Komentowana treść: NatAmi - specyfikacja
[#31] Re: NatAmi - specyfikacja

@Kaczus, post #26

Modularność to potężna cecha, nie tylko w świecie komputerów ... a ci co się z niej śmieją, niech sobie spróbują wyobrazić Amigę bez slotu kart procesorowych :D
[#32] Re: NatAmi - specyfikacja

@_luk, post #31

To oczywiste. Zgadzam się w 100%. Amiga powinna mieć możliwie najwięcej możliwie najbardziej typowych wejść/wyjść. Jednak NatAmi nie jest platformą rozwojową. :) Przecież wsadzanie tam Radeona jest zupełnie bezsensownym pomysłem. To ma być Classic. :) Taki był cel powstania tej platformy.
[#33] Re: NatAmi - specyfikacja

@MinisterQ, post #25

Ja też mam amigowego peceta- Pegaza bo nawet obudowę mam z peceta tak jak pamięci, twardy, grafę, porty USB, klawiaturę,mychę i monitor. No procek jest typowo z Imaca.
[#34] Re: NatAmi - specyfikacja

@MDW, post #32

Dokładnie to o czym piszesz, mój post był odnośnie śmiania się z modularności. Złącze to tylko złącze - zawsze znajdzie się ktoś cwany, kto wymyśli sprytne międzymordzie i po płaczu (oraz chór ludzi rytmicznie powtarzających "niemożliwe")
[#35] Re: NatAmi - specyfikacja

@Arbuz, post #33

To dobrze chociaż że jesteś tego w pełni świadomy.
[#36] Re: NatAmi - specyfikacja

@MDW, post #28

Zupełnie popiepram Twoje słowa :) Dodadam jeszcze ze pojawily sie pierwsze komenty ze drogo... Cena na poziomie SAM440 czyli 480 - 500 E (czyli po dzisiejszym kursie Euro wychodzi jakies 1600 PLN) jest moim zdaniem calkiem realna i do zaakceptowania. BO jesli taki hobbysta classicowiec zechcialby by sobie kupic sprzet o podobnych parametrach z drugiej rączki to ile zapłaci ?!:) Trzeba kupic A1200 + turbo 060 + 256 Ramcu + scandubler + usb +fastAte... itp. Wychodzi mi grubo ponad 2000 PLN po cenach z "allezło..."
A tutaj otrzymamy wszystko bez kanapek , nowe , gwarancja.. o parametrach superAGA i Pauli nie wspomne..
Tak samo cena MiniMiga jest OK. (ile trzeba zapłacic obecnie za dobrze zachowany egz. np A600 + 2 MB + CF1GB + scandubler ?

[#37] Re: NatAmi - specyfikacja

@MDW, post #28

To nie ma być rozwojowa maszyna, bo na to nikt już nigdy nowego systemu nie napisze.

Czyli nowe tryby SuperAGA, oraz ta SuperPaula nie będą obsługiwane przez system operacyjny?

No a o nowym sofcie na AmigaOS3 już nie wspomnę, bo każdy wie jak jest.

Ja nie widzę osobiście problemu, żeby np. DBPro 3 działał na tej maszynie.
[#38] Re: NatAmi - specyfikacja
A ja mam cokolwiek nietypowe marzenie - chciałbym żeby to miało slota Zorro.
[#39] Re: NatAmi - specyfikacja

@Grzegorz Kraszewski, post #37

Czyli nowe tryby SuperAGA, oraz ta SuperPaula nie będą obsługiwane przez system operacyjny?

Jakieś tam sterowniki pewnie postaną. Ciekawe czy ta zapowiadana nowa gra będzie się odwoływała bezpośrednio do tej nowej AGAty czy to jakoś będzie przez sterowniki. Jeżeli bezpośrednio to już to przerabialiśmy i to była jedna z przyczyn przekręcenia się Amigi. :( Zwolenników takich rozwiązań już chyba nie ma. Dzisiaj już nawet ręcznych konsolek do gier się tak nie programuje.


Ja nie widzę osobiście problemu, żeby np. DBPro 3 działał na tej maszynie.

I to jest słuszna koncepcja. Popieram w całej rozciągłości. :)


Mnie tylko denerwuje jak ludzie upatrują w tym Amigę do używania przez następne kilka lat. No przecież to jest chore. Jak popatrzymy na ostatnie kilka lat to po ogromnym skoku sprzętowym jakim były Pegasos1/2 i AmigaOne (i jej mutacje) zaczęliśmy się staczać po równi pochyłej. Każda kolejna maszyna jest wolniejsza i ma mniejsze możliwości od poprzedniczki. My chyba naprawdę skończymy na telefonach komórkowych jak to planuje Amiga Inc. :)
[#40] Re: NatAmi - specyfikacja

@MDW, post #39

My chyba naprawdę skończymy na telefonach komórkowych jak to planuje Amiga Inc.


Hmm, czyżby to był "spisek" AINC i zarazem podstępny plan na przyszłość Amigi, jaką od początku planowała ta firma ale nie wiedziała, że tak łatwo im się to uda...
[#41] Re: NatAmi - specyfikacja

@Daclaw, post #38

Zaraz poznać elektronika-konstruktora - a jeden wystarczy ? :D
[#42] Re: NatAmi - specyfikacja

@MDW, post #39

[...] zaczęliśmy się staczać po równi pochyłej.
Takie rozwiązania przyciągają nowych użytkowników. Ewentualnie mogą przyciągnąć tych, którzy skończyli Amigować wraz z zakończeniem produkcji klasyków.
[#43] Re: NatAmi - specyfikacja

@Santon, post #42

Takie rozwiązania przyciągają nowych użytkowników.

Zgadzam się. Każdy dodatkowy amigowy sprzęt się przyda, niezależnie od specyfikacji. Od MiniMig po jakieś hipotetyczne Pegasosy III z prockiem 8610 .
[#44] Re: NatAmi - specyfikacja

@MDW, post #39

Ciekawe czy ta zapowiadana nowa gra będzie się odwoływała bezpośrednio do tej nowej AGAty czy to jakoś będzie przez sterowniki.

No raczej na pewno przez sterowniki i prawdopodobnie przez jakis updejt do CGX ;)
Nic rozsadniejszego chyba aktualnie nie pojdzie na OS3.9 i komputerze z prockiem 060/90 MHz ;)
Chociaz wciaz nie wiemy jaka moc ma SuperAGA.

Gra powinna byc w 3D lub przynajmniej z elementami 3D. Takie czasy.
[#45] Re: NatAmi - specyfikacja

@MDW, post #39

Mogą być i telefony. Ich ogólny, stały rozwój pozwala przypuszczać, że za jakiś czas będą miały porównywalną wydajność do dzisiejszych pegazosów i innych amigone. ;) Bo od klasyków to już od dawna większość nowych komórek jest znacznie wydajniejsza.
[#46] Re: NatAmi - specyfikacja

@Fazior, post #30

przeciez natami ma byc a1200 kompatybilna ...czyli niejako bedzie to 1200 -czyli sprzet klasyczny . gdyby mialo jeszcze jakas standardowa karte ppc ...to czemu os4classic czy mos na klasyki mialby na niej nie dzialac?
[#47] Re: NatAmi - specyfikacja

@DRACOX, post #46

Bo nie wiadomo czy natami w 100% emuluje/będzie emulować mapę pamięci Amigi, i czy będzie się w 100% tak samo zachowywać.
[#48] Re: NatAmi - specyfikacja

@fibi, post #36

Dodadam jeszcze ze pojawily sie pierwsze komenty ze drogo...

One są pisane na zasadzie idiotycznego odruchu. Mam w rodzinie dwa takie okazy - niezależnie od tego, czy coś kosztuje 100 PLN, 10 czy 2.50, zawsze muszą wtrynić swoje "drogo".

Ostatnia edycja: 13.03.08 14:18:55
[#49] Re: NatAmi - specyfikacja

@MinisterQ, post #45

To co piszesz jest po prostu straszne. Bardziej od pecetów nienawidzę chyba jeszcze tylko "komórki". Kiedyś można było wyjechać na dwa tygodnie i nikt nie miał pretensji, że się nie mógł dodzwonić; teraz wy...ć się spokojnie nie można.
[#50] Re: NatAmi - specyfikacja

@Daclaw, post #49

Straszne, nie straszne... Ale niestety prawdziwe.
[#51] Re: NatAmi - specyfikacja
NaAmi by bplan ? całkiem możliwie :) :)

We will speak with Gerald about it tomorrow. We will think about the situation and opportunity. We are doing a few other things right now, but we should be able to produce and sell this board. It will be important to see if Freescale wants to use it in some way. We will need to do some research and develop a plan.

R&B

LINK
[#52] Re: NatAmi - specyfikacja
Czuję się zobowiązany aby mój proroczy avatar się tu ukazał ;)

To nie to co sobie wymarzyłem, ale i tak projekt zapowiada się genialnie i daje wiele potencjalnych możliwości i nowych pomysłów, więc dzięki Ci Boże. Jednak warto czasem trwać i wierzyć wbrew wszystkim przeciwnościom OK

Byłoby fantastycznie, gdyby nawiązując do tradycji, miało by to swoją własną, jedyną, indywidualną obudowę nawiązującą stylem do nostalgii najlepszych czasów Amigi, no i posiadało tą magiczną tabliczkę z tekstem opatrzonym znaną nam czcionką "Amiga X000" ;)

Ostatnia edycja: 06.05.08 18:27:29
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem