Komentowana treść: ACube Systems zapowiada Linuksa i AROS-a dla Sam440Ep
[#1] Re: ACube Systems zapowiada Linuksa i AROS-a dla Sam440Ep
Nazywanie dwóch dystrybucji Linuksa "dwoma systemami operacyjnymi" jest moim zdaniem mocno naciągane.
[#2] Re: ACube Systems zapowiada Linuksa i AROS-a dla Sam440Ep
Byc moze jeszcze do tego dalaczy kolejny "unix" - FreeBSD, jak widac na stronie. Oby, oby... OK
[#3] Re: ACube Systems zapowiada Linuksa i AROS-a dla Sam440Ep

@Grzegorz Kraszewski, post #1

To prawda. Linux to linux. Inna jest tylko powłoka i dodatkowy zbiór oprogramowania, no ale dla zwykłego zjadacza chleba to zawsze coś innego. Inny system w odczuciu użytkowania.
[#4] Re: ACube Systems zapowiada Linuksa i AROS-a dla Sam440Ep

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Sorry.. Jak ktoś nie widzi różnicy między typową dystrybucją Linuksa a AROS-em to chyba ma coś z oczami albo jest kompletnym ignorantem.

A Grześ z pewnością nie jest ani takim ani takim. :)
[#5] Re: ACube Systems zapowiada Linuksa i AROS-a dla Sam440Ep

@Kokos, post #4

Jeżeli to odpowiedź na mój komentarz, to odpowiedzieć mogę tyle - w newsie ACube jest mowa o trzech systemach operacyjnych: Ubuntu (a więc dystrybucja Linuksa), Crux PPC (a więc dystrybucja Linuksa) i AROS. Oczywiście różnicę między Linuksem i AROS-em widzę, natomiast rozbawiło mnie policzenie Ubuntu i Cruxa jako dwóch systemów.
[#6] Re: ACube Systems zapowiada Linuksa i AROS-a dla Sam440Ep

@Grzegorz Kraszewski, post #5

A to przepraszam. Nie doczytałem. Myślałem, że w newsie jest mowa tylko o jednej distro Linuksa i AROS. Mea kupa.
[#7] Re: ACube Systems zapowiada Linuksa i AROS-a dla Sam440Ep

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Spytam jako ignorant w kwestii linuksów. Czy każdy program skompilowany dla Crux PPC uruchomię na Ubuntu PPC i na odwrót?
[#8] Re: ACube Systems zapowiada Linuksa i AROS-a dla Sam440Ep

@FOrest, post #7

każdy nie, w tych cudowanych linuxach nieraz w grę wchodzą tzw. zależnosci ale przeważnie nie powinno być problemów

Ostatnia edycja: 30.04.08 14:15:18
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem