Komentowana treść: Nowa, większa Samantha
[#1] Re: Nowa, większa Samantha
Dalej PPc... :(
Idźmy z czasem(i za naszymi zarobkami) nawet Steve to zrozumiał.
[#2] Re: Nowa, większa Samantha

@ethan72, post #1

PPC może być, bardziej mnie martwi brak OS4/MOS na ten sprzęt. A co gorsza brak jakiegoś sensownego złącza dla karty graficznej, nie ma tu PCIe, czy nawet AGP. Nie chce znowu wyjść na marudę, ale jakby ktoś nie zauważył to karty graficzne na PCI dawno wymarły, AGP też jest trupem, ba nawet PCIe 1.0 padło, tylko amigofce muszą kupić nowy sprzęt i biegać bo śmieciach w poszukiwaniu części do niego :/
[#3] Re: Nowa, większa Samantha

@ethan72, post #1

i dlatego pewnie steve kupil ostatnio firme ktora opracowala nowe modele PPC? :D

a microsoft ,sony i nintendo drwiami i oknami wala do IBM po te nie idace z duchem czasu PowerPC? (~55 mln maszyn z PPC od tych trzech firm wciagu ostatnich ~2lat)

Ostatnia edycja: 27.05.08 20:00:42
[#4] Re: Nowa, większa Samantha

@Olo, post #2

z tym ze agp jest trupem nie przesadzaj ,ati wciaz wypuszcza modele na agp chocby z obecnej generacji Radeon HD3850 ..seria HD48xx tez ma sie pojawic na agp
[#5] Re: Nowa, większa Samantha

@ethan72, post #1


Calkiem zgrabna ta plyta i ma co trzeba ;)

x86 to lipa dlatego taka tania (gdzie nadal pokutuje koncepcja listy rozkazow z 77r)
[#6] Re: Nowa, większa Samantha

@ede, post #5

No moze troche przesadzilem ale PCI 66Mhz to prawie jak AGP 1x ok, racja
[#7] Re: Nowa, większa Samantha

@DRACOX, post #3

To tylko konsole... aczkolwiek powalają ostatnio rynek komputerów osobistych, jeśli chodzi o gry.
Mimo wszystko czekam na AmiOESY portowane na najtańsze rozwiązania na rynku.
Może doczekam czasów gdy odpalę AmiOS na jednym komputerze w domu, a nie jak teraz - rozłaczanie kabli podłączanie 2 kompa itp...
Dzieciaki są już tym zmęczone - cytuję:
Tato znów podłączasz Amigę :(
[#8] Re: Nowa, większa Samantha

@Olo, post #2

A no nie ma Ani PCIe czy AGP bo i po co ? Jak to jest sprzet przemysłowy
[#9] Re: Nowa, większa Samantha

@ethan72, post #7

ethan72
rozłaczanie kabli podłączanie 2 kompa itp...
Dzieciaki są już tym zmęczone


Takie cudo sobie spraw powinno pomóc
[#10] Re: Nowa, większa Samantha
lol. po tym zigbee i typie proca mozna pewnie wygooglac ktora firma produkujaca te cuda splajtowala i po ile acube kupilo zawartosc magazynu. i co za tym idzie ile tych maszynek bedzie.
[#11] Re: Nowa, większa Samantha

@Valwit, post #10

No więc ile będzie . hmm ?
[#12] Re: Nowa, większa Samantha

@Goramo, post #9

Wow stary OK to jest super
Dziękuję w imieniu moich potworków
Po edycji:
Człowiek ciągle "tyra" i nawet nie wie jak nam czasem ułatwiają życie...

Ostatnia edycja: 27.05.08 21:31:10
[#13] Re: Nowa, większa Samantha

@ethan72, post #7

Mimo wszystko czekam na AmiOESY portowane na najtańsze rozwiązania na rynku.

No patrz. Można pisać, gadać, a do co poniektórych i tak nie dociera.
A w innym wątku, trochę niżej, było wyjaśniane dlaczego to nigdy nie nastąpi, i dlaczego czekanie na coś takiego to kompletny bezsens i nieporozumienie.

Chcesz AmigaOS na x86? Goń AROSa.
[#14] Re: Nowa, większa Samantha

@MinisterQ, post #13

Coby minąć 13 komentarz powiem tylko, że wszystkie te AOS-y kiedyś wylądują na x86 w postaci jakiegoś hacko-emulatoro-przeszczepa...w końcu poodpalamy, dotkniemy wszystko i wreszcie nam minie :D

Ponoć PC nigdy nie miał szansy emulować Amigi...

Ostatnia edycja: 27.05.08 23:12:23
[#15] Re: Nowa, większa Samantha

@Dave, post #14

Tak, to się nazywa UAE, i jest od dawna dostępne. Na nic więcej nie ma co liczyć.
[#16] Re: Nowa, większa Samantha
To charakterystyczne, że najbardziej PPC nie podoba się użytkownikom WinUAE. Z tego prostego powodu, że nie daje się na rzeczonym WinUAE zaemulować. A ponieważ większość nowego softu amigowego wychodzi właśnie pod PPC, emulanci czują się odstawieni na boczny tor. To się jednak nie zmieni panowie...
[#17] Re: Nowa, większa Samantha

@Goramo, post #9

Takie cudo sobie spraw powinno pomóc

Przydałoby się coś takiego ale z wejściami/wyjściem DVI. Zapewne i taka wresja jest produkowana. Orientujesz się czy to aby nie pogarsza jakości obrazu?
[#18] Re: Nowa, większa Samantha

@MDW, post #17

MDW szukaj w sklepach pod hasłem KVM lub na allegro:
http://www.allegro.pl/search.php?string=kvm&buy=0&new=0&pay=0&personal_rec=0
[#19] Re: Nowa, większa Samantha

@Rafael/ARMO, post #18

No tak. Tylko zastanawiam się czy sygnał, który przeszedł przez takie urządzenie (w wersji DVI) nie generuje nieco gorszej jakości obrazu. W przeszłości różnie z tymi przełącznikami bywało. Dlatego się przesiadłem na monitory z dwoma wejściami (zarówno kiedyś CRT jak i teraz LCD). No ale dwoma klawiaturami i dwoma myszami ciągle rzucam po stole i coraz bardziej mnie to wkurza.
[#20] Re: Nowa, większa Samantha

@ethan72, post #1

czy juz zacząles portować amigaos na x86?
[#21] Re: Nowa, większa Samantha

@ethan72, post #1

Idźmy z czasem(i za naszymi zarobkami) nawet Steve to zrozumiał.


Przy przejściu na Intele nie do końca o to chodziło (zresztą na razie mosx jest nadal na ppc - 10.5)...
ale o co chodzi z zarobkami? Przecież Maki z intelami wcale nie sa super tanie...
[#22] Re: Nowa, większa Samantha

@Grzegorz Kraszewski, post #16

A co ma się komuś podobać w ppc? że mało prądu to żre? że nie trzeba wiatraków? chociaż to jakiś mit bo i tak kupa ludzi montuje w obawie o swoje cenne nabytki. Podsumowując: Za ppc także nie warto umierać ;)
[#23] Re: Nowa, większa Samantha

@alpine, post #22

Daj mi MorphOS albo AmigaOS4, które natywnie działają na pecetach z
Intelem/AMD i są tak samo funkcjonalne jak na maszynach z PowerPC, a
pierwszy publicznie rozwalę swojego Pegasosa2 G4/1000 i kupię możliwie
najbardziej dopasionego peceta tylko dla MorphOS/AmigaOS4. :)
[#24] Re: Nowa, większa Samantha

@MDW, post #23

Co ta java robi z ludźmi... :P
[#25] Re: Nowa, większa Samantha

@alpine, post #24

Hehehehe. :) Javy nie dotknąłem od prawie 2 miesięcy. I jest mi z tym bardzo dobrze. Ale całe życie dobrze być nie może więc pewnie przyjdzie czas i znów na Javę. Znów psychika mi się pokrzywi. ;)

A tak na serio to nie Java mnie denerwowała tylko programowanie pod przymusem, na komendę, nie moich rzeczy i w określonoym czasie. Ciągle kombinuję coś co może mnie uwolni od czegoś takiego. Ale to jeszcze, jeszcze... Na razie inwestuję. :)
[#26] Re: Nowa, większa Samantha

@ethan72, post #7

Mimo wszystko czekam na AmiOESY portowane na najtańsze rozwiązania na rynku.

To sie kolega nie doczeka. AOS4 i MOS nie dzialaja i NIGDY nie beda dzialac na x86. Kropka.
[#27] Re: Nowa, większa Samantha

@alpine, post #22

Za ppc także nie warto umierać

Kolega chyba nie ma zielonego pojecia na czym dziala AOS4 i MOS. :P
[#28] Re: Nowa, większa Samantha

@Andrzej Drozd, post #27

Patrząc na efiki i inne cuda tego typu to lepiej dla mnie :P
[#29] Re: Nowa, większa Samantha

@alpine, post #28

Pewnie ze lepiej. Kazdy porzadny pecetowiec uzywa wypasionych pecetow i nie interesuje sie AOS4 i MOSem.

Kto to widzial uzywac takiego dziadostwa, pod PPC i to jeszcze na slabych kompach, ktore montuje sie w lodowkach, tosterach i ewnetualnie w rakietach jakiegos tam zasiegu. :P
Dobry pecetowiec, to pecetowiec twardy i zasobny w gigaherce. O! :P
[#30] Re: Nowa, większa Samantha

@alpine, post #28

Po co się zatem w tym temacie wypowiadasz? Zostan fanem AROS-a, jest nawet wersja na x86_64. Będziesz mógł kupić sprzęt wypasiony prawie na maksa, do momentu aż zainteresujesz się procesorami wielordzeniowymi. Wtedy to nawet AROS nie pomoże, co za zonk...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem