Komentowana treść: AmitopiaTV
[#1] Re: AmitopiaTV
Mówi się, że 8610 ma być następcą Pegasosa 2.

Edit:
Usunąłem słowo Efika
[#2] Re: AmitopiaTV

@mailman, post #1

I będzie sporo wydajniesza od Peg2 G4 :)
[#3] Re: AmitopiaTV
Nie wiem.. Dla mnie ten blog to straszna kaszana. Pliki video można określić jako wielki bajzel. Jakby się ktoś bawił Scalą czy czymś tam..
[#4] Re: AmitopiaTV

@Kokos, post #3

To fakt, jakość i wykonanie pozostawiają wiele do życzenia. Pamiętam jak oglądałem odcinek czwarty i byłem załamany poziomem narracji (stękania, wzdychania).
[#5] Re: AmitopiaTV

@mailman, post #1

Mówi się, ż Efika 8610 ma być następcą Pegasosa 2.

Wypuszczenie takiej maszyny z działającym na niej MOSem 2.0 byłoby dla mnie jedną z najlepszych wiadomości ostatnich lat. Oczywiście jeżeli ta Efika miałaby pamięć a nie jakieś takie coś... :)
[#6] Re: AmitopiaTV

@MDW, post #5

Marudzisz....

Efika 8610 bedzie podobna do peg2 . Z tego co wiem nie bedzie pamięci na płycie . A do działania mos-a na tym sprzecie jeszcze daleka droga .
[#7] Re: AmitopiaTV

@Drako^lM, post #6

Jak do wszystkiego, co związane z mosem. ;)
[#8] Re: AmitopiaTV

@Drako^lM, post #6

Będę marudził przy każdej ami-maszynie, która będzie miała jakieś zupełnie śmieszne ograniczenia. Jak ktoś chce to niech sobie wsadza nawet tylko 16MB RAM. Jednak powinien mieć możliwość wsadzenia normalnej ilości RAMu. :) Cieszę się, że nie będzie pamięci na płycie głównej. Bardzo słuszna koncepcja.
[#9] Re: AmitopiaTV

@MDW, post #8

Efika nie ma ograniczeń :)
[#10] Re: AmitopiaTV

@Drako^lM, post #9

Nie ma także RAMu. :) To co jest to jest taki bufor potrzebny do działania systemu operacyjnego. Taka swego rodzaju pamięc podręczna. A pamięci dla programów po prostu nie wlutowano. ;)
[#11] Re: AmitopiaTV

@MDW, post #10

Bo nie była projektowana jako desktop :)
[#12] Re: AmitopiaTV

@Drako^lM, post #11

I dlatego nie należy jej traktować jak desktop robiąc kolejne wersje MorphOSa. Lepiej zrobić go na komputerze na którym będzie można wykorzystać możliwości tego systemu. Przez całe lata sprzęt nas ograniczał. Jakieś AGAty, szumiące Paule, kanapki, dorabiane interfejsy, jakieś FastATY wciskane nie powiem gdzie, wolne dyski, pamięci, karty dźwiękowe na złączu zegarka i inne dziwadła, które ciągle nie pozwalały na coś tam. No ale skoro ta Efika 8610 ma być lepsza od Pegasosa 2 to jestem za pełną gębą. Jest mi zupełnie obojętne jak sprzęt się będzie nazywał. Wcale nie musi się nazywać Pegasos. Może się nazywać Efika, Samantha, pecet, Macintosh. Może się nawet nazywać Amiga! :D Naprawdę mi to nie przeszkadza. Byle nowy MOS na tym działał normalnie. :)

Sprzęt to dla mnie tylko jakieś polutowane że sobą układy. Nigdy nie byłem fanem Amigi jako sprzętu. Zależy mi na systemie operacyjnym, programach, filozofii działania, środowisku (ludziach). A sprzęt zawsze miał tylko umożliwiać zabawę w to wszystko. Prawdę mówiąc to klasycznej Amigi nigdy nie lubiłem przez te jej ograniczenia. Oczywiście nie dotyczy to naprawdę dawnych czasów kiedy to takie maszyny potrafiły zaimponować. Ale jak dożyliśmy normalnych czasów, a Amiga przestała się rozwijać to zaczęły mnie te ograniczenia wkurzać bardzo mocno.
[#13] Re: AmitopiaTV

@MDW, post #12

Ja nie traktuje jako desktop :). Widziałem i bawiłem się mosem na efice i jestem zadowolony z tego co oferuje efika oczywiscie sam też ją posiadam :)
Zawsze chceliśmy też taniego sprzętu i był po 99 $ i jest . Więc należy się też cieszyć z tego faktu.
Coś za coś w kazdym razie kiedy wyjdzie 2.0 bedzie do kupienia nowy sprzęt i tani ( Efika właśnie ).
Do czasu zanim wyjdzie wersja na Mac Mini lub bplan zrobi Efike 8610.
Musi nam to wystarczyć :) . I trzeba się cieszyć ze mamy możliwość  kupienia nowego sprzętu :)
[#14] Re: AmitopiaTV
Nie wiem, czy pomylił się autor newsa, czy też panowie na PowerDev Meetng 2. Te płyty to nie są żadne Efiki (przez takowe rozumiem planowane produkty bPlanu). To były płyty developerskie Freescale. Na te płyty na pewno nikt MorphOS-a portował nie będzie...
[#15] Re: AmitopiaTV

@Grzegorz Kraszewski, post #14

Tak przy okazji na filmie z Powdevmeeting mówiłeś coś o jakiejś płycie co utknęła w urzędzie celnym. Co to było i jak śmiga?
[#16] Re: AmitopiaTV

@Arbuz, post #15

płyta referencyjna freescale 5121e

Ostatnia edycja: 11.05.08 21:58:22
[#17] Re: AmitopiaTV

@Grzegorz Kraszewski, post #14

Poprawiłem wiadomość. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Zasugerowałem się przytoczonymi słowami, które miał wypowiedzieć Geit:

First of all thanks to all the people visited us at PowerDev #2.
We were overrun by people who wanted to participate with their own systems. It took some management but I think it worked out best for all.
During the event we had loads of talks about all kind of problems and solutions. We had a blender workshop and showed DVD authoring using MorphOS on Pegasos systems.
I would call this event a big success and we are looking forward to see this amount of power and all those ideas grow in the near future, when MorphOS 2.0 will be released to the masses.
The Efika 8610 board is the successor of the pegasos 2 everyone is waiting for. That was very clear from the beginning. Many thanks to Ingo 'Skyrider' Hoppe for updating the OS and showing the system in action. The Efika 5121e (aka Efika2) was more or less seen as basic system to get in touch with the PowerPC architecture. Well, in my opinion the Efika is underestimated by people only seeing the specs. The Efika combined with MorphOS is a powerful system and thats what we tried to show the audience. And I think it worked well, as we frequently got asked which system is running now.
Special thanks to BBRV, Freescale and Genesi/bPlan making this event possible.

Thanks!
Geit"
[#18] Re: AmitopiaTV

@mailman, post #17

Geit nadmiernie uprościł. Oczywiście można się spodziewać masowej produkcji (przez Genesi) urządzeń z MPC5121e. Można też się być może spodziewać sprzętu z MPC 8610. Ale tych sprzętów jeszcze nie ma, a już widzę komentarze w stylu "czemu MorphOS Team nie portuje MorphOS-a na nowy sprzęt?". Nie portuje, bo sprzętu jeszcze nie ma, a nikt nie będzie portował go na płytę prototypową za tysiąc i więcej dolarów.
[#19] Re: AmitopiaTV

@Grzegorz Kraszewski, post #18

Ale generalnie, pointa jest taka, że czegoś można się spodziewać?

Pytam, gdyż nie wiem, ostatnio nie śledziłem wiadomości. Projekty są przynajmniej wylistowane na powerdeveloper.org:

http://www.powerdeveloper.org/program/

Ale jakiś coldfire też jest .
[#20] Re: AmitopiaTV

@APair, post #19

czegoś można się spodziewać?

Tak, ale chyba nie szybko. Okazuje się bowiem, że aktualna wersja procesora MPC 5121e posiada istotne błędy, o których mowa jest między innymi tutaj. W instrukcji do płyty Hellrosa (którą przywiozę na AmiMajówkę, ale nie wiem czy z jakimkolwiek działającym systemem) jest mowa wprost, że SATA i USB nie działa. Dlatego najpierw Freescale musi wyprodukować poprawioną wersję procesora, a wtedy zapewne bPlan zajmie się skonstruowaniem właściwej "Efiki 2". Co do procesora MPC 8610 natomiast nie mam żadnych informacji, choć z punktu widzenia MorphOS-a jest on zdecydowanie bardziej interesujący, ponieważ "Efika 3" na nim zbudowana, z powodzeniem mogłaby być następcą Pegasosa 2, dzięki sporej mocy obliczeniowej (ten sam rdzeń co 7447, ale 1,33 GHz) oraz sympatycznemu zestawowi peryferiów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem