Komentowana treść: Franko - The Crazy Revenge - recenzja
[#1] Re: Franko - The Crazy Revenge - recenzja
No cóż, Franko może i nie jest grą rewelacyjną dla której warto rzucić wszystko w kąt i grać, jednak moim zdaniem krytyka odrobinę za ostra. Podkreslam jednak, że to tylko moja opinia i niekażdy musi się z nią zgadzać.

moim zdaniem - grafa 45, muzyka - 45, grywalność - 70
[#2] Re: Franko - The Crazy Revenge - recenzja

@Logan, post #1

Ja jednak przyznam autorowi rację. Wcześniej we Franko nie grałem, słyszałem o nim wiele pozytywnych opinii, jednak jak sam się przekonałem to tylko i wyłącznie legenda dzieciństwa dorosłych już Amigowców. Życie i upływ czasu okazały się brutalne dla tej gry. Moim zdaniem o wiele lepiej ten egzamin zdał Doman.
[#3] Re: Franko - The Crazy Revenge - recenzja

@Logan, post #1

Franko-> znam tä gre od wielu lat.
Grafika bardzo na niskim poziomie, muzyka i efekty takie sobie.
Jednym slowem: mozna sobie czasem zagrac byle nie zaczesto.

[#4] Re: Franko - The Crazy Revenge - recenzja
Co wy piszecie... Franko to KVLT! Jak pisali kiedys w Secret Service "pokazcie mi inna gre gdzie mozna zlapac przeciwnika za kark i zmasakrowac mu twarz piętą" ;)
[#5] Re: Franko - The Crazy Revenge - recenzja

@Lorak, post #4

"Strangers"?
[#6] Re: Franko - The Crazy Revenge - recenzja

@mailman, post #5

Oj, musisz wszystko popsuc ;)
[#7] Re: Franko - The Crazy Revenge - recenzja

@mailman, post #5

Ale Strangers bylo pozniej , oni odgapili od Franko :P
[#8] Re: Franko - The Crazy Revenge - recenzja

@Hellena, post #7

To prawda.

Ale Renegade i Traget Renegade bylo jeszcze wczesniej ;).
I Jak dobrze pamietam pietka tez byla ;).
[#9] Re: Franko - The Crazy Revenge - recenzja
Fajnie ze jest recenzja, niefajnie że autor ocenia gre prez pryzmat dzisiejszych czasów. Owszem, wtedy także od poczatku grafika była uboga, karykaturalna i bardzo surowa (zwłaszcza na tle pixelowanych wysokobudzetówek), ale taka już była jej ogólna stylistyka. Mysle że swoje zadanie tu akurat spełniła, bo w tym tytule grafika miała znaczenie wyłacznie symboliczne.

To co mnie zraziło na maksa tak naprawde to fragment: "Otoczenie wygląda, jakby rysowane w Deluxe Paint" - a przepraszam w czym miało być rysowane, w photoshopie? :D Pozatym co to za argument nietrafiony, od kiedy to narzędzie determinuje efekt :) Coś mi sie wydaje że autor recenzji zbyt ambicjonalnie podszedł do tematu, a to nigdy nie jest zdrowe.

Nie jestem oddanym wielbicielem Franko lecz uważam że to istotny tytuł w polskim dorobku amigowego gamedev. Ocene końcową wystawiłbym taką samą, tylko formę przedstawia argumentów nieco bym zmienił :)
[#10] Re: Franko - The Crazy Revenge - recenzja

@widelec, post #2

Ot i kolejny przykład, że nie ma potrzeby recenzować gier sprzed "stu lat".

Zwłaszcza po raz n-ty...
[#11] Re: Franko - The Crazy Revenge - recenzja
Autor tej recenzji najwyraźniej nie rozumie na czym polega fenomen Franko. To coś jak "Włatcy Móch" - patrząc od strony technicznej gorszego gówna nie można sobie wyobrazić, a jednak nie jest to wada tego filmu, tylko jego swoista zaleta.
[#12] Re: Franko - The Crazy Revenge - recenzja

@Daclaw, post #11

Czyżbyś sugerował że Franko to dobra gra ?
[#13] Re: Franko - The Crazy Revenge - recenzja

@faguss, post #12

tak, to dobra gra, zastała zapamiętana a równolegle jej gry juz nie tak bardzo
[#14] Re: Franko - The Crazy Revenge - recenzja

@Daclaw, post #11

dokladnie, ta szpetna grafika miala cos w sobie, sample z odglosami przeciwnikow, chociaz mialy kiepska jakosc, dodawaly klimatu tej grze, ogolnie gra miala klimat zajebi...
[#15] Re: Franko - The Crazy Revenge - recenzja

@faguss, post #12

Czyżbyś sugerował że Franko to dobra gra ?

Ekstremalnie rzadko zdarza mi się zatrzymać przy czymś, co nie jest strzelanką FPP. W przypadku Franko tak się stało, co jest dowodem na to, że ta gra ma coś w sobie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem