Komentowana treść: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV w Amidze
[#1] Re: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV w Amidze
Hehe, świetny artykuł! Nie wiedziałem że VGAOnly podkręca tryby z 29kHz na 31, bo do tej pory cały czas na multiscanie jechałem. Szkoda, że nie zrobiłeś jeszcze pokazu jak wygląda obraz przez wyjście antenowe, rozumiem, że nie chciało Ci się tego wszystkiego ustawiać. Może przy okazji namówiłbyś w ten sposób niektórych pięćsetkowiczów z modulatorami do zaopatrzenia się w kabelek Amiga-Scart ;) Pozdrawiam!
[#2] Re: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV w Amidze
i dlatego imo najlepszym wyjsciem jest s-video. delikatny blurek jaki dodaje jest swoistym sprzetowym antyaliasem i jesli LCD nie dziala w natywnej rozdzialce w moim odczuciu bardzo poprawia to obraz. no i jest ten plus ze wejscie s-video w monitorach LCD trzafia sie czesciej niz scart, szczegolnie tych lepszych (z 8 bitowa matryca ;)
[#3] Re: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV w Amidze

@Valwit, post #2

Drobna wada S-Video w Ami to to, że trzeba go sobie zrobić samemu (nie wszyscy są przecież zaopatrzeni w umiejętność posługiwania się lutownicą ;) Nie mówię o sobie ;) ) Ale faktycznie mała różnica między obydwoma połączeniami...
[#4] Re: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV w Amidze

@Radek, post #3

ja kupilem kiedys taki adapter z rgb - euro zlacza na s-video + compostie i narazie lezy mi nie uzywam, bo mam jeszcze CD32 :)
[#5] Re: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV w Amidze
Nie jest prawdą, że "Pixelowatość w innych rozdziałkach niż natywna" jest problemem wszystkich monitorów LCD. Artykuł dotyczy modelu z najniższej półki, natomiast
a) zastosowane w różnych produktach skalery różnią się od siebie znacznie, czasami osiągając zaskakująco dobre efekty (http://prad.de/en/monitore/review-nec-20wgx2-part10.html)
b) większość modeli ze średniej lub średnio-wyższej półki oferuje "1:1 pixel mapping" oraz zachowanie stałego "aspect ratio", umożliwiając np. wyświetlenie na monitorze o natywnej rozdzielczości 1920x1200 punktów obrazu w rozdzielczości 1600x1200 bez skalowania - z czarnymi pasami po bokach - lub np. obrazu w rozdzielczości 800x600 przeskalowanego w stosunku 2:1 + pasy po bokach (bez żadnych zniekształceń czy rozciągania obrazu wynikających z różnic proporcji [16:10, 5:4, 4:3]).


Ostatnia edycja: 24.05.08 11:42:55
[#6] Re: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV w Amidze
A może tak z innej bajki coś np. to
http://amigatimes.wz.cz/toshibalcdtv.htm OK
[#7] Re: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV w Amidze
Ja miałem okazję przetestować z Amigą, PC, Efiką i odtwarzaczem DVD telewizor LCD Samsung SyncMaster 741MP (17 cali, z wejściami Composite, S-Video, SCART-RGB i VGA) i raczej bym go nie polecał, gdyż m.in. lampa podświetlająca nie jest za szczęśliwa - pod niektórymi kątami widać nierównomierne rozłożenie światła i jest to dość denerwujące, światło "przebija" nawet na czarnym ekranie; nie dorasta do pięt mojemu Hanns-G HX191DP (ten monitor nie ma wejść telewizyjnych) jeśli chodzi o jakość obrazu (w 1280x1024, rozdzielczość panelu ta sama, ale inny rozmiar - 19" kontra 17"). Z Amigą Samsung radził sobie tak sobie, nawet rozdzielczości bez interlace drgały niemiłosiernie.

Co do prezentowanego tu LCD TV, ten model nie jest już produkowany - lepszą opcją byłby LG 17LS5R, ale nie miałem okazji go przetestować. A co do tej Toshiby z czeskej strony :) - rozdzielczość panelu to tylko 800x600 (SVGA), więc niezbyt okazale wypada, kiedy użyjemy go jako monitor VGA? (Samsung i LG mają 1280x1024 piksele - SXGA). W oglądaniu TV to pewnie nie przeszkadza... no ale skoro ma służyć również jako monitor, to 800x600 to zdecydowanie porażka.

Tak więc ja pozbyłem się Samsunga, teraz czaję się na LG 17LS5R.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem