Komentowana treść: AmigaOS 4.1 zapowiedziany
[#1] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany
Wow! A ja właśnie przed chwilą kupiłem Radeona9250 do mojej Ami. Przyda się szybciej niż myślalem.
[#2] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany
No to obydwa amisystemy mają się dobrze. Teraz tylko brakuje nowego sprzętu, aby można było powiększyć stadko "amiofiec" ;)
[#3] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@Olo, post #2

Nie do końca tak jest. Hyperion oprócz nowego sprzętu potrzebowałby zgody Amiga Inc. A proces w toku, niemniej do 30 lipca stony mają obowiązek spróbować ugody...

Swoją drogą widać jak konkurencja zdopingowała Hyperion do pracy. Nawet kartonowe pudełka będą.
[#4] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@Grzegorz Kraszewski, post #3

Nawet kartonowe pudełka będą.

Przyznam się, że ja wolałbym wersję bez pudełka ściąganą z sieci. Pieniądze jakie są wydane na pudełka, tłoczenie płyt, papierowe instrukcje chętnie bym przekazał Hyperionowi. Zupełnie straciłem szacunek do tych "stacjonarnych" wersji oprogramowania. Nic mi ten papier nie daje. Tylko zajmuje miejsce w chacie i się kurzy. :) Poza tym jakbym sobie mógł system ściągnąć to miałbym go za 2-4 godziny, a nie diabli wiedza ile dni.

Nie piszę tego dlatego, że MorphOS 2.0 jest rozprowadzany przez sieć i bez papierów. Gdyby było odwrotnie to tak samo bym twierdził. Zresztą to samo się tyczy płyt CD Audio. Nawet jak coś kupię to tylko raz tego używam - żeby zrzucić do wygodniejszej formy. Potem się gdzieś na półce kurzy, potem ginie. :)
[#5] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany
Się teraz zacznie porównywanie z MOS2 i kolejna wojenka. Choć przynajmniej jedno jest wspólne. I MOS2 i AOS4.1 nie ma na klasyka

Ostatnia edycja: 12.07.08 09:28:08
[#6] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@MDW, post #4

Przyznam się, że ja wolałbym wersję bez pudełka ściągniętą z sieci.

No widzisz, a jednym z powtarzanych zarzutów (powtarzanych najczęściej przez osoby nie zainteresowane MorphOS-em...) było "no jak to, taka cena i nie ma CD w kolorowym pudełku?".
[#7] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@Arbuz, post #5

I MOS2 i AOS4.1 nie ma na klasyka

Uważam, że to rozsądne wyjście. Ze swojej strony nie widzę powodu, żeby MorphOS Team tracił czas na klasyki, gdy jest przed nim wiele pracy przy Pegasosach i Efikach, oraz w perspektywie jakieś PowerMac-e i nowy sprzęt z Genesi.
[#8] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@Grzegorz Kraszewski, post #6

No nie oszukujmy sie - jednak to ma jakies znaczenie i wplyw na cene ostateczna produktu. Gdyby MOST zaproponowal taka "wersje" pewnie cena by sie widocznie zmienila. Z rerszta - jak kto woli - mi wersja pudelkowa w niczm nie przeszkada.
[#9] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@Grzegorz Kraszewski, post #7

A jakie konkretnie prace prowadzone są w perspektywie uaktualnień MOS2?
[#10] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@Arbuz, post #9

Krashan, Arbuz - trzymajmy się tematu, a jest nim przecież temat newsa czyli AmigaOS 4.1
[#11] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany
I tak oto po raz kolejny z kolei, MorphOS przegrał. ;)
[#12] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@grxmrx, post #10

Przepraszam. Ponisło mnie.
[#13] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@Grzegorz Kraszewski, post #6

Dokładnie, czyli znowu AOS 4 górą, bo nie dość, ze regularne release'y ma to jeszcze się jednak Hyperionowi opłaca to w pudełka włożyć i sprzedawać po cenie zapewne mniejszej niż promocyjna MOS 2.0 (choć na ten moment jest nieznana, to zapewne taka właśnie będzie).

MDW: widzisz tu się mogę zgodzić, że wersja ISO jest dostępna od razu od ręki i to jest pewien plus, jednakże pudełka mają ten pewien czar... zresztą nie ma co dyskutować z przeciwnikami classicowej prędkości(MDW) czy też w ogóle wydawania czegokolwiek na Classica (Krashan), bo oni zawsze będą mieli inny - "nowy", ale nie znaczy, że lepszy sposób na życie i to dla nich M$ już tworzy następce X360 z cyfrowym sposobem rozprowadzania softu bez zbędnych nośników ;)

W każdym bądź razie Viva AmigaOS 4.0

PS. Jest zapotrzebowanie na nową emotionę "os4.1"
[#14] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany
"nowe i ulepszony elementy AmigaDOS (pełna obsługa 64 bitów, uniwersalny system notyfikacji),"

pełna obsluga 64bitów miała już być w poprzedniej aktualizacji

[#15] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@rzookol, post #14

Tu masz wyjasnienie: KLIK
[#16] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@Lokaty, post #15

a więc przy poprzednim updacie Hyperion przekolorował to swoje rozszerzenie dosa do 64bitów, mozna sie bylo tego spodziewać skoro nie bylo żadnego FSa z obslugą 64bitów
[#17] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@rzookol, post #16

Zbyt pochopnie wyciagasz wnioski - aby to wiedziec NA PEWNO musialbys zapytac developerow. Masz okazje, aby zadac pytanie w watku do ktorego link podalem wyzej.
[#18] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@Lokaty, post #17

przepraszam ale nie bede się rejestrować na portalu gdzie jest ikonka execa, mam jeszcze resztki godności
[#19] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@Hugen, post #13

jak zawsze, obok "plusów dodatnich" są i "plusy ujemne" ;) :
- system będzie tylko w wersji dla nowych amig, więc miłośnicy klimatyczności PowerUPa będą musieli sie zadowolic 4.0 (inna sprawa, że podobnie jak MDW i krashan nie uważam tego za wadę - czas klasyka skończył sie i ci co chcą nadal używać swoich amig do czegoś więcej niż GG i poszukiwanie stron www bez css powinni zaopatrzyć się w nową amigę albo Pegasosa z odpowiednio mocnym CPU)
- ci co kupili 4.0 będą musieli wydac kolejne pieniądze na w gruncie rzeczy aktualizację (może dla posiadaczy 4.0 będzie ciut taniej)
- te nowe ficzery i tak są dosyć blade w porównaniu do tego co wniósł nowego MOS2.0 na tle swojego poprzednika

zresztą i tak MOS2.0 rulez MorphOS 2.0
[#20] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany
NICE

Kiedy to wszystko będzie można uruchomić na SAM440ep i w ogóle gdzie ten sprzęt można kupić?
[#21] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@skipp, post #20

sprzęt u producenta ... a kiedy może za miesiąc albo nigdy :)
[#22] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@wali7, post #19

Spokojnie juz MorphOS 2.x nadchodzi :)
[#23] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@Drako^lM, post #22

Drako, zawsze gotów do tego, by głosić dobrą, MorphOSową nowinę... ;)
[#24] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@MinisterQ, post #23

trzeba dbać o reputacje :)

btw: żeby było coś do newsa fajnie że coś się dzieje :)
[#25] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany
Teraz Wy ciągniecie offtopic?
[#26] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@wali7, post #19

To może nie tak. Zapewne Hyperion też mógłby pójść tą drogą, tylko, że będzie to pierwsze pudełkowa wersja finalnego wydania AOS4 dla A1(poprzednia była oczywiście PreRelease), a skoro pudełkowo zostało to wydane dla A1200/4000 to czemu i posiadacze dużych ami nie mogą dostać tego w swoje ręce ;)
Nie zapominajmy też, że Ci co kupili 4.0 dla klasyków już dostali jedną aktualizację i to za darmo tak jak to powinno być przeprowadzane.
Natomiast jeśli chodzi o wersję 4.1 dla klasyków nie wie czy to nie będzie za ciężkie dla tej konfiguracji pod względem szybkości działania, chociaż tam coś takiego jak vm/stronicowanie pamięci by się przydało, ze względu na tylko 256 MB jej maksymalnej wielkości w klasykach. Choć biorąc pod uwagę wcale nieduże transfery nawet "tuningowanych" kontrolerów (czyli rożne produkty typu Fast ATA czy SCSI) dysku twardego, która dodatkowo jeszcze będzie "zapchana" przy korzystanie z "pamięci wirtualnej" może się to odbić czkawką dla działania całości.
Jeśli chodzi o pierwszy rzut oka na wygląd tego co pokazał Hyperion odnośnie AOS 4.1, to jakoś nieprzekonywająco wyglądają te screeny - już lepsze wrażenie robił demonstrowany wygląd AOS4.
Natomiast i tak wszystko się rozbija o dostępność w miarę przyzwoitego sprzętu (SAM 440 od biedy ujdzie) za w miarę rozsądne pieniądze (cena SAM 440 jest niska ale tylko jak na amigowe warunki :D ).

PS. Zobaczymy co chłopaki szykują na 4.2, może on nas dopiero powali np ochroną pamięci.
[#27] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@Hugen, post #26

Wszystko się rozbija o toczący się proces, a nie o dostępność sprzętu. Jeżeli nie dojdzie do ugody, to perspektywy są niezbyt różowe, delikatnie mówiąc.
[#28] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@rzookol, post #18

Znaczy się zarejestrowani na amigans.net jej nie mają?
[#29] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany

@stOOsh, post #28

znaczy ze rejestrujac sie by ja stracił. o ile mnie wzrok nie myli to dokladnie to napisal.

Ostatnia edycja: 12.07.08 16:35:31
[#30] Re: AmigaOS 4.1 zapowiedziany
Ciekawe jaka przeglądarka internetowa będzie dodana do systemu?
OWB, sputnik czy może jakiś nowy IBrowse?

Mam takie przeczucie, że jak dojdzie do ugody pomiędzy Hyperionem i AINC to AOS4.1 zadziała też na nowej Sam440ep-flex.

Ostatnia edycja: 12.07.08 18:44:35
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem