Komentowana treść: Flash Player 1.4 dla MorphOS-a
[#1] Re: Flash Player 1.4 dla MorphOS-a
Czy nie szkoda tym ludziom czasu i prądu w konteście obsługiwanych wersji flasha? Zainteresowaliby się napisaniem playera z wykorzystaniem źródeł projektu Gnash...
[#2] Re: Flash Player 1.4 dla MorphOS-a

@grxmrx, post #1

Taki już urok hobbystycznego programowania, że ludzie robią to co oni chcą, a nie to, co Ty chcesz. To dla nich rozrywka, a w związku z tym równie bezsensownie mógłbyś zapytać, czy ludziom nie szkoda czasu i prądu na granie w gry FPP...
[#3] Re: Flash Player 1.4 dla MorphOS-a

@grxmrx, post #1

Może i by było lepiej ale gnash na Pegazie G4/1Ghz+Fedora8 działa ale bardzo wolno i też nie wszystkie flashe. Może na innych dystrybucjach linucha jest lepiej.
[#4] Re: Flash Player 1.4 dla MorphOS-a

@Arbuz, post #3

Nie jestem pewien, ale być może to przez brak optymalizacji dla PowerPC, a to raczej nie jest wyzwanie nie do zrealizowania. W każdym player działa i odtwarza nowsze wersje flasha.

Swoją drogą Linux i soft który działa pod kontrolą tego systemu dla PowerPC niestety nie jest dobrze zoptymalizowany.
[#5] Re: Flash Player 1.4 dla MorphOS-a

@grxmrx, post #1

Jak dla mnie flash to najnowsza zaraza, która rozpanoszyła się na stronach www wyświetlając trudne do usunięcia i wyjątkowo upierdliwie działające bannery reklamowe.
Jedna z dużych zalet Sputnika - brak obsługi flash :)
[#6] Re: Flash Player 1.4 dla MorphOS-a

@wali7, post #5

Jednak czasami chciałoby się po prostu kliknąć i odegrać jakiś śmieszny lub ciekawy filmik bez uciekania się do używania dziwnych protez ;) Nie mówiąc już o stronach - prezentacjach. A co do reklam - wystarczy zablokować wg wzorca ich adresy, większość spokojnie można wyciąć.
[#7] Re: Flash Player 1.4 dla MorphOS-a

@grxmrx, post #4

Masz rację ale widziałem w działaniu Fedorę 8 na MacuPPC G4 1GHz (czyli to samo co w Pegu) i na Macu wszystko śmiga a na Pegu żółwi się i jest mniej stabilny no i mniej działającego softu lub go brak.
[#8] Re: Flash Player 1.4 dla MorphOS-a

@grxmrx, post #6

Nie zawsze się tak da. Do FF jest adblock plus i noscript i
reklamy pozamiatane.
[#9] Re: Flash Player 1.4 dla MorphOS-a

@wali7, post #5

Taa... równie dobrze można stwierdzić, iż internet w ogóle to "zaraza", bo pełno spamu, wirusów, fałszywych stron, itd.

Flash jest po prostu formatem, a to że go wykorzystują do reklam to już inna sprawa. Dla mnie brak obsługi flash jest dużą wadą, gdyż format ten ma ZNACZNIE większe możliwości niż bannery reklamowe.
[#10] Re: Flash Player 1.4 dla MorphOS-a

@Solo Kazuki, post #9

Ja jednak uważam, że jedyną przydatną funkcją bannerów reklamowych (szczególnie flashowych) jest ich całkowite wyłączenie ;)
a bannery flashowe, nie dość że procesorożerne, do tego potrafią przywiesić np. operę pod linuksem, a nawet jeśli nie, to pogoń za umykającą i zasłaniającą pół ekranu reklamą proszku do prania jest mocno denerwująca.
Zdecydowanie sądzę, że obecny html całkowicie wystarcza do tworzenia ładnych i informacyjnie przejrzystych stron www. Jeśli chodzi o potrzeby estetyczne, to zawsze mogę iść do muzeum. W Krakowie jest ich sporo


Ostatnia edycja: 29.04.08 12:08:31
[#11] Re: Flash Player 1.4 dla MorphOS-a

@wali7, post #10

Tyle że rzadko zmieniają w nich ekspozycję. ;)
[#12] Re: Flash Player 1.4 dla MorphOS-a

@wali7, post #10

Ujmę to inaczej - Flash ma znacznie większe możliwości niż bannery, oraz znacznie szersze zastosowanie niż strony internetowe. Sam osobiście mam trochę fajnych gierek i "interaktywnych animacji" we flash'u. Niestety większość nie działa na razie prawidłowo z "amigowymi" playerami do flash. A to że są bannery reklamowe we flashu... wiesz, równie dobrze można powiedzieć że grafiki na stronach to syf, bo także są używane do reklam.
[#13] Re: Flash Player 1.4 dla MorphOS-a

@Solo Kazuki, post #12

Zgadzam się z jednym - flash oddzielnie do tworzenia drobnych "aplikacji"TAK. Ale jak dla mnie strony www to przede wszystkim tekst, wspomagany czasami grafiką. A strona estetyczna stron, czy ich "możliwości" to dla mnie sprawa marginalna.
Spójrzmy na Aminet - grafika szcżątkowa, żadnych cudów, a spełnia swoją rolę znakomicie.
Sądzę, że większość twórców stron "ozdabiających" swoje dzieła flashem nie robi tak z powodu jego unikalnych właściwości które dana strona koniecznie musi mieć, tylko dlatego że flash istnieje i jest w modzie. Albo dlatego, że taka flashowa reklama swoją upierdliwością mocniej wbija się ofierze w pamięć ;)

Ostatnia edycja: 29.04.08 21:05:20
[#14] Re: Flash Player 1.4 dla MorphOS-a

@grxmrx, post #1

A na co komu ten gnash skoro... http://www.readwriteweb.com/archives/adobe_to_publish_flash_file_fo.php
[#15] Re: Flash Player 1.4 dla MorphOS-a

@alpine, post #14

Dobry ruch ze strony Adobe, ale dostępność oficjalnej specyfikacji jedynie pomaga napisać playera - sam się nie napisze...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem