Komentowana treść: OS4Emu 2.0
[#1] Re: OS4Emu 2.0
Super :) OK

DvPlayer działa :)

Ostatnia edycja: 13.07.08 22:06:14
[#2] Re: OS4Emu 2.0
Wartałoby potestować nowy OS4Emu z nowszymi aplikacjami dla OS4...
[#3] Re: OS4Emu 2.0
Czy program Abiword będzie działać?
[#4] Re: OS4Emu 2.0
No to teraz wydanie OS4.1 się odrobinę opóźni - w końcu trzeba "zabezpieczyć" OS4.1 przed skutkami tego szatańskiego software. ;)
[#5] Re: OS4Emu 2.0

@tojaleon, post #3

Najpierw sprawdź czy zadziała Cygnix, a później czy AbiWord.
[#6] Re: OS4Emu 2.0
Nice. Genialna rzecz
[#7] Re: OS4Emu 2.0

@Drako^lM, post #1

DvPlayer działa? Noooo to faktycznie zaczyna być użyteczne. Czyli dorobiliśmy się już trzech dobrych i rozwijanych odtwarzaczy filmów: nareszcie dobry MPlayer z AltiVec, coraz sensowniejszy VLC i teraz całkiem fajny DvPlayer. Nieźle! :)
[#8] Re: OS4Emu 2.0

@MDW, post #7

Moze i nie długo nowa przeglądarka przybędzie. Bo OWB prawie startuje

Ostatnia edycja: 14.07.08 00:20:36
[#9] Re: OS4Emu 2.0

@Drako^lM, post #1

Rzeczywiście działa. Ładne GUI zintegrowane z programem - zdecydowanie tego brakuje MPlayerowi. Jednak jak widzę mniejsza ilość obsługiwanych formatów (niż MPlayer) i ciut wyższe zużycie CPU. Ale działa ładnie... może jutro potestuję coś jeszcze z OS4Depot.
[#10] Re: OS4Emu 2.0
Udało mi się uruchomić DosBOX 0.72 - brawo!
[#11] Re: OS4Emu 2.0

@recedent, post #10

wiesza się podobnie często jak wersja mosowa :/
[#12] Re: OS4Emu 2.0

@rzookol, post #11

Tyle że MOSowa jest starsza...
[#13] Re: OS4Emu 2.0

@Solo Kazuki, post #12

Co z tego, jeśli stabilność ta sama...

No chyba, że da się mimo to jej używać.
[#14] Re: OS4Emu 2.0

@Solo Kazuki, post #12

kompilowalem z późniejszych źródeł :P
[#15] Re: OS4Emu 2.0

@rzookol, post #11

Przesadzasz. Jeśli już się wiesza, to przy starcie, no i obowiązkowo przy zamknięciu :) Ale podczas działania jeszcze mi się nie zdarzyło. A przynajmniej nareszcie uruchomiłem Panzer General.
[#16] Re: OS4Emu 2.0

@recedent, post #15

Przeciez jest port panzera na mosa:). Lgeneral czy jakos tak to sie zwie.
[#17] Re: OS4Emu 2.0

@Fazior, post #16

Nie nazwałbym tego portem, raczej... konwersją. Autor zmodyfikował reguły gry, a poza tym - LGeneral nie działa u mnie zarówno z oryginalnymi, jak i udostępnionymi przez autora na stronie plikami.
[#18] Re: OS4Emu 2.0

@recedent, post #17

Fakt, ja wieki temu gralem w panzera na pece. Ale Lgeneral wydal mi sie calkiem wiernym portem. U mnie na pegu smigal bez problemu. Newet sobie to przeszedlem;).

Ostatnia edycja: 16.07.08 09:54:40
[#19] Re: OS4Emu 2.0

@Fazior, post #18

Jedna sprawa że na nowszej wersji działa więcej gier, ale też sam emulator działa lepiej i powiedziałbym nawet że odrobinę szybciej niż wersja na MOS. Osobiście polecam przejście na nią MOSowcą bawiącym się z DOSBoxem.

Edit: A co do LGeneral to muszę sprawdzić ją teraz, bo pod MOS 1.4.x mi nie działał.

Ostatnia edycja: 17.07.08 00:00:24
[#20] Re: OS4Emu 2.0

@Solo Kazuki, post #19

Edit +: Niestety tak jak w wersji 0.63 dla MOS tak samo w tej mam problem z inicjacją SB. Czasami muszę kilka razy program włączyć i wyłączyć żeby w końcu załapał. Pomaga co prawda Master of Magic (pod PC z MS-DOSem doskonale "odwieszał" zawieszonego SB), ale też nie zawsze. Przydałby się jakiś "reset SB" do autoexeca.
[#21] Re: OS4Emu 2.0

@rzookol, post #14

rzookol - czy mógłbyś udostępnić tego DosBoxa co go skompilowałeś? (o ile kompilowałeś go dla MOSa)
[#22] Re: OS4Emu 2.0

@recedent, post #15

U mnie PanzerGeneral bezproblemowo działa na MOSowej (publicznej) wersji DosBoxa. Z dzwiękiem :)
A LGeneral rzeczywiście ma lekko zmienione reguły, do tego nie ma tych "Panzerowych" muzyczek, które moim zdaniem budują "feeling" Panzera.
[#23] Re: OS4Emu 2.0

@Solo Kazuki, post #20

U mnie dzwięk DosBoxa działa od zawsze, czasami rwie (ale np. w Panzer Genral działa dobrze), pomaga zmiana pliku konfiguracyjnego. Masz G4 czy G3?
[#24] Re: OS4Emu 2.0

@wali7, post #21

http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/download/dosbox2

ale ostrzegam ze poza uruchomieniem ten kompilat nie jest w stanie nic wiecej zrobic :)
[#25] Re: OS4Emu 2.0

@wali7, post #23

G4.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem