Komentowana treść: Sonic na Amigę
[#1] Re: Sonic na Amigę
JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEES :D :D :D
[#2] Re: Sonic na Amigę
Backbone? Bosz... Nie dziwię się, że nie chce się mu kończyć...
[#3] Re: Sonic na Amigę

@recedent, post #2

Aż takie gówniane to jest(ten silnik)??

P.S. Fajnie by było gdyby Sky Force na Amige zrobili, może piszemy petycje


Ostatnia edycja: 28.06.08 08:28:00
[#4] Re: Sonic na Amigę

@arti4-92, post #3

Cytuję:

- tylko jedna klatka animacji na skok/spadanie Sonica
- nie da się ustawić śmierci przeciwników gdy Sonic się na nich "wturla", albo skoczy od spodu
- brak ukośnych "klocków"
- brak ruchomych i spadających platform
- zacinająca się animacja (AMOS się kłania)

BTW: Linki nie działają - to tylko u mnie, czy po prostu martwe są?
[#5] Re: Sonic na Amigę

@recedent, post #4

:o
:o
:o
:o
:o

BTW: Link nie działa :/
[#6] Re: Sonic na Amigę

@recedent, post #4

U mnie wszystkie odnośniki działają. Nawet przed chwilą pobrałem ponownie.
[#7] Re: Sonic na Amigę
Ale bajer. Ściągam o oglądam.



Benedykt
[#8] Re: Sonic na Amigę
Fajnie się gra, ale brakuje tego czegoś z oryginalnego Sonica.
[#9] Re: Sonic na Amigę

@pwe, post #8

Podeślesz mi na maila tą gre, bo mi link nie działa :P
[#10] Re: Sonic na Amigę
Na pegazie nie działa
[#11] Re: Sonic na Amigę

@arti4-92, post #9

http://www.spin.net.au/~amiga/Sonic.lha
Mi wcześniej nie działało, ale teraz działa, więc nie wiem w czym problem.
[#12] Re: Sonic na Amigę

@pwe, post #11

z kolei u znajomej mogłem to ściągnąć

P.S. Faktycznie ta gra nie należy do najlepszych ;/.
Mam wrażenie jakby jeżyk ważył z tonę :/

Ostatnia edycja: 28.06.08 12:59:59
[#13] Re: Sonic na Amigę

@arti4-92, post #12

Ech... emulator konsoli SEGA Master System (na którą jest kilka części gry Sonic) działa nienajgorzej nawet na A1200 + Fast. Lepiej jest sobie ściągnąć ten emulator + gry, niż jakąś lipną konwersję. Rozumiem konwertowanie/portowanie/itp, ale "tworzenie" takich gier, byleby Sonic był na Amigę nie ma IMHO najmniejszego sensu.

Podsumowując: Ludziska, lepiej ściągajcie emulator SMS zamiast napalać się na takie gnioty! ok, racja
[#14] Re: Sonic na Amigę

@Solo Kazuki, post #13

Powinni zrobić emulator segi genesis, na dobrą sprawę powinno wystarczyć 020 z fastem. W sumie wystarczy emulować z80, bo mc68 mamy w Amidze
[#15] Re: Sonic na Amigę

@Solo Kazuki, post #13

Sonic na SMS to tak jak byś polecał np. Defender of The Crown na ZX Spctrum albo Turricana na C64 ;)

Ostatnia edycja: 28.06.08 15:31:59
[#16] Re: Sonic na Amigę
Aaale czad, mój 68030/50 już dawno nie czuł się tak wykorzystany...
[#17] Re: Sonic na Amigę
Hmm.. A licencję mają?
[#18] Re: Sonic na Amigę
Na A500 z AmigaOS 1.3 w momencie rozpoczecia gry (po ekranie tytulowym) pokazuje, ze nie moze zaladowac lowlevel.library... Czy jest wersja tej biblioteki na stary AmigaOS czy wersja A500 wymaga AmigaOS 3.x+?
[#19] Re: Sonic na Amigę

@arti4-92, post #14

Pff. Następny geniusz od teorii. Porównuje taktowanie CPU, po czym stwierdza, że jest szybszy od tego który ma być emulowany, więc stwierdza, że "powinno wystarczyć".

Dla Twojej wiadomości, 020 + FAST emuluje SMS na granicy płynności, czasem lubi ją (płynność)nawet tracić, o NES, GBC i kilku innych prostszych konsolach nie wspomnę. Z czym tu do MegaDrive startować?
[#20] Re: Sonic na Amigę

@GumBoy, post #19

Nie mówie o pelnej emulacji, chodzi mi o coś takiego jak emulator macintosha mc68. Emulator emuluje wszystkie uklady maca poaza prockiem, bo toz w amigach tez mamy mc68.
Sega genesis też ma mc68, czyli musimy emulowac tylko z80.
[#21] Re: Sonic na Amigę

@arti4-92, post #20

PO raz kolejny powtarzam Ci, że piszesz bzdury, twierdząc, że 020 + FAST uciągnie Megadrive.

Możesz to poprzeć czymś konkretnym, czy tylko swoimi przypuszczeniami w temacie o którym pojęcia nie masz?

Na Amigę są emulatory Megadrive i jakoś nie bardzo chcą działać na 020, a przecież to takie proste i powinny...

Swoją drogą widziałeś w ogóle prędkość emulacji z80 na 020 + FAST? Nie wspomnę już o tym, że doszłyby układy specjalizowane konsoli...
[#22] Re: Sonic na Amigę

@GumBoy, post #21

Z80 jest taki trudny do emulacji, ze nawet 020 se z tym poradzi??
A jak wygląda emulacja nesa??
[#23] Re: Sonic na Amigę

@arti4-92, post #22

Z80 jest taki trudny do emulacji, ze nawet 020 se z tym poradzi??


Nie chodzi o to czy jest to trudne, tylko o to jakie jest zapotrzebowanie na moc.

A jak wygląda emulacja nesa??


To Ty nie wiesz takich banałów, a wypowiadasz się na temat emulacji na 020?
[#24] Re: Sonic na Amigę

@arti4-92, post #20

Różnica polega na tym że Macintosh prawie nie posiada "układów specjalizowanych" więc emulacja właściwie polega na "rozpoznaniu" AGA lub Karty GFX z Amigi jako karty gfx pod MacOS oraz podobnie z Paula/AHI w sprawie dźwięku. Megadrive/Genesis natomiast prócz M68k posiada mnóstwo układów specjalizowanych (nie tylko Z80), więc jest z tym problem.

Ogólnie zasada emulacji jest taka, że zazwyczaj trzeba ponad 10-krotnie "silniejszy" sprzęt niż ten emulowany. Oczywiście jest to bardzo ogólne i zależy od wielu czynników.
[#25] Re: Sonic na Amigę

@Arbuz, post #10

Na "Pegaza" masz emulator Megadrive/Genesis... ;)
[#26] Re: Sonic na Amigę

@galu, post #15

Założę się że ten Sonic na SMS jest lepszy niż ten "amigowy"
[#27] Re: Sonic na Amigę

@arti4-92, post #22

> A jak wygląda emulacja nesa??

Bardzo różnie. Ogólnie najlepszy dla M68k jest DarkNESs, ale ma spore wymagania (nawet na 040 niektóre gry się potrafią wlec).Najwięcej mapperów działa chyba pod CoolNESem, który jest zdecydoiwanie szybszy od DarkNESs'a, ale mniej dokładny. Ogólnie polecam używanie dwóch w/w zależnie od gry. A/NESa odradzam gdyż pomimo zdecydowanie największej szybkości (działa nieźle nawet na 020+fast) mało co pod niego działa dobrze.

A pod PPC polecam DarcNES (nowszy port DarkNESs'a). Ze skipem 1/2 działa praktycznie w 100% na PPC+AGA. Dodatkowo jest bardzo dokładny, choć obsługuje stosunkowo małą ilość mapperów.
[#28] Re: Sonic na Amigę

@Solo Kazuki, post #25

Na klasyka też.
[#29] Re: Sonic na Amigę

@GumBoy, post #28

Czytaj uważnie :P

Arbuz: Na pegazie nie działa
Solo: Na "Pegaza" masz emulator Megadrive/Genesis... ;)

A to że na classica jest to też wiem, ale PPC. Choćby AmiGenerator zrobiony przez AmiDoga, z którego korzystałem jak jeszcze miałem classica.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem