Komentowana treść: Świeża dostawa Rodzynek
[#1] Re: Świeża dostawa Rodzynek
Dziękuje dziękuje dziękuje :D :D :D :D :D
[#2] Re: Świeża dostawa Rodzynek
Niezła porcja rodzynek! Jak w ruskich bułeczkach kupowanych wiele lat
temu w ruskich sklepach. W małej bułce była sama skórka, a całe
wnętrze było napchane rodzynkami. Dwie bułki kupione za grosze dawały
całą paczuszkę rodzynek, które wtedy kosztowały znacznie więcej i
których nie dało się wówczas dostać. :)

A jeżeli chodzi o same gry... Rety, dopiero teraz widzę jak paskudną
grafikę miały te gry. No ale to chyba o to właśnie w tych
grach chodziło... Z ładną grafiką nie miałyby takiego klimatu. :)
[#3] Re: Świeża dostawa Rodzynek

@MDW, post #2

A jeżeli chodzi o same gry... Rety, dopiero teraz widzę jak paskudną
grafikę miały te gry.


Na telewizorze albo monitorze RGB grafa jest o wiele lepsza. ;)
[#4] Re: Świeża dostawa Rodzynek
Z tych trzech gier grałem chyba tylko we Franko. Dzięki za możliwość nadrobienia zaległości. :)
[#5] Re: Świeża dostawa Rodzynek
Jak dla mnie rewelacja. Doman jest genialny.
[#6] Re: Świeża dostawa Rodzynek

@El Amigos, post #3

Mi nawet nie chodzi o pixelozę czy rozdzielczość. Ja lubię widzieć pixele. Na przykład w życiu bym nie zblurował tak idealnie wypixlowanej grafiki jak w Metal Slug (prawie ideał jeżeli chodzi o ręczne pixlowanie). W grach World Software chodzi mi o same proporcje (np. postaci), o perspektywę, o dobór kolorów i o wszystko. :) No przecież ta trawa czy chmury... rety. :) No ale tak jak już wspomniałem - taki klimat.
[#7] Re: Świeża dostawa Rodzynek

@Logan, post #1

FRANKO RULEZ! Spadaj pierdoło. Brykaj. Brykaj.
[#8] Re: Świeża dostawa Rodzynek

@skipp, post #7

OK małe pytanie - próbowałem odpalić Franko (wersja floppy) i pyta mnie o kod zabezpieczający... skąd mam to wziąć??
[#9] Re: Świeża dostawa Rodzynek

@skipp, post #7

Doman to w miom osobistym rankingu gra kultowa, którą cenie wyżej niż "Golden Axe" ,głownie ze względu na klimat.

Franko to również kult. Ahhh.... scenerie Szczecina, fajna muzyczka, i te odzywki :
- " Spadaj pierdoło"
- " Chodź, zabawimy się,"
- "Synek..."

"Street Hassle" raczej przeciętniak, ale i tak grywam w niego co jakiś czas :)

Jescze raz - Benedykt - DZIĘKUJĘ :D

Ostatnia edycja: 13.05.08 06:31:27
[#10] Re: Świeża dostawa Rodzynek

@Logan, post #9

OK, a jak ominąć zabezpieczenie "antypirackie", skoro gra została upowszechniona dla dobra ludzkości?
[#11] Re: Świeża dostawa Rodzynek

@skipp, post #10

Zadajesz niewygodne pytania. ;)
[#12] Re: Świeża dostawa Rodzynek

@APC74, post #11

Niewygodne, to było to zabezpieczenie. Grałem z oryginału i ni cholery sie nie dało pomarańczowego od czerwonego (czy jakoś tak) odróżnić. Znaczny procent uruchomień kończył się restartem.
[#13] Re: Świeża dostawa Rodzynek

@GumBoy, post #12

No cóż - jakie czasy takie kolory he he he :)
[#14] Re: Świeża dostawa Rodzynek

@APC74, post #11

Hmmmm... sądziłem, że jeśli producent/autor udostępnia publicznie swoją grę to zabezpieczenie antypirackie staje się po prostu zbędne - bo gra staje się legalna... Nie rozumiem, po co to zabezpieczenie...
[#15] Re: Świeża dostawa Rodzynek

@skipp, post #14

pewnie dlatego, ze nie posiadal juz zrodel gry zeby ja przerobic :)
[#16] Re: Świeża dostawa Rodzynek

@El Amigos, post #3

TV rulez! Hardwerowy antyaliasing :D
Gierki dobrze wspominam - ba, grałem nawet na orginałach hyhyhy
Miły gest ze strony World Software oraz Mirage :) Dziękuję :)
[#17] Re: Świeża dostawa Rodzynek
Świetnie Benedykcie za te trzy gry ;)
[#18] Re: Świeża dostawa Rodzynek

@TJindy, post #16

TV rulez! Hardwerowy antyaliasing :D

To jest blur a nie antyaliasing. :) Choćby nie wiem jak zblurować rzywo narysowaną postać to i tak zawsze będzie krzywa. Gdyby była narysowana w rozdzielczości 1600x1200 i pokazana na monitorze ośmiocalowym o tej rozdzielczości to i tak byłaby krzywa. :) To nie jest sprawa pixeli. Poza tym ja zawsze lubiłem jak było widać pixele. Niska rozdzielczość ma swój klimat i blurowania nigdy nie tolerowałem (chyba, że filtrowanie tekstur w 3D). Tylko pixele muszą być ładnie postawione. :) Na przykład blurowanie takiej grafiki jak w Settlers 1 czy Metal Slub to grzech! Ja właśnie chcę podziwiać te pixelki, bo są postawione naprawdę cudownie.
[#19] Re: Świeża dostawa Rodzynek

@MDW, post #18

*ekhem* Choćby nie wiem jak zblurować rzywo narysowaną postać [...] *ekhem* ;)
[#20] Re: Świeża dostawa Rodzynek

@5h00n4y, post #19

To wcale nie to co myślisz. To byłaby za ostra siara. To cholernie nieszczęśliwa literówka. :) Oczywiście miało być "krzywo" w nie nieortograficzne "żywo". Zresztą wyżej pisałem już o krzywych postaciach. To tak żeby udowodnić. :)



Ostatnia edycja: 14.05.08 11:05:39
[#21] Re: Świeża dostawa Rodzynek

@MDW, post #20

Aaa, zwracam honor, sam się nie wczytałem w sens zdania, mea culpa...

Już się bałem że bierzesz lekcje ortografii u artiego...
[#22] Re: Świeża dostawa Rodzynek
Niniejszym wycofuję swoje podziękowania dla firmy Mirage za udostępnienie gry "Doman", ponieważ wspomniana gra jest badziewna, prezentuje poziom 1988 roku i od początku powinna być rozprowadzana za darmo.
Jednocześnie sprzeciwiam się stosowaniu w PPA metod polegających na dziękowaniu z góry twórcom za ich "dzieło".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem