Komentowana treść: VICEplus 1.1
[#1] Re: VICEplus 1.1
Odpaliłem wersję dla AmigaOS3.x na Pegasosie z G4. Jak emuluję C64 to mam 50 FPS i 100% prędkości. :) Ale jak próbuję emulować C128 to mam ok. 90% prędkości i 3-6 FPS. Hmmm... 5 FPS to jest prawie pełna prędkość Commodore 128? :) Ale i tak przede wszystkim obchodzi nas najpopularniejszy model czyli C64. Muszę przyznać, że całkiem sporo opcji mają te emulatorki.

Nie sprawdzałem nic więcej poza kilkulinijkowym programem w Basicu. Jakoś nigdy nie gustowałem w C64 więc nawet nie bardzo mi się chce. Jakby to było Atari XL/XE to co innego. :)

Obstawiamy zakłady kiedy pojawi się natywna wersja dla MorphOS? :) Ja stawiam 1 euro, że jeszcze w tym tygodniu.

Ostatnia edycja: 14.05.08 18:36:22
[#2] Re: VICEplus 1.1

@MDW, post #1

Poprzedniej wersji VicePlus nie było...
[#3] Re: VICEplus 1.1

@MDW, post #1

Natywna wersja Vice (nie Vice+) dla MOS jest dostępna od dawna:
http://www.viceteam.org/amigaos.html

Ostatnia edycja: 15.05.08 07:50:52
[#4] Re: VICEplus 1.1

@zyga64, post #3

Oooo! Nie miałem pojęcia. I to wersja 1.22 a tu jest tylko 1.1. Dziękuję za info. No to wygrałem zakład. Szkoda tylko, że nikt się nie chciał ze mną założyć. ;) Zgarniam całe 1 euro jakie postawiłem. ;)

--------po chwili--------

Ściągnąłem i sprawdziłem. Wersja natywna dla MorphOS zupełnie nie ma problemów o których pisałem przy wersji dla AmigaOS 3.x. Każdy z emulatorków działa na 100% prędkości i 50 fps. Nawet ten Commodore 128, który otwiera dwa okna z dwoma ekranami. Wszystko pokazuje, że jedzie na maxa. :) Czad!

Ostatnia edycja: 15.05.08 10:49:56
[#5] Re: VICEplus 1.1

@MDW, post #1

Super sprawa, łezka się kręci w oku :D
[#6] Re: VICEplus 1.1

@MDW, post #4

W zwykłym VICE nie ma emulacji C64DTV, nie jestem pewien czy możesz sobie porównać ot tak numerki wersji VICE i VICEplus. Jestem ciekaw czemu na Aminecie nie ma wersji dla MorphOSa. Skompilowałem i odpaliłem VICEplus u siebie. Sprawdziłem http://www.pouet.net/prod.php?which=31394 oraz http://www.pouet.net/prod.php?which=49782 . Pierwsze działa idealnie, drugie tnie się w niektórych momentach, szczególnie sekwencja ze sputnikiem. Tak więc, mój drogi MDW, wysyłasz mi to 1Euro i możesz sam możesz sprawdzić jak działają te demka :P.

Ostatnia edycja: 15.05.08 11:44:45
[#7] Re: VICEplus 1.1

@Korni, post #6

Ach... czyli tu jest VICEPlus, a tamto ma MOSa to jest po prostu VICE (bez plusa). Prawdę mówiąc to jak dla mnie to może być nawet VICEminus. Byle tylko działał kommodorek. :) Ale dzięki za informację. Rozjaśniło mi się.

Zakładu jeszcze nie przegrałem. Napisałem, że wersja dla MOSa pojawi się do końca tygodnia, a tydzień jeszcze się nie skończył. Jeszcze trochę cierpliwości. Mam nadzieję, że euro jeszcze spadnie. ;)
[#8] Re: VICEplus 1.1

@zyga64, post #3

Kolego... "ojca dzieci..." itd.? :P

To że VICE dla MorphOS jest to dobrze wiem, bo z niego korzystam. Ja pisałem o VICE+
[#9] Re: VICEplus 1.1

@Korni, post #6

To się nie liczy... ;)

I pozatym... buu... opłaty? ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem