Komentowana treść: Poseidon dla AROS-a?
[#1] Re: Poseidon dla AROS-a?
....hmm po cyrkach i zgrywaniu obrazonego dziecka ,skonczyla sie liczba chetnych na klucz ktory "moze dostana a moze nie" ,wiec zmieniamy front ?"uwolnie kod za 3K $" ?


a przeciez jak tu wielu mowi OpenSource to ZUO
[#2] Re: Poseidon dla AROS-a?
Na 15 newsow z ostatnich 3 dni 6 dot. AROSa. Chyba rzeczywiscie kroi sie z tego cos, co moze zastapi niedlugo OSy i MOSy ;) Moze ktos napisalby jakis mini artykul o tym, co ten system potrafi, czego jeszcze nie ma i na co ma szanse w najblizszym czasie?



Ostatnia edycja: 27.04.08 11:31:32
[#3] Re: Poseidon dla AROS-a?

@DRACOX, post #1

A jakie to ma znaczenie? Ważne jest, że najlepszy obecnie amigowy stos USB (nie zaprzeczysz) jakim jest Poseidon ma szanse na dalszy rozwój i rozpowszechnienie.
Zresztą wina jak zawsze była po obydwu stronach, a patrzenie na sprawy tylko pod kątem jednej z "mających jedyną rację" stron gwarantuje całkowity brak możliwości poznania prawdy, zrozumienia przyczyn i wyciągnięcia konstruktywnych wniosków.

Ostatnia edycja: 27.04.08 11:36:19
[#4] Re: Poseidon dla AROS-a?

@wali7, post #3

Pegasos nie jest stosem USB.
[#5] Re: Poseidon dla AROS-a?

@_arti, post #2

Ja się cieszę rozwojem AROSA, bo o ile system ten nie dorasta (obecnie) do pięt Morphosowi, to jednak jakby jego rozwój z lekka się ostatnio zdynamizował. Do tego dużym plusem jest jego mniejsza pamięciożerność, co w przypadku Efiki może mieć podstawowe znaczenie. Gdyby jeszcze tylko dodać obsługę softu 68k (najlepiej JIT) to byłaby pełnia szczęścia (obsługa 68k jest niezbędna).
A nawet jeśli niewiele z tego wyjdzie, to bazując na znanych prawach ekonomii, to AROS dla Efiki powinien obniżyć finalną cenę Efikowego MOSa. Przy oczywiście karkołomnym założeniu, że zasady amiekonomii są tożsame z tymi, których naucza się na uczelniach ekonomicznych
[#6] Re: Poseidon dla AROS-a?

@grxmrx, post #4

ups - pomyliłem się, oczywiście chodziło o Poseidona, co już poprawiłem
[#7] Re: Poseidon dla AROS-a?

@wali7, post #5

Rczej nie sądze zeby pojawienie sie AROS-a na Efike miało wpływ na cene MorphOS-a 2.0
[#8] Re: Poseidon dla AROS-a?

@Drako^lM, post #7

Możesz mieć rację :)
Chociaż myślę teraz jako posiadacz Efiki, który nie będzie na niej instalował Linuksa (który szybciej chodzi na wygodniejszym w używaniu - laptopy i tańszym sprzęcie x86), a czeka na system Amigowy pod to. Jeśli AROS spełniłby moje wymagania (na pewno potrzebna byłaby obsługa softu 68k), to raczej nie kupowałbym MOSa 2.0 (bo byłby płatny i pewnie drogi), tym bardziej że dla Pega MOSa 2.0 na 100% kupię i będę używał.
Gdyby więcej ludzi myślało tak jak ja, to może cena MOSa2.0 dla Efiki byłaby skalkulowana dosyć przyjaźnie :)
Zresztą zobaczymy - kluczowe znaczenie będzie miała cena MOSa2.0.
[#9] Re: Poseidon dla AROS-a?

@Drako^lM, post #7

Cena MorphOS-a 2.0 zupełnie nie ma znaczenia. Po prostu niech on
wyjdzie i będzie do kupienia. A czy będzie kosztował 200 czy 800 zł to
naprawdę nie ma znaczenia. Przez te wszystkie lata i tak każdy kto
chce go kupić dawno na niego nazbierał. :)
[#10] Re: Poseidon dla AROS-a?

@MDW, post #9

Ale mimo to 800 zl to byla by przesada ....
[#11] Re: Poseidon dla AROS-a?

@Drako^lM, post #10

jesli nie bedzie duuuzo wiecej niz widzialem u krashana to max 350 zł
[#12] Re: Poseidon dla AROS-a?

@_arti, post #2

Proponuję przejrzeć aros-archives.org i wyciągnąć wnioski. W dodatku zdecydowana większość z tych kilkunastu ważniejszych aplikacji występuje tylko w wersji x86. Większość z nich jest niestety napisana tak, że kompilacja dla PPC nie jest zadaniem trywialnym. Dlatego moim zdaniem wyjście AROS-a na Efikę nic nie zmienia w "układzie sił" bo jest to w zasadzie interesująca ciekawostka.
[#13] Re: Poseidon dla AROS-a?

@Grzegorz Kraszewski, post #12

AROS-a na Efikę nic nie zmienia w "układzie sił" bo jest to w zasadzie interesująca ciekawostka.


Jeżeli twórcy softu będą AROSa traktowali w kategoriach ciekawostki to na pewno nic się nie zmieni.
Gdyby wszyscy mieli podejście jak MiniQ to "układ sił" byłby zdecydowanie bardziej wyrównany.
[#14] Re: Poseidon dla AROS-a?

@piteq, post #13

Ja przez pół prawie roku pisząc DigiBoostera 3, traktowałem AROS-a bardzo serio, ale niestety okazało się, że kompatybilność AROS-a z innymi systemami amigowymi jest za mała.
[#15] Re: Poseidon dla AROS-a?
myslalem ze AROS ma juz jakis stos USB
[#16] Re: Poseidon dla AROS-a?

@Grzegorz Kraszewski, post #14

Z pewnością zune jest uboższe w klasy, ma wiecej błędów i niedoróbek niż mui, ale niektórzy programiści jakoś sobie z tym radzą rezygnując z pewnych rzeczy.Zdaje sobie sprawe że nie są to proste rzeczy...
[#17] Re: Poseidon dla AROS-a?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #15

Sam stos ma.Gorzej ze sterownikami do sprzętu.Na obecną chwile obsługiwane są chyba tylko klawiatury i myszy.
[#18] Re: Poseidon dla AROS-a?

@piteq, post #17

a z karty w aparacie da sie odczytywac/zapisywac dane?
[#19] Re: Poseidon dla AROS-a?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

Nie.
[#20] Re: Poseidon dla AROS-a?

@Grzegorz Kraszewski, post #12

Oprócz wersji na Efikę jest także bliski AROS na Samantę, dla której będzie to prawdopodobnie jedyny system amigowy. Oznacza to wsparcie AROS-a przez dwie firmy produkujące płyty PPC. To wiele zmienia w sytuacji AROS-a PPC.


[#21] Re: Poseidon dla AROS-a?
Poseidon 4.0 bedzie chyba z release MorphOS-a 2.0
[#22] Re: Poseidon dla AROS-a?

@Drako^lM, post #21

czyli za 1,5 tygodnia? :D
[#23] Re: Poseidon dla AROS-a?

@DRACOX, post #22

oj, żebyś nie wywołał wilka z lasu - 11111 coraz bliżej ;)
[#24] Re: Poseidon dla AROS-a?

@wali7, post #23

zeby sie nie okazalo ze 11111 pokaza nowy filmik jak znajomi krolika bawia sie :)
[#25] Re: Poseidon dla AROS-a?

@DRACOX, post #22

za ponad miesiąc
[#26] Re: Poseidon dla AROS-a?

@FOrest, post #20

To wiele zmienia w sytuacji AROS-a PPC.

W sytuacji AROS-a na PPC - tak. W sytuacji AROS-a jako całości - nic.
[#27] Re: Poseidon dla AROS-a?

@rzookol, post #25

1 miesiąc = 2 x 2 tygodnie
[#28] Re: Poseidon dla AROS-a?

@Grzegorz Kraszewski, post #26

to przekonanie czy przypuszczenie?
[#29] Re: Poseidon dla AROS-a?

@FOrest, post #28

to przekonanie czy przypuszczenie?

Przekonanie. Czy wskutek przyszłego pojawienia się AROS-a na Efikę i Sam440 przybędzie AROS-owi aplikacji? Nie. Czy stanie się on bardziej kompatybilny z AmigaOS? Nie. Co więcej, wiem, że np. Lunapaint ma (miał?) poważne problemy z działaniem w architekturze big-endian, a nie jest to jedyny taki problematyczny program. Czyli w skrócie - nowe problemy plus istniejące już problemy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem