Komentowana treść: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte
[#1] Re: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte
ALe os co chodzi z integracją arosa z uae ?
[#2] Re: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte

@arti4-92, post #1

Chodzi o to zeby bylo mozna odpalic soft z AmigaOS po dwukrotnym kliknieciu tak jak to ma miejsce w OS4 i MorphOS
[#3] Re: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte

@Lorak, post #2

proszę, nie porównuj tej poexecowanej metody do tego co jest w os4 i mosie
[#4] Re: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte
Nie sądzę aby to bounty zostało kiedykolwiek zrealizowane.
[#5] Re: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte

@Mario, post #4

Fakt. Chyba będzie ciężko... szkoda! Mimo wszystko trzymam kciuki!
[#6] Re: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte

@JaCoP, post #5

Jak wiemy w informatyce nie ma rzeczy niemozliwych OK
Kasa jest, wiec pewnie znajda sie i chetni. My Amigowcy poczekamy.
PS I zeby to cos moglo wystartowac tez z klucza USB i lubilo nowe karty gfx.
[#7] Re: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte

@necavi, post #6

PS I zeby to cos moglo wystartowac tez z klucza USB i lubilo nowe karty gfx.[i][b]
Mnie na początek by wystarczyła obsługa ata.device...:(
[#8] Re: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte
jakoś się spodziewałem choć uważam że na aktualnym etapie jest to rzecz najbardziej brakująca.....

zastanawiam się czy nie szybciej byłoby napisać od nowa czysty emulator 680x0 (na początek może być 68000) bez układów specjalizowanych (ecs/ocs/aga/paula/itd...) przechwytując
wywołania funkcji systemu... duża część programów pisanych
pod system powinna wtedy zacząć chodzić..
[#9] Re: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte

@fedaykin, post #8

Byłoby szybciej i pewnie dlatego zarówno AmigaOS 4 jak i MOS mają takie właśnie emulatory. Oba zresztą emulują 68060 i mają JIT.
[#10] Re: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte

@Grzegorz Kraszewski, post #9

I jeszcze zeby tak E-UAE było zintegrowane z trance na MOS i analogicznie w OS4.
Ciekawe czy taki hack jest mozliwy :)
[#11] Re: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte

@Grzegorz Kraszewski, post #9

Rozmawiałem kiedyś z autorem Petunii i on twierdził, ze dla AROS-a zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby zintegrowanie z UAE. Nie pamiętam uzasadnienia w kazdym razie chodziło o zbyt dużą różnicę w architekturze procesorów.
Inna sprawa jeśli chodziłoby o AROS-a PPC. Tu aż się prosi o emulator 68k... Niestety żaden nie jest open source..
[#12] Re: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte

@Lorak, post #2

Eee... wydaje mi się że to chodzi o coś więcej. Nie wiem jak jest z OS4 (choć zapewne podobnie...), ale pod MOS brak jest emulacji natywnych układów Amigi (OCS/ECS/AGA, Paula...). Natomiast gdyby, powtarzam, gdyby udało się zintegrować UAE z AROSem zapewne byłaby także obsługa natywnych układów.
[#13] Re: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte

@ede, post #10

Oj tak. Byłoby to bardzo przydatne, gdyż obecnie E-UAE "wymięka" w starciu z choćby WinUAE właśnie z powodu braku JIT'a.

A osobiście uważam że lepiej byłoby "wyciągnąć" emulacje AGA i Paula z E-UAE i zintegrować z systemem (MOS/OS4). I tak, wiem dobrze że to sporo roboty, ale IMHO warto.
[#14] Re: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte

@Solo Kazuki, post #13

E-UAE zdaje się ma JITa, ale tylko na x86.
Zaś w Amiświatku jedyne JITowe emulatory 68k pod PPC to tylko Trance i Petunia. Niestety żaden nie jest OpenSource.
[#15] Re: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte

@wali7, post #14

> E-UAE zdaje się ma JITa, ale tylko na x86.

Zgadza się. Tyle że ja pisałem o E-UAE dla MOS/OS4. Taki "skrót myślowy" ;)
[#16] Re: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte
jesli ktos sie tego podejmie i co wiecej - uda mu sie, pojawi sie w koncu sens uzywania tego systemu, moze nastapilaby migracja tych ktorzy kisza sie dalej z klasycznymi kanapkami a1200. na razie ilosc natywnego softu jest porazajaca...
[#17] Re: Integracja z UAE - Bounty ponownie otwarte

@smackme, post #16

Zgadzam się. Dlatego też wielu z nas z niecierpliwością czeka na szczęśliwe zamknięcie tego bounty! Oby znalazł się śmiałek! OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem