Komentowana treść: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja
[#1] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja
Byla by niespodzianka ,gdyby zrobili ja na samancie :D
[#2] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja

@Hellena, post #1

Będzie na AmigaOne. Dopisane do wiadomości.
[#3] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja

@mailman, post #2

Skoro tak, to: Z okazji zbliżających się Świąt życzę wszystkim, żeby "firma" Amiga Inc. wreszcie definitywnie i nieodwołalnie zdechła. Może wtedy tego rodzaju informacje przestaną być czymś w rodzaju lizania cucierka przez szybę.
[#4] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja

@mailman, post #2

Ja jednak czekam na wieści, może ktoś coś tam piśnie o nowym hardware dla AOS 4.x
[#5] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja

@Hugen, post #4

Pierwej doczekam sie MOS'a 3.0 na ASUSa A7V400-MX niz doniesienia o nowym sprzecie na AOS 4.xx.
[#6] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja

@Zbysiuk, post #5

OK. Podjadę do Enfield, zabiorę moją Zorkę 5 i zrobię kilka zdjęć.
Potem podeślę na PPA...
[#7] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja
Guruman (Andrea Maniero) napisał na forum AmigaWorld.net pierwszą relację z soboty oraz zamieścił kilka zdjęć.

W skrócie zademonstrowano:
- działanie swapu (przekopiowano do RAM 750 MB plik; RAM-u dostępne było tylko 512 MB), w tym czasie otwarto plik PDF, co nie wpłynęło znacząco na spadek prędkości.
- możliwości systemu kompozycji obrazu, zapewniającego prawdziwą przezroczystość,
- zaokrąglone rogi okien,
- szybszy przesuw okien,
- kilka nowych commodity (zoomer pulpitu, animowana w czasie rzeczywistym miniatura ekranu),
- Workbencha z nowym trybem listera.

Sprzęt wraz z systemem dostępny był dla każdego przez cały dzień, podobnie jak i program DvPlayer i OWB (nie wiadomo, czy w nowych wersjach). ACube Systems potwierdziło, że cena brutto wynosić będzie 125 euro (czyli 105 euro netto). Nie przewiduje się wersji dla klasyka (choć w dniu wczorajszym, w jednej z wypowiedzi, Hans-Joerg Frieden tego nie wykluczył - "wszystko zależy od managemnetu Hyperionu"), w zamian za to pojawią się uaktualnienia wersji OS 4.0 Classic. Firma sprzedawała także MiniMiga, Sam440Ep oraz pokazano Sam440 Flex. Ta ostatnia została pozbawiona układu Radeon M9, gdyż według ACube, jest zbyt drogi. Nową "Samanthę" wyposażono w trzy sloty PCI. Planowana cena to 300-350 euro (netto). Nie pojawiły się żadne informacje na temat AmigaOS 4.0 dla Sam440.
[#8] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja

@mailman, post #7

troszke mało według mnie jak na cene 125 euro :)
[#9] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja

@Drako^lM, post #8

Nie zapominaj jeszcze o rzeczach, których podczas takiej demonstracji nie zauważysz. Wiadomo jeszcze o nowym DOS, systemie plików JXFS, obsłudze PTP, stronicowaniu pamięci...
[#10] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja

@mailman, post #7

Swoją drogą warto również dodać, że jak widać na jednym ze zdjęć kartonowe pudełka dla AmigaOS 4.1 już są:
http://www.amigapage.it/images/upload/fiere/2008/07/I13072008-2.jpg

[#11] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja

@grxmrx, post #10

Nie mogłeś obie darować I tak wszyscy wiemy, że MOS takich pudełek miał nie będzie i nie musimy wspominać czegoś co w dzisiejszych czasach jest normalne czyli pudełka do produktu
[#12] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja

@Hugen, post #11

Spokojnie bedzie pewnie dostpna grafika i kto bedzie chciał będzie mógł sobie wydrukować pudełko :)
[#13] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja

@Drako^lM, post #12

Ale ja jestem całkiem spokojny. Mnie to ni ziębi nie grzeje, że jakiś system jest bez pudełka, natomiast dziwi mnie takie trochę złośliwe zdziwienie, że jakiś je ma, a tak to już od dłuższego czasu można odczytać, nie wiem: normalność na rynku jakim jest od jakiegoś czasu pudełko od softu jest takie szokujące dla niektórych, czy na silę próbują je takim zrobić, z powodu, że system którego używają go na starcie nie miał
[#14] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja

@Hugen, post #11

Hugen - ja nie wiem dlaczego się tak czepiłeś tych pudełek. Skoro jesteś sympatykiem OS4 (a może i uzytkownikiem) to fakt wydawania wszystkiego w pudełku pewnie Cię cieszy. Ja dla odmiany nie słyszałem od jakiegokolwiek użytkownika Morphosa że marzy mu się pudełko. Jeśli o mnie chodzi, to forma dystrybucji MOSa w postaci ściągalnego ISO bardzo mi odpowiada, mam nadzieję, że nikt z MOSTeamu nie wpadnie na pomysł dotowania przemysłu papierniczego ;) .
... a może sobie napiszę MorphOS2.0 na wielkim pudle w którym dotarł do mnie teleskop? To godne pudełko, długie na 1.5 m . A jak już o tym teleskopie wspomniałem, czy ktoś na PPA jeszcze interesuje się astronomią?
[#15] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja

@wali7, post #14

Ale czemu do mnie masz pretensje, to grxmrx o tym wspomniał jak by to była najważniejsza sprawa w nowym systemie, do niego miej pretensje :P
[#16] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja

@mailman, post #7

Ciąg dalszy nowości zrelacjonowanych przez obecnych na prezentacjach:

- pierwsze co rzuca się w oczy: nowy ekran bootowania,
- stopień przezroczystości można regulować. Przezroczyste mogą być okna, górna listwa aktywnego okna,
- requester ASL został przepisany i wykorzystuje ReAction,
- można różnicować styl tekstu w zależności od tego, czy dotyczy on podpisu pod katalogiem, plikiem, odnośnikiem. Podobnie rzecz ma się do nowych list przeglądania w Workbenchu,
- istnieje możliwość przypisania różnych czynności do kolejnych przycisków myszy,
- poprawiono obsługę rolki, która jest obsługiwana bezpośrednio przez gadżety ReAction. Gadżety cykliczne oraz listy przeglądania już same w sobie obsługują rolki, a więc aplikacja z nich korzystająca już sama w sobie nie musi posiadać tej funkcjonalności,
- w nowej wersji Workbencha jest m.in. funkcja automatycznego zamknięcia okien, na przykład po otwarciu podrzędnego, nadrzędne zamyka się.
[#17] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja
Filmy z AICONF na YouTube.
[#18] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja

@Hugen, post #13

natomiast dziwi mnie takie trochę złośliwe zdziwienie, że jakiś je ma,


Ja natomiast nie widzę w wypowiedzi GrxMrxa ani złośliwości, ani zdziwienia w odniesieniu do pudełek OS4.1. Ot dodał, że na jednym zdjęciu można je zauważyć.
[#19] Re: AmigaOS 4.1 publiczna prezentacja

@mailman, post #16

Ja cały czas mam wrażenie, że ten cały Workbench to nadal najsłabszy z instniejących elementów systemu. W nim ciągle wieje tym co znamy z czasów jedności (mam na myśli czasy w których była jedna Amiga i się nie biliśmy). Workbenchowi przydałaby się rewolucja na miarę Ambienta. I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno temu Ambient nie nadawał się do użytku i wszyscy mieli jakiegoś Magellana czy Opusa4 w tle. Na AmigaOS4 mało kto chyba używa Workbencha jako normalnego codziennego managera plików. Zawsze jest jakiś filemasteropodobny twór odpalony...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem