21] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@mufa, post #20

a gdzie "Pegasos 8641D"?
[#22] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@mufa, post #20

Obietnica pierwsza, karty G4 do Pegazosa 1

Nie ma źródła, jest tylko nieaktualny link do zdjęcia.

Obietnica druga Pegasos 3 oparty na procesorze PPC 970, premiera - początek 2004

"However, it will probably do much better with the 970 in early 2004" to jest ta niby obietnica. Dana zresztą na forum internetowym, pod nickiem. Poważnym żródłem byłby oficjalny news na stronie firmy.

Obietnica trzecia, dwuprocesorowy komputer z G5, premiera - czerwiec 2006

Kolejny link do bloga, w dodatku osoby nie związanej z Genesi. Ale jest tam link do strony Genesi gdzie czytamy "Genesi is pleased to announce it will develop a dual 970MP based platform". Nie ma tam żadnej daty, poza tym "develop" bynajmniej nie oznacza "wypuści na rynek", "skieruje do sprzedaży", czy cokolwiek w tym guście.

Obietnica czwarta, Pegasos 2 z G4 1.4 Ghz, z możliwością wymiany procka na G4 1.7Ghz

Link z newsa PPA prowadzi do strony o komputerze Efika...

Obietnica piąta, dopałki do Pegasosa II, oparte na procesorze MPC7447A (1.2 lub 1.5 Ghz)

Link z newsa PPA prowadzi do nieistniejącego serwera.

Obietnica piąta, dopałki do Pegasosa II, oparte na procesorze MPC7447A (1.2 lub 1.5 Ghz)

Link prowadzi do głównej strony PowerDeveloper.org.

ale tych kilka które tutaj wymieniłem, wystarczy chyba aby wyrobić sobie zdanie na temat tego czy owa firma zawsze dotrzymuje obietnic

Wystarczy też, aby wyrobić sobie zdanie na temat Twojego braku rzetelności i próbie podciągania faktów pod z góry przyjętą tezę.


[#23] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@Grzegorz Kraszewski, post #22

Czego Ty próbujesz bronic?!
Twoja ulubiona firma Genesi jest nierzetelna i już...
[#24] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@szumekjac, post #23

Mogę wymienić co najmniej dwie Twoje i amigafana ulubione firmy, przy których tak zwana "nierzetelność" Genesi to jest pikuś. Dla ułatwienia dodam, że obecnie firmy te, zamiast realizacją swoich obietnic, zajęte są wzajemnym ciąganiem się po sądach.
[#25] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@mufa, post #20

jesli chodzi o dopałki G4 to akurat neko i bbrv dośc jasno wyjaśnili na forum, że cena takiej zabawki dośc znacznie przekraczala by jej mozliwosci, amiga inc może się bawic w takie gierki z klientami, genesi nie i mysle, że poszlo dobrą drogą.

[#26] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@mufa, post #20

Moge wymienić obietnice boskiej a.inc + hyperionu ... a do tego Troiki , ACK itp .
Gdzie są te sprzęty i ta świetlana przyszłość ?
[#27] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@mufa, post #20

Obietnica pierwsza, karty G4 do Pegazosa 1

było kilka ( o ile pamiętam 5 )sztuk pegaza 1 z G4 ale przez błędy w articia S nie były produkowane.

Obietnica druga Pegasos 3 oparty na procesorze PPC 970, premiera - początek 2004r

No i to tylko zapowiedź nie było dokładnej daty premiery

Obietnica trzecia, dwuprocesorowy komputer z G5, premiera - czerwiec 2006

był powstała nawet płyta referencyjna do kupna za około 14.000$ projekt został anulowany bo IBM nie wykazał zainteresowania.

Obietnica czwarta, Pegasos 2 z G4 1.4 Ghz, z możliwością wymiany procka na G4 1.7Ghz

Ale zainteresowanych było kilka osób i kto się załapał ten ma .

Obietnica piąta, dopałki do Pegasosa II, oparte na procesorze MPC7447A (1.2 lub 1.5 Ghz)

wyszło tak samo jak wcześniej czyli małe zainteresowanie
[#28] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@Drako^lM, post #27

Możesz mi powiedzieć kto konkretnie się załapał oprócz bPlanu? ;) Z tymi kartami do PegasosaII jest raczej podobnie jak z tymi do jednynki.
[#29] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@Grzegorz Kraszewski, post #24

hmm reakcja obronna w odbijanie pileczki? o tamtym juz wszyscy wiedza ,z tamtych juz sie dawno wszyscy smiali ..a teraz jak sie patrzy z perspektywy czasu to ta firma tez nie jest krysztalowa .. tak jak i mostema okazuje sie nie byc taki wspanialy ..wystarczy popatrzec jak zaczeliscie narzekac przez ostatnie tygodnie na forum :) taka prawda nie oszukujmy sie ani ainc i ich wspolnicy ,ani genesi (jak by nie patrzec byly wspolnik ainc) nie sa tacy super
[#30] Re: Minimig - z małym poślizgiem, ale jest...

@DRACOX, post #29

A czy ktoś mówi że genesi jest kryształową firmą ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem