Komentowana treść: OWB 1.19
[#1] Re: OWB 1.19
nie widziałem w akcji owb... jak wypada w porównaniu ze sputnikiem?
[#2] Re: OWB 1.19
roxx OK
[#3] Re: OWB 1.19

@FOrest, post #1

test acid1 i acid2 na 100%
[#4] Re: OWB 1.19

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

Super - to lepiej niż ponad dziesięć lat rozwijany Internet Explorer. :)
[#5] Re: OWB 1.19

@APC74, post #4

IE8 tez ponoc przechodzi acid 2 pomyslnie ;)
[#6] Re: OWB 1.19

@DRACOX, post #5

Ano, IE8 beta przechodzi go doskonale ale na acid3 sypie się dość mocno, i pewno tak pozostanie przez kilka kolejnych wersji, pewno gdzieś tak do Internet Explorer 10.1 ;)
[#7] Re: OWB 1.19

@5h00n4y, post #6

opera 9.25 ma 46/100 . 9.5b1 61/100 konqueror sie wyklada , ff2 52/10


a jak OWB?

Ostatnia edycja: 26.03.08 12:17:33
[#8] Re: OWB 1.19

@DRACOX, post #7

narazie jest problem z mimetypes
http://crashlog.os4depot.net/cl23
[#9] Re: OWB 1.19
po ostatnich zmianach na allegro uzywanie ibrowse przestaje miec sens
[#10] Re: OWB 1.19
A czy ktos sprawdzil to:

OWB dla 68k

Ostatnia edycja: 31.03.08 11:36:58
[#11] Re: OWB 1.19

@Phibrizzo, post #10

Pod WinUAE (Sempron 2300+) się generalnie uruchamia, i w miarę akceptowalnie szybko renderuje strony. Poza tym brak paska adresu, przewijania strony, itp. "uprzyjemniaczek". Adres strony podawałem w shellu jako parametr. PPA renderuje się jakies 4-5 sekund, kliknięcie na komentarz to jakieś 6-8 sekund oczekiwania. W czasie renderowania okno nie odświeża się, najczęściej nie wiadomo co się dzieje, i czy cokolwiek się dzieje. ;)
Z reguły jest tak że przy którymś kliku z kolei (najczęściej drugi, maksymalnie trzeci) program przestaje reagować, i pozostaje reset - okna nie da się zamknąć.
Po wyrenderowaniu strony nie da się przewijać w żaden sposób.
Podczas jednej sesji uruchomiłem OWB trzy razy (dwa poprzednie w tle wisiały), sam OWB znajdował się w RAM, poniżej można zobaczyć jak wygląda w takiej sytuacji zapotrzebowanie na pamięć:

zapotrzebowanie na pamięc

Do tego nawet nie ma co podchodzić na czymś poniżej 060, a zapewne nawet na tym będzie się to niewyobrażalnie ślimaczyć.

Poniżej dwa szoty:

onet
allegro

System mam pod emulacją w 800/600, w amigapl (dlatego zapewne nie ma polskich czcionek).
[#12] Re: OWB 1.19

@DRACOX, post #7

Na wyjaśnienie zasługują również wyniki testu Acid2. Chociaż IE7 go nie przechodzi, wszystkie strony są wyświetlane poprawnie. Z Operą zaś jest przeciwnie: mimo że wynik testu świadczy o pełnej zgodności ze standardami W3C, często występują problemy z wyświetlaniem stron, zwłaszcza witryn Web 2.0 i ich komponentów AJAX.

Źródło
[#13] Re: OWB 1.19

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

blad jest juz naprawiony.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem