Komentowana treść: VLC 0.8.6f beta1
[#31] Re: VLC 0.8.6f beta1

@Arbuz, post #29

A co trudnego jest we wpisaniu jednego parametru za nazwą uruchamianego programu? ;)
Poza tym można i to zrobić prosto, i jeden raz. Wystarczy prosty skrypcik, i IconX...

Poza tym to są programy które mają swoje korzenie w platformach linuksowopodobnych. A tam konsola, to przecież podstawa. ;)
[#32] Re: VLC 0.8.6f beta1

@Arbuz, post #29

Przecież to że ustawiasz to jako parametr w CLI nie jest w żadnym wypadku wadą: wpisujesz sobie to w ustawieniach filetypów obsługiwanych MPlayerem i po sprawie - każdy film korzysta z tego. Albo tak jak zrobił MDW, zmienisz wywołanie w TDMplayerGUI, można też zrobić tak jak pisze MiniQ, poprzez skrypt wywoływany z IconX (czyli po "staroamigowemu" ;) ).
Szkoda tylko, że (jak pisał MDW) wychodzi to dopiero teraz - kilka lat utyskiwania i rwania włosów z głowy ;) , a tu wystarczyło dodać jeden parametr.
Mnie by wkurzało, gdy zamiast w CLI trzeba było np. otworzyć jakieś GUI i w nim coś zaptaszkować... zawsze od nowa. Ale na szczęście jest dobrze.

Ostatnia edycja: 17.04.08 08:18:25
[#33] Re: VLC 0.8.6f beta1

@wali7, post #32

Ja to rozumiem tylko czy od razu nie może być prościej? Wszystkie opcje w gui a potem tylko ptaszkować odpowiednie? Po co utrudniać. Potem taki Szary obywatel ma wiele niepotrzebnych pytań
[#34] Re: VLC 0.8.6f beta1

@MinisterQ, post #31

Tak też robię.
[#35] Re: VLC 0.8.6f beta1

@Arbuz, post #33

Idea braku GUI a poleceń parametrów przekazywanych w linii poleceń albo jak mnie osobiście bardzo sie podoba w ToolTypach jest prosta: możliwość automatyzacji poleceń. Możliwość wywoływania tego samego programu bez akcji człowieka i zaprogramowanie mu poleceń, za każdym razem innych.
GUI nie pasuje do tej koncepcji ponieważ wymaga interakcji z człowiekiem.

AmigaOS z boskimi uzupełnieniami tejże koncepcji: IconX, ToolTypy, standardowe wywołania by C=, AREXX, PIPE:, oraz R (i podobne mu) to niesamowite możliwości.

Czyli chciałem powiedzieć że niezgadzam sie z Tobą , a poza tym RT*M
[#36] Re: VLC 0.8.6f beta1

@Skotos, post #35

No nie powiesz mi, że "-ao ahi_dev" było opisane w jakiejkolwiek dokumentacji MOSowego MPlayera. To tajny parametr znany tylko wybrańcom.
[#37] Re: VLC 0.8.6f beta1

@MDW, post #36

1. Jawny.
2. Fab nie wiedział jaką róźnicę daje -ao ahi_dev póki go nie uświadomiłem ;). Dlatego też nie ma tego opisanego w dokumentacji.

Ostatnia edycja: 18.04.08 11:28:31
[#38] Re: VLC 0.8.6f beta1

@Korni, post #37

2. Fab nie wiedział jaką róźnicę daje -ao ahi_dev póki go nie uświadomiłem . Dlatego też nie ma tego opisanego w dokumentacji.

I bądź za to błogosławiony na wieki! Dzięki temu MPlayer na MOSa ma sens. Ta opcja powinna być ustawiona domyślnie.
[#39] Re: VLC 0.8.6f beta1

@MDW, post #38

Mam kilka animacji, które z -ao ahi_dev MPlayer odtwarza bez ok pół sekundy dźwięku na początku
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem