Komentowana treść: North & South - recenzja
[#1] Re: North & South - recenzja
Jedna z moich pierwszych gier, bardzo miło ją wspominam ;)
[#2] Re: North & South - recenzja
Super gra i fajna recenzja.


Benedykt
[#3] Re: North & South - recenzja
Ach, do dziś pamiętam te pojedynki atakujący konik vs żółnierzyk chowający się za chałupką czy kamieniami. Kiedyś jeszcze w to zagram .
[#4] Re: North & South - recenzja
Świetna recka, dzięki!
Ech, niezapomniane wspaniałe czasy licznych pojedynków, ta walka o to kto czym będzie sterował, to przypadkowe naciskanie [Esc] kiedy to jednak nie nasza armia się wycofuje... ;)
[#5] Re: North & South - recenzja
Infogrames nie zostało wchłonięte przez Atari. Infogrames wykupiło prawa do marki Atari a potem zminiło swoją nazwę (choć nie wszędzie) właśnie na Atari.
[#6] Re: North & South - recenzja
Jedna z pierwszych niezapomnianych gier :) pamiętam ten śmiech fotografa po kliknięciu "w zadek" i jeszcze podczas wczytywania gry, zaraz po tym jak poleciał w głośnikach dźwięk (sampel) podobny do ryku osła, to zaraz potem stacja dysków dała identyczny dźwięk :P
[#7] Re: North & South - recenzja

@Hubez, post #1

ja takze ale wpierw gralem w ta gre na C64 pozniej u kumpa na A500 to byly czasy :)
[#8] Re: North & South - recenzja
Gra "na podstawie" francuskiego komiksu - http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/niebieskie_mundury/2

Dla zainteresowanych: do nabycia m.in. w salonach Empiku :)

A prywatnie - pierwsza gra, jaką widziałem na Amidze (1990 rok), co zrozumiałe - totalny opad szczęki.

Ostatnia edycja: 27.03.08 22:20:05
[#9] Re: North & South - recenzja

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

ropo wersji z c64. Nigdy jej nie widziałem a wiem ,że była. Mógłbyś pokrótce opisać różnice??


Benedykt
[#10] Re: North & South - recenzja

@Benedykt Dziubałtowski, post #9

[#11] Re: North & South - recenzja

@kjb, post #6

Mi się bardziej podobał odgłos jak kawaleria ruszała do walki :D
[#12] Re: North & South - recenzja

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

U mnie wygladalo to dokladnie ,w takiej samej kolejnosci :)
[#13] Re: North & South - recenzja
giera prosta, z genialną grywalnością, dłuuuuugie godziny z bratem i /lub sąsiadem spędzone na młóceniu... piękna giera :D
[#14] Re: North & South - recenzja
Faktycznie jest to jedna z najważniejszych gier w całej historii.

Czy ktoś słyszał może o jakimś remake-u "North & South"? Nie mówię o np. żywcem przeniesionej grze do C/C++ i SDL, której celem jest zachowanie 100% zgodności z oryginałemi łatwość robienia wersji dla różnych systemów. Raczej mam na myśli grę, która rozbudowuje pomysł. Może 3D ale bez obrotów - z perspektywicznym widokiem z boku/góry. :)
[#15] Re: North & South - recenzja
Ja również bardzo miło wspominam "North & South". Była to jedna z pierwszych gier, które odpalałem na mojej A500 jesienią 1991 r.
[#16] Re: North & South - recenzja

@5h00n4y, post #10

Jestem pełen podziwu dla firmy Infogrames ,że udało im się te grę upchnąć w 64k-c64 ,48k x spectrum

Benedykt
[#17] Re: North & South - recenzja

@Benedykt Dziubałtowski, post #16

bez stacji dyskow w C64 sie nie obeszlo, wersja kasetowa jest podzielona jak np R-Type.
[#18] Re: North & South - recenzja

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #17

ja pierwszy raz zobaczylem ta gre na Hyundai'u z dwoma stacjami 5'25 i chyba grafika CGA poczatek lat 90'tych ... Pozniej na swojej A500 :) Ale na amidze gra ma okropne zachowanie jezeli chodzi o gre w 2 osoby... poprostu nie reaguje na klawisze lub joy'a tak jak powinna...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem