Komentowana treść: LAME 3.98b8
[#1] Re: LAME 3.98b8
Lame...
[#2] Re: LAME 3.98b8
News już chwile "stoi", a Tu żaden odkurz... pardon, audiofil nie nawraca na flaki. Cud ;)

Cip, cip, Deez :P
[#3] Re: LAME 3.98b8

@alpine, post #2

Eee tam, yOGGi lepsiejsze...
[#4] Re: LAME 3.98b8

@alpine, post #2

Może gdyby news dotyczył wersji MOSowej to bym i nawracał. :P
Tylko wtedy rodziłoby się pytanie "kogo ?". ;)
[#5] Re: LAME 3.98b8

@5h00n4y, post #3

Aaa niby w czym ? Chyba tylko w mniejszej objętości plików. :P
[#6] Re: LAME 3.98b8

@deez, post #5

W porównaniu do FLACów? Oj tak, i to znacznie ;)
Wolę mięć płytotekę Jónka Michaiła Żarliwego zajmującą 2GB na HD, niźli 10GB.
w większości przypadków możemy uzyskać nawet pliki mniejsze od MP3, i zdecydowanie od nich "czystsze", co bardzo wyraźnie słychać na tylnych głośnikach i ogólnie wysokich dźwiękach.
Oczywiście zakładając kompresję z lepszej jakości początkowej (FLAC/WAV), z MP3 128kbs niewiele się już zrobi ;)

OGG + iZotope Ozone i każdy player odtwarza krystalicznie czysty dźwięk.
[#7] Re: LAME 3.98b8

@5h00n4y, post #6

każdy player odtwarza krystalicznie czysty dźwięk.

Brylantowo! Tylko że OGG nie przyjął się w urządzeniach przenośnych, a to DUŻA wada. Punkt dla MP3 ;)
[#8] Re: LAME 3.98b8

@deez, post #4

Tylko wtedy rodziłoby się pytanie "kogo ?".

Racja, racja, niereformowalne mosistowskie grono zasłuchuje się w disco polo @128kbps ;)
[#9] Re: LAME 3.98b8

@alpine, post #7

Przyjął czy nie przyjął, mój tani chiński 1GB odtwarzacz MP4, bardzo znanej firmy MPOWER, kupiony kilka lat temu na Allegro go rozpoznaje.
[#10] Re: LAME 3.98b8

@5h00n4y, post #6

No tak, bo to ciężkie czasy nastały, i dyski drogie, a każdy Gigabajt się liczy na wagę złota! ;)
A co do porównywania oggów czy jakichkolwiek innych stratnych formatów do flaców - to trąci profanacją. ;)
A pisanie o wysokich dźwiękach, czy innych tylnych głośnikach trąci następną. ;)
[#11] Re: LAME 3.98b8

@MinisterQ, post #10

Oszczędzać trza, choć nie trzeba, bo skoro można - to trza! ;)
Osobiście mam tylko 550GB, z czego sama Viśta x64 wyżera 30GB (licząc z programami), więc wiesz...
[#12] Re: LAME 3.98b8

@5h00n4y, post #6

"OGG + iZotope Ozone" - tego zabiegu nie pojmuję. Zapewne uruchamiasz 2 wtyczki z chaina - harmonic exciter i kompresje na sumę. Pierwsze miesza przy fazowości skompresowanych plików mp3/ogg, a drugie zmniejsza dynamikę i wyciąga na wierzch to, co kompresja do mp3/ogg już bezpowrotnie zniszczyła.

chetnie podyskutuje o tym na AmiMajówce :)
[#13] Re: LAME 3.98b8

@Szewski, post #12

Co Pan, ja nie jestem audiofilem! ;)

Przykład z iZotopem podałem jeno jako swoistą ciekawostkę, że takie coś istnieje - jako wtyczka do popularnych odgrywajek - i znacząco poprawia komfort słuchania umożliwiając dowolną konfigurację dźwięku pod użytkownika.

Co do samego OGG, mój przykładowy test w 128kbit/s ujawnił wyraźną przewagę nad MP3, które - jak już wcześniej mówiłem - bardzo donośnie "ćwierkają" czy też "świszczą" przy wysokich dźwiękach, co szczególnie wyraźnie słychać w tylnych głośnikach (ustawienie 5.1) jako że te są zazwyczaj ustawione w charakterze pogłosu/echa.
I bezczelnie niniejszym twierdzę, że OGG przy najlepszej jakości VBR quality 10 (320...500kbit/s) stanowi nie lada konkurencję dla FLACów!

Tezę tę potwierdzam dość dobrymi osiągami mych narządów słuchowych, przetestowanych w poniższych testach:
----- [pitch] ----- [rhytm] ----- [tonedeaf] -----
(dzięki, buce z PPK, za linka OK )

PS: Przykro mi, ale jak zwykle na Amimajówkę się nie wybieram, podobnie jak nikt z moich okolic, a że sam nie jestem zmotoryzowany... :(

Ostatnia edycja: 06.05.08 09:05:46
[#14] Re: LAME 3.98b8

@5h00n4y, post #13

a że sam nie jestem zmotoryzowany...

Pociągi też do Krakowa jeżdżą. Ja zawsze jeżdżę z Białegostoku pociągiem ze względu na koszty a i wygodę (7 godzin za kółkiem to wbrew pozorom średnia przyjemność...).
[#15] Re: LAME 3.98b8

@Grzegorz Kraszewski, post #14

Pociągi też do Krakowa jeżdżą.

Nie z Kaczogrodu, nie jeżdżą...
A tak, to musiałbym do Cieszyna najpierw...
A w ogóle to mam zajęcia tego dnia...
... i z 14 lat w Krakowie nie byłem...
... a na AmiMajówce nigdy nie byłem...
... i nie znam nikogo...
... i Kokos nie jedzie... ;)

Dobra, ja już nie marudzę...

Bawcie się dobrze!
[#16] Re: LAME 3.98b8

@Grzegorz Kraszewski, post #14

7 godzin za kółkiem to wbrew pozorom średnia przyjemność...


Zalezy czym jezdziesz i jaka droga...
Ale przyznaje ze podroz do Krakowa srednio przyjemna na polskich drogach.
[#17] Re: LAME 3.98b8
Dostępna jest także wersja dla procesorów wyposażonych w jednostkę AltiVec.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem